S láskou, Pamela: Pamela Anderson rozbíja šablónu memoárov celebrít a berie si svoj príbeh späť!

0
S láskou, Pamela: Pamela Anderson rozbíja šablónu memoárov celebrít a berie si svoj príbeh späť!

Keď sa povie Pamela Anderson, väčšina z nás si predstaví krásny úsmev, dlhé blond vlasy, červené plavky a veľké prsia. Mnohí si iste spomenú aj na nelichotivo slávnu uniknutú nahrávku, ktorá aj napriek len práve sa rodiacemu rozmachu internetu dovolila nazrieť do intímneho života tejto celebrity miliónom ľudí.

Pod vplyvom taktiky paparacov, zameranej na zničenie sebaúcty človeka, tieto udalosti výrazne dotvorili celkový obraz o Pamele. Teraz však Pamela prvýkrát prehovorí o svojom živote sama a presvedčí vás, že imidž, ktorý o nej vytvoril „stroj na slávu“, nebol takým,
aká v skutočnosti je.

Poéziou popretkávaná próza, S láskou, Pamela je nezabudnuteľným memoárom. Novinka vychádza vo vydavateľstve Cosmopolis, ktoré je súčasťou vydavateľstva GRADA Slovakia.

Spomienky na prózu, poéziu a pravdu…

Blond sexi imidž Pamely Andersonovej bol v 90. rokoch všadeprítomný. Objavili ju na tribúnach počas kanadského futbalového zápasu a rýchlo sa stala superhviezdou. Keď jej hviezda stúpala, ocitla sa na vrchole éry, keď sa taktika paparacov zameriavala hlavne na zničenie imidžu a sebaúcty človeka.

Pamela Anderson stratila kontrolu nad vlastným príbehom, média jej neprestajne ubližovali a mala strach z toho, ako verejnosť vníma, kým je a kým nie je. Znášala to však všetko s gráciou, našla útočisko vo svojej láske k umeniu a literatúre a stala sa z nej oddaná matka a aktivistka.

Pamela sa po prvýkrát delí o svoj skutočný životný príbeh: príbeh dievčaťa z malého mesta, ktoré sa zapletie do vlastného sna.

O autorke

Pamela, ktorá vyrastala na Vancouverskom ostrove, bola dcérou mladých, divokých štýlových rodičov, prežila ťažké detstvo, no vypestovala si hlbokú lásku k prírode a ku zvieratám. Nakoniec prekonala svoju prirodzenú hanblivosť a oddala sa životu, o akom len málokto môže snívať – od pláží Malibu až po vytúžené miesto v Playboy Mansion. Keď jej hviezda stúpala, ocitla sa na vrchole éry, keď sa taktika paparacov zamerala na zničenie imidžu a sebaúcty človeka.

Pamela postupovala s gráciou, našla útočisko vo svojej láske k umeniu a literatúre a stala sa z nej oddaná matka a aktivistka. Teraz, po návrate na ostrov svojho detstva, po stvárnení nezabudnuteľnej úlohy Roxie v hre Chicago na Broadwayi, Pamela rozpráva svoj príbeh, príbeh o nepotlačiteľnom slobodnom duchu, ktorý sa vracia domov a na každom kroku sa znovu objavuje.

Nezanedbateľné sú aj jej pracovné činnosti, ktoré siahajú od oblasti zábavy až po aktivizmus. Prostredníctvom svojej Nadácie Pamely Andersonovej bojuje za prípady, ktoré sú jej srdcu blízke, vrátane ochrany oceánov a dažďových pralesov, zraniteľných skupín ľudí a zvierat.

Predovšetkým je však matkou synov Brandona Thomasa Leeho a Dylana Jaggera Leeho, čo malo prednosť pred všetkým a bolo, a dosiaľ je, najväčším zdrojom jej hrdosti.

Čo hovoria čitatelia

„Priznám sa, že som nečakala, že ma uchváti kniha, ktorú napísalo bývalé dievča z Pobrežnej hliadky. Ale ja a mnohí ďalší sme túto herečku podcenili. A ona to vie. Pamela Anderson poukazuje na to, ako tento postoj fungoval proti nej (po tom, čo bola ukradnutá jej neslávne známa intímna nahrávka s Tommym Leem, čo napríklad zdevastovalo jej kariéru) a v jej prospech. Čítam veľa memoárov celebrít, no toto je odlišné, Pamela Anderson prepája poéziu a prózu s príbehmi o rodičovstve a jej vlastnom zneužívaní v detstve – a množstvom šťavnatých bulvárnych počinov, ako sú večierky v sídle Playboya a ohromujúce dobrodružstvá bohatých a slávnych. Možno sme ju kedysi odpísali, ale po prečítaní tejto knihy sa budeme chcieť zachovať lepšie.“

– Lindsay Powers, redaktorkaz Amazonu

„Ikonická Pamela Anderson využíva zmes poézie a prózy, aby nám predstavila svoj pohľad na jej fascinujúci život… kniha vykresľuje obraz divošky, hrdej matky a zvedavého dievčaťa, ktorý pritiahne fanúšikov a tých, ktorí jej nikdy úplne nerozumeli.“

– Booklist

„Pamela Anderson plne preberá kontrolu nad vlastným príbehom a delí sa o inšpiratívny príbeh o prežití, materstve a aktivizme.“

– Library Journal

„Oslnivá a občas turbulentná jazda obdobím 80. a 90. rokov, prepletená príbehmi o zahraničných oligarchoch a ikonických celebritách.“

– New Yor Times

Úryvok z knihy

Tak ako všetky deti,
aj ja som si naivne myslela,
že všetko, čo sa povie, je pravda,
že všetko, čo si prečítam, je pravda,
že všetko, čo mi povedia, je pravda.
Klamstvo som nepoznala…
zatiaľ.

UŽ V MLADOSTI SOM SA NAUČILA, že ľudia sú poväčšine hrozní. A opatrovateľky ešte horšie.
To sa stane, keď sa k vám už ako k dieťaťu správajú nevhodne. V mojom prípade išlo o mladú opatrovateľku, ktorá si zo mňa veľmi skoro spravila sexuálny objekt a nútila ma hrať čudné hry na jej tele, napríklad „auto“. Nosila mi použité hračky – ako hlavu barbie v životnej veľkosti, ktorú som mohla česať a líčiť.
Rodičia ju považovali za veľkorysú a milú, lenže ona im v skutočnosti iba ťahala medové motúzy popod nos.

V tom čase som ničomu nerozumela. Vyhrážala sa mi, aby som to nikomu nehovorila, lebo inak uvidím. Prečo sa ľudia správali tak hrozne a čo som s tým mala robiť? Rodičia boli ku mne úprimní – väčšmi, než bolo nevyhnutné –, a keď ma niekto žiadal, aby som mlčala, veľmi ma to zraňovalo.

Bola som nevinná akrobatka,
gymnastka,
chlapčenské dievča s pružným telom
a nekonečnou predstavivosťou.
Rýchlo som stavala hrady z piesku
a ešte rýchlejšie si vytvárala
vlastný svet.

O spoločnosti GRADA Publishing:

Vydavateľský dom GRADA Publishing, a.s. si od roku 1991 drží pozíciu najväčšieho českého vydavateľstva odbornej literatúry. Ročne vydáva takmer 400 noviniek v 150 edíciách z viac než 40 odborov.
Od roku 2015 vydavateľský dom rýchlo expanduje aj mimo oblasti kvalitnej odbornej literatúry. Tradičná značka GRADA zostáva vyhradená pre odborné knihy zo všetkých odvetví a oblastí ľudskej činnosti. A ani päť novších značiek vydavateľstva na knižnom trhu určite neprehliadnete.

Prvá, u čitateľov úspešná značka je COSMOPOLIS, prinášajúca zahraničnú aj českú beletriu všetkých žánrov. Ďalšou už zavedenou značkou je BAMBOOK, značka detskej literatúry predkladajúca malým čitateľom diela českých aj zahraničných autorov a ilustrátorov.
Značkou venujúcou sa poznaniu, témam z oblasti zdravého životného štýlu, body-mind, spiritualite či ekológii, je ALFERIA. Akvizíciou získaná značka METAFORA rozširuje ponuku vydavateľského domu o ďalšiu kvalitnú beletriu aj záujmovú a populárno-náučnú literatúru.

Od roku 2017 vychádzajú v dcérskej spoločnosti GRADA Slovakia taktiež tituly v slovenskom jazyku. Na slovenskom knižnom trhu ich nájdete pod všetkými vyššie spomínanými značkami.
Zatiaľ poslednou, rýchlo rastúcou značkou vydavateľského domu GRADA je BOOKPORT, unikátny projekt online knižnice, ktorý dnes už disponuje tretinou všetkých e-kníh v ČR.
Viac na www.grada.sk.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu