Úspech Akčných žien na marketingovom poli na Slovensku

0
Úspech Akčných žien na marketingovom poli na Slovensku

Mimoriadne nás potešila správa, ktorá pred pár dňami obletela marketingový svet. Agentúra Senuto zostavila rebríček sto najlepších portálov, ktoré boli hodnotené podľa parametrov týkajúcich sa marketingovej sféry.

Senuto odsledovalo na Google viac ako 6 miliónov slovenských a českých kľúčových slov. To znamená, že zhromaždili všetky kľúčové slová, ktoré obsahuje každý jeden web v rebríčku v rámci Google.

S komplexnými údajmi o všetkých kľúčových slovách a doménach je možné vykonať ich podrobnú analýzu a porovnať webové stránky.

Senuto sa rozhodlo spraviť analýzu založenú na dátach z domén, ktoré súvisia s oblasťou marketingu. Na Slovensku a v Českej republike existujú stovky marketingových webových stránok. Na základe kľúčových slov algoritmus vyselektoval všetky domény viditeľné v Google a zaradil ich do tematických kategórií vrátane marketingu.

Pre každú doménu v kategórii marketing Senuto vyhľadalo kľúčové slová súvisiace s marketingom a webom priradilo príslušný objem vyhľadávania. Tak zmeralo mesačnú organickú návštevnosť každej domény. V Senuto to nazývajú jednoducho: VISIBILITY, čiže viditeľnosť.

Tak zostavili poradie, ktoré predstavuje zoznam 100 TOP webov s najvyššou viditeľnosťou v Google v marketingovej kategórii.

Hodnotilo sa podľa 4 metrík:

  • Celková viditeľnosť v službe Google – odhadovaná mesačná návštevnosť z organického vyhľadávania, na základe kľúčových slov a ich pozícií
  • Viditeľnosť v marketingovej kategórii – odhadovaná mesačná návštevnosť z organického vyhľadávania, na základe kľúčových slov súvisiacich s marketingom
  • Celkový počet kľúčových slov v TOP 10 – počet kľúčových slov, ktoré má doména v organických výsledkoch vyhľadávania.
  • Kľúčové slová v TOP 10 v marketingovej kategórii – počet súvisiacich kľúčových slov v marketingovej oblasti.

Prvých 10 miest alebo TOP 10 na Slovensku

Na prvých priečkach rebríčka sa umietnili firmy, ktoré sa zaoberajú IT riešeniami, ponúkajú služby ako web stránky, SEO poradenstvo a hosting, podporu webov.

O to viac nás prekvapilo, že aj keď oblasť marketingu alebo IT nie je našou primárnou cieľovkou, dostali sme sa do prvej stovky. A za naším potálom boli dokonca umiestnené aj marketingové agentúry a platformy na tvorbu webov či eshopov.

Ako dopadol portál Akčné ženy?

Akčné ženy sa umiestnili na 69. mieste a je to pre nás veľký úspech. Veľmi dobré výsledky sme dosiahli najmä v umiestnení kľúčových slov – štvrtý stĺpec tabuľky. Keby sa hodnotila iba táto kategória, s počtom 633 keywords by sme sa umiestnili dokonca na 18. mieste.

Ako umietnenie hodnotí Martina Novotná, zakladateľka Akčných žien?

Ocitnúť sa v reporte TOP marketingových webstránok pre Slovensko a Česko je pre mňa veľká česť! Pre marketingové obsahy nerobíme až tak veľa. Nie je to naša doména, len malinká súčasť nášho DNA. Prirodzene sa zaujímame o novinky, ktoré by mohli využiť naše malé podnikateľky, či stredné a veľké firmy pre svoj biznis.“

Budujte biznis s nami!

Pozrite si našu kategóriu v magazíne Rozhovory o marketingu a môžete tento priestor využiť pre prezentáciu svojej firmy.

V prípade, že by ste mali záujem o spoluprácu, kontaktujte nás na info@akcnezeny.sk

Zdroj: Senuto

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu