Vodiči Uberu budú na Ukrajine zabezpečovať potravinovú pomoc. Kamiónom totiž hrozí, že ich Rusi odpália

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť Uber, ktorá podniká v preprave osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie, upravila svoj softvér pre Svetový potravinový program (WFP), aby tejto organizácii pomohla s núdzovými dodávkami na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Predpokladá sa, že vďaka technológii upravenej na mieru, ktorú testujú v meste Dnipro v centrálnej Ukrajine, bude distribúcia pomoci pružnejšia.

Dodávky sa budú presúvať v menších vozidlách, ktoré bude riadiť viac vodičov. V prípade väčších nákladných áut je totiž riziko útoku a okrem toho ťažšie prekonávajú poškodené úseky ciest. Informuje o tom portál bbc.com.

„Ušetrí nám to čas, ušetrí nám to peniaze, ušetrí nám to energiu,“ povedal pre BBC šéf WFP David Beasley. Ak bude testovanie v meste Dnipro úspešné, rozšíri sa používanie upravenej technológie firmy Uber do štyroch ďalších ukrajinských miest. WFP uviedol, že plánuje poskytovať pomoc trom miliónom Ukrajincov mesačne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, WFP Svetový potravinový program
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodiči Uberu budú na Ukrajine zabezpečovať potravinovú pomoc. Kamiónom totiž hrozí, že ich Rusi odpália © SITA Všetky práva vyhradené.