Súd nerozhodne o treste pre bývalého mafiána Adamča, dôvodom je práceneschopnosť jeho obhacu

9.2.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) zrušil verejné zasadnutie vo veci odsúdeného Branislava Adamča vytýčené na štvrtok 10. februára. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, dôvodom je práceneschopnosť jeho obhajcu.

Súd mal v tomto prípade rozhodovať o uložení trestu za skutky, za ktoré bol Adamčo v minulosti uznaný za vinného. Dôvodom je, že v inej trestnej veci mu súdy vyhoveli so žiadosťou o obnovu konania.

Najvyšší súd SR v novembri 2021 potvrdil rozhodnutie Krajského súdu v Banskej Bystrici, ktorý Adamčovi povolil obnovu konania v prípade vraždy podnikateľa Mariána Karcela z roku 2000. Za tú bol odsúdený na 15 rokov väzenia.

Keď bol následne na Špecializovanom trestnom súde odsúdený za členstvo v zločineckej skupine a ďalšiu vraždu Arpáda Nistora z roku 2004, ŠTS mu uložil súhrnný doživotný trest aj na základe predošlého odsúdenia.

V trestnom poriadku sa uvádza, že „ak bola povolená obnova konania a ide o niektorý z trestných činov, za ktoré bol právoplatne uložený úhrnný alebo súhrnný trest, a súd vrátil vec prokurátorovi do prípravného konania, určí po nadobudnutí právoplatnosti uznesenia povoľujúceho obnovu konania na verejnom zasadnutí rozsudkom primeraný trest za ostávajúce trestné činy”.

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd nerozhodne o treste pre bývalého mafiána Adamča, dôvodom je práceneschopnosť jeho obhacu © SITA Všetky práva vyhradené.