Súd by mal v apríli opätovne začať prejednávať prípad vraždy mladej ženy a desaťročného chlapca

0
Súd by mal v apríli opätovne začať prejednávať prípad vraždy mladej ženy a desaťročného chlapca

19.2.2023 (SITA.sk) – Okresný súd Bratislava I by mal v apríli začať opätovne prejednávať prípad dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

V tejto kauze sa už viackrát vymenil zákonný sudca. Naposledy sa vo veci malo pojednávať v júni 2019. Dvom poškodeným sa však nepodarilo doručiť predvolanie, pojednávanie bolo preto odročené. Neskôr súd rozhodol o postúpení prípadu na Špecializovaný trestný súd, s čím však obžalovaní nesúhlasili. Krajský súd v Bratislave tak vec vrátil na OS BA I.

Naposledy sa vo veci dvojnásobnej vraždy pojednávalo v roku 2016, následne odišiel pôvodný predseda senátu do dôchodku. Spisový materiál si tak musel naštudovať nový predseda senátu.

V prípade, že v rámci trestného konania nastane zmena v senáte, musia obžalovaní so zmenou súhlasiť. Inak sa vykonané dokazovanie bude musieť pred súdom zopakovať. Podľa medializovaných informácii obžalovaní takýto súhlas nedali, dokazovanie preto bude musieť súd vykonať odznovu.

Vražda mladej ženy a 10-ročného chlapca sa stala 29. decembra 2004 v Moste pri Bratislave. Obeťou mal byť podľa výsledkov vyšetrovania bývalý policajt Juraj G., otec chlapca a vtedajší partner zabitej ženy. Páchatelia však v aute omylom zastrelili dieťa a ženu. Vo veci sú obžalovaní príslušník východoslovenského podsvetia Branislav A. a tiež Nikola P., Jozef B. a Karol M., ktorý je dlhodobo na úteku v zahraničí.

Viac k témam: Súdy, Vražda
Zdroj: SITA.sk – Súd by mal v apríli opätovne začať prejednávať prípad vraždy mladej ženy a desaťročného chlapca © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu