V každej žene je Gamblerka: Recenzia knihy Kataríny Mayer

1
V každej žene je Gamblerka: Recenzia knihy Kataríny Mayer
katarina mayer

Ak máte radi príbehy, ktoré vás prenesú na neznáme miesta, príbehy plné napätia, nečakaných zvratov, humoru a tajomstiev, tak siahnite po Gamblerkách. Katarína Mayer ma príjemne prekvapila. Keď som dočítala jej debutový román Gamblerky, hneď som chcela, aby mi poslala svoje predchádzajúce diela. Neverila som, že je to jej prvá kniha.

Je v nej všetko. Atmosféra, premyslená dejová línia, vzrušenie, tajomné zápletky a aj humor. Je cítiť, že Katka má dlhoročné skúsenosti s copywritingom a dokáže veľmi citlivo narábať s textom. Jej postavy majú hĺbku a celý príbeh je vykreslený tak verne, že som počas čítania cítila vôňu kožených sedadiel v súkromnom lietadle, ktorým sa hlavné hrdinky premiestňujú.

kniha gamblerky
Kniha Gamblerky

Ľahký triler plný vzrušenia

Debutový román Kataríny Mayer, ktorý sa minulý týždeň dostal na pulty kníhkupectiev nás prenesie do malej dedinky v Rakúsku, v ktorej žijú tri hlavné hrdinky – Emma, Anna a Laura. Všetky tri sú na prvý pohľad prototypom dokonalých Stepfordských paničiek, ktorých jediným vyrušením počas dňa je, keď ich deti prinesú zo školy horšiu známku.

Nám však dovolia nahliadnuť za oponu a poodhaliť vzrušujúce tajomstvo – tajný život plný hazardu. Všetko sa pre nich zmení, keď ich tajná napohľad nevinná zábavka prinesie nepríjemné dôsledky – neveru, prenasledovanie, vydieranie a dokonca aj vraždu. Kolotoč podozrievania sa rozbehne na plné obrátky a na konci už nevedia, či vôbec môžu veriť jedna druhej.

Ukážka z knihy

Ani nevedela, ako ju nadvihol a preniesol, ale odrazu vnímala chlad obliečok na svojom chrbte. Pod prstami cítila omamnú silu jeho svalov. Zavzdychala a on sa nadvihol na predlaktia, aby si vychutnal jej túžobný výraz. Jazykom jej prechádzal z tváre na krk a do dekoltu. Emma opäť slastne zastonala. Otvorila oči a pozrela na neho.
Čo? Prečo je všetko červené? Krv?

O autorke

Katarína Mayer vyštudovala marketing na Univerzite Mateja Bela, neskôr public relations na Univerzite v Toronte. V Kanade pôsobila až desať rokov. Keď sa rozhodla vrátiť bližšie ku koreňom, dovolila si naplno rozvinúť aj svoju vášeň – písanie. Dnes píše pre viaceré online magazíny a jej debutová knižka Gamblerky stojí za to.

V stredu 20. februára o 17:30 si môžete zakúpiť knihu aj osobne – v priestoroch Panta Rhei na Poštovej ulici sa uskutoční krst knihy.

Autorka recenzie: Veronika Bošková

 

Predošlý 7 nevyhnutných zručností na udržanie vzťahu
Pokračovať Redakčný výber Akčných žien
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár