Vianočné filmy, ktoré vás chytia za srdce

0
Vianočné filmy, ktoré vás chytia za srdce
foto: unsplash.com

Vianoce sú už za dverami a to je skvelý čas, aby sme sa naladili na tú správnu sviatočnú atmosféru. K tomu môžu okrem výzdoby, či vône koláčikov prispieť aj vianočné filmy. Zabaľte sa do teplej deky a pozrite si filmy, bez ktorých by Vianoce snáď už ani neboli Vianocami.

Prázdniny (The Holiday, 2006)

Úspešná producentka filmových trhákov Amanda sa na Vianoce rozíde s priateľom. Túži po zmene prostredia a tak na internete objaví rozprávkovú chalúpku, ktorá patrí Iris. Tá tiež práve prežíva zložité obdobie a tak sa po vzájomnej dohode rozhodnú, že si svoje domovy na pár týždňov vymenia. Amanda, ktorá chcela prežiť sviatky bez prítomnosti chlapov však stretne Irisinho brata, do ktorého sa zamiluje. Iris zase spozná Amandinho priateľa, ktorý jej ukáže, čo je to pravá láska. Romantická komédia s kúzelnou vianočnou atmosférou a skvelým hereckým obsadením ako je Cameron Diaz, Jude Law, či Kate Winslet nenechá jedno oko suché.

foto: pinterest

Sám doma (Home alone, 1990)

Kto by nepoznal rozkošného a tak trošku prefíkaného Kevina McCallistera, ktorého rodičia počas vianočných sviatkov zabudnú doma. Kevin musí bojovať s lupičmi, ktorí sa chystajú vniknúť do jeho domu. Americká rodinná komédia prišla do kín v roku 1990 a už po pár dňoch rozpútala hotové šialenstvo. Film si okamžite obľúbili malí, ale aj veľkí a dodnes si drží miesto medzi najobľúbenejšími vianočnými snímkami. Dva roky po prvej časti nasledovala druhá, no tentokrát sa Kevin stratil v New Yorku. Ak máte chuť na oddych v rodinnom kruhu, film Sám doma je pre vás to pravé. Rozosmeje vás, no zároveň v sebe zahŕňa posolstvo, že to jediné, čo na Vianoce potrebujeme je byť spolu a mať milujúci domov.

foto: pinterest

Láska nebeská (Love Actually, 2003)

Láska má mnoho podôb a je všade okolo nás. Aj takýto odkaz prináša snímka Láska nebeská, v ktorej sa prelínajú rôzne životné osudy. Starnúca rocková hviezda, premiér, nesmelý spisovateľ zaľúbený až po uši do svojej gazdinej, či malý chlapec milujúci svoju spolužiačku. Všetkých týchto ľudí spája jedno slovo LÁSKA. Ak náhodou u vás chýba, alebo jej chcete počas sviatkov zažiť ešte viac, pustite si Lásku nebeskú a vychutnajte si lásku v najrôznejších podobách.

Polárny expres (The Polar Express, 2004)

Vianočná americká klasika Polárny expres s fantastickým oscarovým hercom Tomom Hanksom v hlavnej úlohe nás snáď nikdy neomrzí. Animovaný film o viere v zázraky a duchu Vianoc chytí za srdce každého. Na Štedrý deň sa totiž zázraky skutočne dejú a presvedčí sa o tom sám malý chlapec, ktorému počas noci pristane pred domom polárny expres. Spolu s ostatnými deťmi a  rušňovodičom sa vydá na cestu do Zeme Santa Clausa a na Severný pól.

foto: pinterest

Šťastný nový rok (2019)

Výnimočné herecké obsadenie, rozprávkové prostredie Vysokých Tatier a nefalšovaná vianočná atmosféra. Aj na Slovensku sa nájdu snímky, ktoré pobavia, a vianočná komédia Štastný nový rok je určite jednou z nich. Ako to môže dopadnúť, keď sa štyri kamarátky rozhodnú stráviť aj so svojimi rodinami sviatky a Silvester v luxusnom hoteli? Núdza tu nebude o vtipné zápletky, nebezpečné situácie, ale aj čarovné romantické chvíle.

 

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu