Ako využívať technológiu na to, aby ste zvýšili produktivitu a presadili sa?

0
Ako využívať technológiu na to, aby ste zvýšili produktivitu a presadili sa?
unsplash.com

Technológia môže byť mimoriadne polarizujúca. Na jednej strane prispela k izolácii spoločnosti, pretechnizovaniu detí, a vymanila „ľudskosť“ z mnohých služieb. Na strane druhej je zodpovedná za prielom vo všetkých priemyselných odvetviach. Vytvorila lepší prístup k informáciám a zdrojom a je tiež úžasným prostriedkom pre spájanie ľudí, ktorí žijú a pracujú na rôznych miestach.

Bez ohľadu na to, aký máte názor na technológiu, všetci môžeme súhlasiť s tým, že sa vyvíja a rastie neuveriteľnou rýchlosťou. S pravidelným vydávaním nových aplikácií, platforiem a programov je ťažké vedieť, kde začať, ak ide o začlenenie technológie do vašej práce. Dobrou správou je, že bez ohľadu na vašu rolu alebo odvetvie existuje množstvo spôsobov, ako vám technológie môžu pomôcť zvýšiť produktivitu, či spojiť sa so svojím tímom:

Automatizujte svojho správcu

Technológia vám môže pomôcť skrátiť čas strávený administratívnymi a opakujúcimi sa úlohami, čím vám poskytne viac času stráveného stratégiou a kreativitou. Vedeli ste napríklad, že môžete vytvoriť klávesové skratky pre vaše opakujúce sa úlohy, ako je otváranie priečinkov. Proces tvorby poznámok zo schôdzky môžete tiež automatizovať pomocou programov, ako je Otter.ai.

Usporiadajte súbory a emaily

Človek sa v dnešnej dobe ľahko nechá zahltiť stretnutiami, nekonečnými zoznamami úloh a neustálymi upozorneniami doručenej pošty. Nenechajte sa však týmito technológiami ovládnuť. V dnešnej dobe existuje nespočetné množstvo programov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v rušnom pracovnom nasadení.

Začnite usporiadaním súborov, poznámok a nápadov pomocou programov, ako sú Organizely, Pocket a Evernote. Môžete tiež použiť technológiu na zefektívnenie zoznamov úloh a určenie priority pracovnej záťaže – medzi naše obľúbené možnosti patria TeuxDeux, Todoist a Any.do.

Svoju doručenú poštu potom môžete vybaviť softvérom, ktorý pomáha kategorizovať a naplánovať vaše e-maily s cieľom pomôcť vám dostať sa k nepolapiteľnému „Inbox 0“ – Boomerang aj Sanebox sú vynikajúcimi pomocníkmi. Existujú aj niektoré fantastické riešenia ako x.ai a Calendly, ktoré sú užitočné, ak trávite veľa času správou nabitých kalendárov a plánovaním stretnutí. Aplikácie ako TripIt a Expensify navyše odbúravajú stres zo správy cestovných itinerárov a výdavkov.

Vyťažte zo svojho dňa viac

Ak niekedy skončíte pracovný deň a máte pocit, že ste nedosiahli všetko, čo ste si predsavzali, môžu vám pomôcť nástroje produktivity. Tieto nástroje vám nielen pomôžu udržať na uzde čas, ktorý strávite plnením úloh, ale tiež vám poskytnú väčší pocit rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom vytvorením jasných termínov.

Programy ako Toggl a Rescue Time vám môžu pomôcť naplánovať si deň a efektívne riadiť čas. Rozšírenia ako Freedom a StayFocusd vám zase zaručia, že budete vždy na správnej ceste a vyhnete sa prokrastinácii.

Prečítajte si: 15 zlepšovákov ako písať rýchlo a efektívne maily

Efektívne sa pripájajte a komunikujte

S nárastom vzdialených a flexibilných pracovných opatrení nikdy nebolo dôležitejšie prijať technológiu ako spôsob, ako zostať v kontakte so svojím tímom a udržiavať plynulosť komunikácie. Okrem softvérov pre videokonferencie, ako sú Zoom a GoToMeeting, ktoré pravdepodobne celkom dobre poznáte, existuje veľa ďalších spôsobov, ako sa môžete spojiť a spolupracovať s tímom bez toho, aby ste sa museli stretnúť.

Programy online zasielania správ, ako sú Google Chat, Fleep, Spike a Donut, vám umožňujú chatovať so svojím tímom v reálnom čase a pýtať sa tie rýchle otázky, ktoré nevyžadujú e-mail alebo osobné stretnutie. Tabuľky a flipcharty môžete tiež odložiť, pretože existuje veľa online programov, ktoré vám môžu pomôcť spravovať projekty a udržať výkonnosť vášho tímu. Medzi najobľúbenejšie možnosti patria Slack, Wrike, Trello a Asana.

Pomocou technológie môžete tiež vytvoriť pozitívnu tímovú kultúru – programy ako Assembly, Bonusly a Kudos pomáhajú vytvárať zapojiteľnosť. Poskytujú vám platformu na ocenenie členov vášho tímu za ich úsilie.

Ďalším skvelým nástrojom pre používateľov angličtiny je Grammarly, ktorý v reálnom čase kontroluje pravopis a gramatiku vašich e-mailov a dokumentov a pomáha vám vyhnúť sa nesprávnej komunikácii a porozumieť vášmu pohľadu na problém.

Zostaňte duševne a fyzicky fit

Je samozrejmé, že je ťažké byť vo svojej funkcii efektívny, ak nie ste zdraví. Meditačné aplikácie ako Headspace a Smiling Mind vnášajú do inak rušného dňa pocit pokoja. Vyskúšať môžete aj modlitbu s aplikáciou Pray.com.

Iné aplikácie, ako je Fitbits, vám pomôžu udržať si kontrolu nad svojím fyzickým zdravím sledovaním vašich krokov, srdcového rytmu a spánku. Existuje tiež celý rad podnikových wellness aplikácií, ako je Sprout, ktoré vám pomôžu podporiť zdravie a pohodu vášho tímu.

Naučte sa nové zručnosti a pripravte sa na svoju kariéru

Technológie sa čoraz viac integrujú do všetkých častí nášho života, od online nakupovania až po telestretnutia s vaším praktickým lekárom. Sú tu pre nás, nie my pre nich. Namiesto toho, aby vás to premohlo, využite ich. Choďte hľadať online riešenia, vďaka ktorým získate efektivitu v práci, od aplikácií po webové semináre a online konferencie. Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako vám technológie môžu pomôcť zvýšiť produktivitu, naučiť sa nové zručnosti a aby ste sa stali pre vašu firmu ešte cennejšími.

Zdroj: thinktank.com

žiadne príspevky na zobrazenie