Na omše s pápežom Františkom na Slovensku budú môcť ísť len plne zaočkovaní (video)

0
Na omše s pápežom Františkom na Slovensku budú môcť ísť len plne zaočkovaní (video)

20.7.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. júla 11:56

Podmienkou návštevy svätých omší, ktoré bude v septembri na Slovensku celebrovať pápež František, bude plná zaočkovanosť. Uviedol to v utorok minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom OĽaNO). Doplnil, že podujatia budú organizované s kapacitou vysoko na rámec aktuálne platných epidemiologických opatrení.

„Naším spoločným cieľom je vytvoriť podmienky na to, aby si Svätý otec odniesol zo Slovenska pekné spomienky, aby sme spoločne vytvorili podmienky pre jeho sprievod, ale aj veriacich, ktorí budú chcieť prežiť hlboký duchovný zážitok. A zároveň, aby sme umožnili čo najväčšiemu počtu ľudí zúčastniť sa na verejných svätých omšiach,“ povedal minister.

Jediný spôsob

Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislav Zvolenský doplnil, že štátne orgány pri rokovaní s cirkvou zdôraznili, že daná podmienka je jediným spôsobom, ako radikálne neobmedzovať účasť na podujatiach.

„Je pre nás dôležité, že sa rozhodlo. Vieme, na čom sme, aby sme mohli pokračovať v prípravách návštevy, do ktorej ostáva len niekoľko týždňov,“ povedal a zároveň poprosil verejnosť, aby danú podmienku prijala „v dobrom“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Aj pápež je zaočkovaný

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) vo svojom statuse na sociálnej sieti uvítal Lengvarského oznámenie a opatrenia súvisiace s návštevou pápeža Františka. Ocenil, že podmienkou bude očkovanie. Podotkol, že ide o obrovské podujatie, ktoré z epidemického hľadiska môže byť extrémne rizikové.

„Sám pápež František sa nechal zaočkovať. Rovnako k očkovaniu vyzývajú aj predstavitelia slovenskej cirkvi,“ poukázal. Verí, že aj veriaci budú nasledovať pápežov vzor a budú rovnako ako on dôverovať odborníkom a lekárom.

Gröhling v utorok tiež na sociálnej sieti upozornil na delta variant ochorenia COVID-19, ktorý sa podľa neho ukazuje ako infekčnejší. Konštatoval, že ochoreniu podľahli aj zdraví, vitálni a aktívni ľudia. Vyzval tiež rodičov, aby sa zaočkovali aspoň oni, ak nechcú dať zaočkovať svoje deti.

Hlava katolíckej cirkvi pápež František začiatkom júla potvrdil, že v septembri oficiálne navštívi Slovensko. Návšteva by mala trvať od 12. do 15. septembra 2021.

Viac k témam: minister zdravotníctva SR, návšteva pápeža Františka na Slovensku, očkovanie proti koronavírusu, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Na omše s pápežom Františkom na Slovensku budú môcť ísť len plne zaočkovaní (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu