Tory Burch: Posilnenie postavenia žien v móde a filantropii

0
Tory Burch: Posilnenie postavenia žien v móde a filantropii

Tory Burch, meno, ktoré je synonymom elegantného štýlu a filantropických snáh, sa nezmazateľne zapísalo do sveta módy i mimo nej. Ako zakladateľka a generálna riaditeľka svojej rovnomennej značky Tory Burch nielenže vybudovala globálne módne impérium, ale tiež preukázala odhodlanie posilniť postavenie žien.

Pozadie raného života a módy

Foto: David Shankbone, https://en.wikipedia.org/wiki/Tory_Burch#/media/File:Tory_Burch_Shankbone_2009_Vanity_Fair.jpg

Tory Burch sa narodila vo Valley Forge v Pensylvánii v roku 1966 a jej láska k móde bola evidentná už od útleho veku. Navštevovala University of Pennsylvania a neskôr sa venovala kariére v móde, pracovala pre ikonické módne domy ako Harper’s Bazaar, Ralph Lauren a Vera Wang. Tieto skúsenosti zdokonalili jej dizajnérske a obchodné zručnosti a položili základ pre jej budúce snaženie.

Zrod značky Tory Burch

V roku 2004 Tory Burch založila svoju rovnomennú značku s víziou vytvárať nadčasovú, sofistikovanú a dostupnú luxusnú módu. Inšpirovaná dokonalým štýlom svojich rodičov a eleganciou svojho detstva, sa Tory snažila priniesť moderný a ženský nádych do dámskej módy. Jej prvá kolekcia zahŕňala dnes už ikonické balerínky Reva, pomenovaný po jej matke, ktoré sa rýchlo stal bestsellerom a stálicou v mnohých ženských šatníkoch.

Dizajn Tory Burch vyžaruje klasický a nenáročný šik štýl s výraznými potlačami, rafinovanými siluetami a zmesou farieb a textúr. Estetika jej značky zarezonovala u žien po celom svete a logo Tory Burch, medailón s dvojitým T, sa stalo symbolom moderného luxusu.

Prečítajte si: Podnikateľka Katrina Lake zmenila spôsob, akým ľudia nakupujú oblečneie

Budovanie globálneho módneho impéria

Balerínky Reva, foto: eobuv.sk

Bezchybný vkus, obchodný talent a oddanosť Tory Burch viedli k rýchlej expanzii jej značky. Od svojich skromných začiatkov ako samostatného butiku v newyorskej štvrti Nolita sa značka Tory Burch rozrástla na globálne módne impérium. Spoločnosť prevádzkuje stovky butikov po celom svete a ponúka širokú škálu produktov vrátane konfekcie, kabeliek, topánok, doplnkov a dokonca aj kozmetických produktov.

Toryin vplyv v módnom priemysle jej vyslúžil početné uznania a ocenenia. Jej kolekcie sa objavili v prominentných módnych časopisoch a jej návrhy začali nosiť celebrity a vplyvné osobnosti po celom svete.

Kabát navrhnutý Tory Burch v roku 2018 na výstave In America: A Lexicon of Fashion v Metropolitan Museum of Art, Rhododendrites – Own work

Posilnenie postavenia žien prostredníctvom nadácie Tory Burch Foundation

Okrem roly módnej podnikateľky je Tory Burch skvelá v posilňovaní postavenia žien a podnikaní. V roku 2009 založila Tory Burch Foundation, neziskovú organizáciu, ktorá poskytuje podporu, zdroje a mentorstvo ženám podnikateľkám. Poslaním nadácie je umožniť ženám, aby prijali svoje ambície, riskovali a vytvorili úspešné podniky.

Prostredníctvom iniciatív, ako je kampaň „Embrace Ambition“, Nadácia Tory Burch povzbudzuje ženy, aby hrdo prijali svoje ambície a spochybňovali stereotypy a kultúrne normy, ktoré môžu brániť ich úspechu. Nadácia tiež ponúka online platformu „Fellows Program“, ktorá poskytuje podnikateľkám prístup k príležitostiam na vytváranie sietí, vzdelávacím zdrojom a kapitálu na rast ich podnikania.

Filantropické úsilie Tory Burch presahuje jej vlastnú nadáciu. Aktívne podporuje rôzne charitatívne organizácie a sociálne veci vrátane vzdelávacích iniciatív a programov pre ženy a deti.

Záver

Cesta Tory Burch od módnej nadšenkyne k medzinárodne uznávanej návrhárke a filantropke je dôkazom jej talentu, vytrvalosti a odhodlania posilniť postavenie žien. Jej značka sa stala synonymom nadčasovej elegancie a moderného luxusu a rezonuje u žien po celom svete.

Okrem toho Toryin záväzok podporovať ženy prostredníctvom svojej nadácie je príkladom jej vášne pre inšpirovanie žien – podnikateľiek, povzbudzuje ich, aby prijali svoje ambície a dosiahli svoje sny. Jej vplyv siaha ďaleko za svet módy, vďaka čomu je vzorom pre začínajúcich podnikateľov a obhajkyne posilnenia postavenia žien.

Keďže Tory Burch pokračuje v zanechávaní svojej stopy v módnom priemysle a vo svete filantropie, jej odkaz ako priekopníčky pozitívnych zmien nepochybne pretrvá aj pre ďalšie generácie.

Foto na titulke: https://en.wikipedia.org/wiki/Tory_Burch, User:Alms1119

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu