Juraj Krúpa prezliekol kabát, po odchode z klubu OĽaNO už je u sulíkovcov v SaS (video)

29.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 29. júla 14:06

Juraj Krúpa po odchode z poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vstupuje do poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS). Oznámil to na piatkovej tlačovej konferencii.

„Odchod z klubu OĽaNO som urobil po zrelej úvahe a dlhšom uvažovaní, ale zároveň musím povedať, že považujem tento môj krok za logické vyústenie. V OĽaNO som nevnímal, že tam mám hodnotový priestor,” povedal Krúpa. Dodal, že sa teší na spoluprácu so stranou SaS, s ktorej hodnotami sa stotožňuje.

Dôvodov na odchod z hnutia OĽaNO bolo podľa Krúpu veľa. „Minulý rok, počas snemu hnutia, som požiadal o to, aby som na ňom mohol vystúpiť a otvoriť problémy, ktoré máme. Bolo mi to zamietnuté, pretože nie som členom OĽaNO. Začal som uvažovať, či moje pôsobenie má naďalej zmysel,“ povedal Krúpa s tým, že tých momentov bolo oveľa viac.

Krúpa dodal, že nie je prilepený na žiadnu stoličku, a to, či príde o miesto predsedu výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť bude komunikovať s predsedníčkou poslaneckého klubu SaS Annou Zemanovou a ďalšími členmi.

Hnutiu OĽaNO ďakuje za príležitosť

Krúpa svoje rozhodnutie vstúpiť do poslaneckého klubu SaS oznámil aj premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO), ktorý to prijal s porozumením. „Ďakujem hnutiu OĽaNO za príležitosť, ktorú mi poskytlo, a preto neodchádzam s nenávisťou. Uvedomujem si situáciu, ktorá nastala, pretože toto rozhodnutie nie je o mne, ale o Slovensku a budúcnosti,” povedal poslanec.

Do poslaneckého klubu SaS vstupuje preto, že stranu považuje za hodnotovo ukotvenú a teší sa na spoluprácu. Priznal, že s jej hodnotami sa stotožňuje. „Za poslanecký klub SaS musím povedať, že som veľmi rada, že poslanci jednomyseľne schválili rozšírenie poslaneckého klubu o pána poslanca Juraja Krúpu,” povedala na tlačovej besede predsedníčka klubu Anna Zemanová.

Tímlíder SaS pre obranu

Predseda SaS Richard Sulík doplnil, že Juraj Krúpa sa stane tímlídrom strany pre obranu.

„Rozhodol som sa ho osloviť po tom, ako bolo veto (tzv. prorodinný balíček, pozn. SITA) prezidentky Zuzany Čaputovej prelomené za pomoci fašistov. Krúpa ako jediný povedal, že hlasovať nebude, a svoje slovo dodržal. V strane si ceníme tých, ktorí držia slovo,” doplnil Sulík. Predseda strany dodal, že túto spoluprácu vidí ako dlhodobú.

Dlhodobú spoluprácu očakáva aj poslanec Krúpa, avšak to, či vstúpi aj do strany SaS zatiaľ komentovať nechce. Predseda Richard Sulík doplnil, že „Krúpa sa stáva tímlídrom obrany, čo je straníckou funkciou, ale nestáva sa členom strany. Ak sa jedného dňa rozhodne vstúpiť do strany, budem rád, ak si podá prihlášku. Členstvo v strane vnímam ako výsadu a nie povinnosť,” dodal šéf liberálov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Juraj Krúpa prezliekol kabát, po odchode z klubu OĽaNO už je u sulíkovcov v SaS (video) © SITA Všetky práva vyhradené.