Už žiadne protipandemické obmedzenia, toto leto si užijeme letné festivaly či open air koncerty na plno

0
Už žiadne protipandemické obmedzenia, toto leto si užijeme letné festivaly či open air koncerty na plno

Koncertná a festivalová sezóna by mala byť v režime základ, bez kapacitných obmedzení či obmedzení otváracích hodín. Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) to uviedla vo svojom videoprejave v súvislosti s informáciami Ministerstva zdravotníctva SR.

Hovorkyňa ministerstva kultúry Zuzana Viciaňová podotkla, že povinnosť nosiť respirátor v prevádzkach a na hromadných podujatiach zostáva naďalej zachovaná a vzťahuje sa aj na hromadné podujatia v exteriéri.

„Pevne verím, že všetci, ktorí sme boli zvyknutí navštevovať koncerty, festivaly alebo kultúrne podujatia, urobíme tak aj tento rok a podporíme tak hercov, hudobníkov, spevákov, ale aj veľmi dôležitý technický personál,“ zhrnula Milanová.

Prečítajte si: Najväčšie hudobné festivaly, ktoré prežili až dodnes.

Aký festival sa chystá najbližšie?

Po trojročnej prestávke sa na trenčianske letisko vracia festival Pohoda v plnej kapacite. Svoje brány otvorí vo štvrtok 7. júla, zatvorí v nedeľu 10. júla. Ekologickým dopravným partnerom festivalu je opäť Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Malé stretnutie priateľov a fanúšikov alternatívnej hudby sa za 25 rokov zmenilo na najznámejší slovenský multižánrový festival, ktorý je tiež dôležitým bodom na európskej festivalovej mape. Pohoda je každoročne nominovaná na najprestížnejšie festivalové ceny a pochvalné recenzie o nej napísali aj renomované médiá ako The Independent, The Guardian, The Telegraph, DIY či Gigwise.

ZSSK vypraví na festival Pohoda 4 mimoriadne vlaky. Pohodlnú a ekologickú dopravu zabezpečí národný dopravca aj priamo v areáli trenčianskeho letiska formou festivalového vláčika.

Festival každoročne pritiahne do Trenčína desiatky tisíc ľudí a stovky umelcov, medzi ktorými sa už predstavili svetové hviezdy ako The Chemical Brothers, Moby, Bjork, Lou Reed, The Prodigy či Nick Cave.

Zdroj: Webnoviny.sk – Už žiadne protipandemické obmedzenia, toto leto si užijeme letné festivaly či open air koncerty na plno © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie