Spojenie kyslíka a vody nielen omladí, ale aj vylieči!

0
Spojenie kyslíka a vody nielen omladí, ale aj vylieči!

Počas realizácie projektu Prezentuj sa na úrovni, sme spojili fotografovanie s natáčaním videorozhovoru s dámou, ktorá stojí za značkou Oxywater. Vďaka unikátnemu nápadu využitia kyslíka vyhrala súťaž Podnikateľka roku 2016. Dnes je skvelou reklamou na svoje produkty – určite by ste tejto pôvabnej dáme netipovali vek 47 rokov. Zhovárali sme sa s Juliannou Hložek Grmanovou.

Ako a kedy začala Julianna Hložek Grmanová s podnikaním?

Jej podnikaniu predchádzala nepríjemná životná skúsenosť – onkologické ochorenie pred 11 rokmi, ktoré označuje ako svoje druhé narodenie sa. A práve počas svojej klasickej liečby sa dozvedela aj o iných spôsoboch liečenia – o liečivých účinkoch kyslíka. Vyskúšala kyslíkovú terapiu a tá jej zázračne pomohla. Rozhodla sa preto, ze prostredníctvom kyslíka a jeho jedinečných vlastností bude pomáhať aj druhým.

Celý video rozhovor si môžete pozrieť tu

Ako sa dá kyslík nosiť so sebou?

Na začiatku bola OxySlovakia – menšia klinika s rôznymi formami oxygen terapie. Julianna rozmýšľala nad spôsobom, ako spraviť kyslík prenosný. Ak niekto nemôže prísť na terapiu, aby si ho mohol jednoducho vziať so sebou, aby existoval kyslík vo forme tzv. „take away“. Pre mnohých ľudí by mohlo práve toto spojenie kyslíka a vody pôsobiť preventívne a aj liečiť. Osem rokov pracovala v kyslíkovom centre a spolu s tímom odborníkov prišli na to, ako ukotviť kyslík do vody tak, aby neunikal po otvorení. A tento vynález bol aj patentovaný.

Aké účinky má voda s vysokým podielom kyslíka?

Vo vode z vodovodu alebo v bežných balených vodách býva 7 ml kyslíka, ale v každej plechovke Oxywater je až 90 ml kyslíka. Kyslík nie je vo forme bubliniek, akoby sa mohlo zdať, ale je skutočne koncentrovaný a neuniká. Má protizápalové a hojacie účinky. Kyslík sa využíval aj na regeneráciu pre obete požiarov. Takáto oxygen oraltherapy ide priamo cez žalúdok a tenké črevo – hojí napríklad rôzne zápaly a poranenia, zápaly v črevách, ale už aj v ústnej dutine.

Julianna Hložek Grmanová Martina Beňová
Julianna Hložek Grmanová a Martina Beňová

Ako táto špeciálna voda chutí?

Kyslík v ovzduší nemá farbu, chuť, ani zápach, ale keď sa skoncentruje, niektorí ľudia cítia, že to nie je len obyčajná voda. Napriek tomu, že nemá bublinky, farbu a chuť. Niekto popisuje rýchly hojací účinok v ústnej dutine, niekomu to vďaka protizápalovej zložke pripomína dezinfekciu. Ale väčšina povie, že to chutí ako obyčajná voda.

Pre tých, čo majú radi ochutené vody, prinieslol Oxywater príchuť uhorky a limetky. Tento variant bol zvolený kvôli technickej možnosti, posudzovali sa vlastnosti jednotlivých zložiek. Vo vode je totiž boj o miesto – každé ovocie alebo zelenina, ktoré má fruktózu, vytlačí kyslík von, preto bolo teba zvoliť také, ktoré jej má minimálne.

Čím sa ešte OxySlovakia zaoberá?

OxySlovakia bola predchodca orálnej terapie. Na začiatku bola miestnosť s dvomi kyslíkovými koncentrátormi a dvomi aromastanicami a inhalovalo sa 95% kyslíka. Kvôli hydratácii prestupoval do vody, kde sa ešte pridávali aromatické oleje, aby sa podporil antiseptický účinok kyslíka. Rozmýšľali, čo sa dá ponúknuť klientom a inšpirovali sa zo zahraničia. Robí sa inhalácia kyslíka s elektrickými nábojmi kvôli uvoľňovaniu stresu, kyslík má taktiež omladzujúce účinky a využíva sa v estetickej dermatológii.

Pri okysličení pleti sa používajú botoxové séra a kyselina hyalurónová, ale vždy je nosičom je kyslík. Kyslík dostane do podkožia účinné látky a oddiali to invanzívne estetické zákroky. V Taliansku sa oxygenoterapia využíva na rast vlasov. Alebo sa používa na bielenie zubov, kde sa dosiahne 3 až 6 stupňov pri povrchovom vybielení skloviny. Najväčšou novinkou je inhalácia ionizovaného kyslíka v barokomore. Je tam vytvorený podtlak – ľudia sa tam oveľa efektívnejšie učia, alebo spia, pretože je tam výborná regenerácia a pobyt má vysoký antiage efekt. Barokomora je vhodná aj ako prevencia mozgových príhod.

Julianna Hložek Grmannová
Julianna Hložek Grmannová

Aké má Julianna rady pre začínajúce podnikanie?

Julianna priznáva, že na začiatku nemala presný biznis plán: „Oxywater som vymyslela pre seba, pre zachovanie zdravia, pretože sa zamilovala do kyslíka…“

V rozhovore uviedla, že je dobré, keď je na začiatku vlastná skúsenosť ako sa zaoberať iba kalkuláciami. Keby si človek spravil len na základe rozumu biznis plán, že zarobí 7 EUR za inhaláciu, 1,20 EUR za vodu, tak mu výjde, že to nemôže zarábať.

Preto radí: „Keď je tam vášeň, choďte do toho, ale ideálne je si to premyslieť, mať od začiatku investora, potom sa  vám bude lepšie dýchať a budete sa môcť viac venovať kreatíve ako zabezpečovaniu investícií.“

S Juliannou Hložek Grmanovou sa zhovárala Martina Beňová.

žiadne príspevky na zobrazenie