Túžite po harmonickom a krásnom domove? Uplatnite v ňom štýl HYGGE

0
Túžite po harmonickom a krásnom domove? Uplatnite v ňom štýl HYGGE
Zdroj: Unsplash.com/Katja Rooke

Štýl hygge, ktoré sa vyslovuje ako „hu-ga, je dánsky koncept a filozofia života zameraná na pohodu, spokojnosť a vytváranie príjemnej atmosféry vo svojom domove. Hygge nie je iba štýl zariadenia interiéru, ale aj spôsob, ako cítiť sa v svojom domove pohodlne a šťastne. Tu je návod na to, ako dosiahnuť túto útulnú atmosféru vo svojom dome.

Osvetlenie je kľúčové

Základné pravidlo je minimalizovať ostré, nepríjemné svetlá. Namiesto toho si vyberte jemné svetelné zdroje, ako sú sviečky, lampa s jemným svetlom alebo guľové žiarovky s teplým svetlom. Toto osvetlenie vytvára intímnu a pokojnú atmosféru, ktorá je pre hygge dôležitá.

Zdroj: Unsplash.com/Anastasiia Romanska

Prírodné prvky

Použite drevo, kameň, bavlnu a ďalšie prirodzené materiály vo svojom nábytku a dekoráciách. Rastliny sú tiež dôležité pre prírodný pocit domova. Udržiavajte si kvety alebo rastliny vo vašich miestnostiach a pravidelne sa starajte o ich starostlivosť.

Pohodlný nábytok

Hygge neznamená extravaganciu. Vyberte si jednoduchý, pohodlný nábytok s mäkkými podsedákmi a vankúšmi. Pohovky a kreslá sú ideálne pre dlhé večery strávené s knihou alebo pri rozprávaní s rodinou a priateľmi. Farby by mali byť prírodné a neutrálne, aby sa vytvorila uvoľnená a pokojná atmosféra.

Zdroj: Unsplash.com/ Thanos Pal

Rozhovory a spoločnosť

Hygge je aj o spoločnosti a zdieľaní príjemných okamihov s blízkymi. Vytvorte si v obývačke priestor na rozhovory, kde si môžete sadnúť s rodinou a priateľmi. Zbavte spoločné večere a diskusie bez rušivých technológií, ako sú mobilné telefóny a televízia.

Umiestnite knihy a časopisy

Pre mnohých je čítanie súčasťou relaxácie. Vytvorte si kútik so svojou obľúbenou knižnou zbierkou a časopismi. Pohodlné kreslo alebo gauč, osvetlenie a dekoračné detaily vám pomôžu vytvoriť ideálne prostredie na čítanie a relaxáciu.

Zdroj: Unsplash.com/ Nathan Fertig

Vytvorte si relaxačný kútik

Okrem čítania si vytvorte miesto na relaxáciu. Môže to byť závesná hojdačka, masážny kreslo alebo jednoduchý futon. Pridajte do tohto priestoru pohodlné deky a vankúše, aby ste sa cítili úplne pohodlne.

Vytvorte si hygge atmosféru vonku

Hygge nie je len o vnútri. Vytvorte si príjemný vonkajší priestor so sedením, kde môžete tráviť čas s rodinou a priateľmi aj vonku. Ohniská, svetelné reťaze a dekoračné prvky môžu vytvoriť útulnú atmosféru aj v exteriéri.

žiadne príspevky na zobrazenie