Vyzerať dobre sa dá ľahko. Aj vďaka tvárovej joge

0
Vyzerať dobre sa dá ľahko. Aj vďaka tvárovej joge
zuzana ondrišová, tvarová joga, tvarová gymnastika

Zuzana Ondrisová dostala po dvoch deťoch kompliment, že vyzerá hrozne. Niečo jej však našepkávalo, že to môže byť naopak a vďaka kamarátke sa dostala k tvárovej gymnastike. Teraz učí ženy, ako vyzerať krásne bez skalpela.

Čo je tvárová joga?

Jednoducho povedané, je to cvičenie s tvárovými svalmi, ktoré je veľmi prirodzenou metódou omladenia tváre. Tak ako cvičíme s telom, tak by sme mali precvičovať aj tvárové svaly, aby neochabovali. Keď naše telo začne strácať pružnosť, svaly ochabujú a to sa prejavuje v podobe vrások a smutného výrazu tváre. A to samozrejme nechceme…

Prečo si si vybrala práve tvárovú jogu?

Vzniklo to náhodou, toto som si nikdy neplánovala. Počas druhej materskej som sa rozhodovala, čo budem robiť. Mohla som nastúpiť naspäť do korporácie, alebo vymyslieť niečo iné, čo ma bude baviť a živiť zároveň. Premýšľala som o tom vlastne odkedy som na na prvú materskú nastúpila a trvalo mi to šesť rokov, kým mi “cinkla do nosa” iná možnosť. Cítila som, že chcem robiť niečo, čo bude prospešné pre druhých.

A ako sa to rozbehlo?

Išla som do práce, predebatovať s kolegyňami môj návrat. Na recepcii som dostala „kompliment“, že vyzerám hrozne. Trošku lepšie som sa konečne na seba pozrela v zrkadle a usúdila som, že ten kompliment bol na mieste. Kamarátka ma nasmerovala na tvárovú gymnastiku. Keď som zistila, že sa dá urobiť aj akreditácia, pocítila som, že toto by mohlo byť ono. Páčilo sa mi to a tak som do toho išla. Do koroporácie som sa už nevrátila.

Ako dlho ti trvalo vytvorenie certifikátu, aby si mohla učiť ďalšie ženy?

Kým som dostala akreditáciu, trvalo mi to dva mesiace. Chodila som na individuálne hodiny, učila som sa teóriu a najmä veľa cvičila. Trvalo mi asi rok, kým som začala robiť skupinové kurzy, workshop a prednášky. Na začiatku som robila len individuálne kurzy, ktoré boli pre záujemkyne príliš časovo a finančne náročné. Mojimi klientkami boli ženy v mojom veku, predovšetkým mamičky s malými deťmi. Povedala som si, že to musím vymyslieť inak.

tvarová joga
Zdroj: foto archív Zuzana Ondrišová

A ako si to vymyslela?

Stále to ladím a vymýšľam nové materiály aj obsah, ale už to mám viac menej usadené. Zvolila som skupinové kurzy, na ktorých učím ženy základné cviky na precvičenie celej tváre, krku a dekoltu, a vždy im dávam aj individuálny plan, v ktorom im pridám cviky dôležité práve pre ne. Materiálovo som ich, myslím, vybavila skvele. Zároveň moje klientky vedia, že sa na mňa môžu kedykoľvek obrátiť, ak potrebujú poradiť.

Čo je pre teba dôležité vedieť?

Aké sú potreby a ciele mojej klientky. Či uprednostňuje skupinový kurz alebo individuálny prístup. Dohodneme si rozsah konzultačných hodín tvárovej jogy a v prípade potreby poskytujem aj poradenstvo k starostlivosti o pleť.

6 tipov na vrásky na čele a medzi obočím od Zuzky:

Ako prebieha hodina?

Na skupinovom kurze sa vždy pýtam prítomných dám, aké majú očakávania. Vždy vysvetlím benefity cvičenia a ako môžeme cvičenie zakomponovať do dennej rutiny. Potom sa učíme všetky dôležité cviky a na záver si s každou dámou prejdem jej individuálny plán. Skvelou pomôckou na cvičenie sú kartičky s cvikmi do kabelky, ktoré automaticky okrem iných učebných materiálov dostanú ženy na kurze. V kontakte zostávame aj po kurze, som k dispozícii, pokiaľ ženy potrebujú poradiť a snažím sa ich aj pravidelne motivovať.

Aký bol začiatok tvojho podnikania?

Myslím, že každý začiatok je ťažký, kým sa niečo rozhýbe, chvíľu to trvá. Takže to vôbec nebolo jednoduché. Chcela som mať svoj web, logo, pekné materiály. Absolvovala som kurz Stáni Mrázkovej s názvom Podnikanie z pláže. Tam som sa všetko naučila krok za krokom a bola som na seba nesmierne pyšná, že som zvládla aj technické veci.

Pomáha ti teraz niekto?

Áno. Po čase som zistila, že to nezvládnem sama. Okrem práce som hlavne mama. Pomáha mi môj manžel. Rieši najmä technické veci, databázu, fakturačný systém. To, čo mňa vôbec nebaví. Dáva nám to zmysel, baví nás to a budujeme si svoj biznis. Keď človek robí to, čo ho baví, ide to akosi ľahšie.

Dodržiavaš nejaké všeobecne dané pravidlá? Vzdelávaš sa ešte?

Snažím sa stale vzdelávať, ale už musím selektovať. Som toho názoru, že človek nemusí vedieť robiť všetko. Treba sa sústrediť na jednu vec a ostatné, čo nás baví menej, treba prenechať druhým. Sledujem aj online marketérov, ale priznám sa, že nie vždy som stotožnená s tým, čo radia. Veci robím tak, aby som s nimi bola v súlade a neboli mi “proti srsti”.

Vnímaš konkurenciu?

Konkurencia v tejto oblasti na Slovensku je, vnímam ju, ale myslím si, že človek si musí vytvoriť svoju cestu. Vždy je to o tom, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. Koho si mám pritiahnuť, ten ku mne príde.

Akú máš spätnú väzbu?

Veľmi pozitívnu. Na klientkách mi veľmi záleží a nejdem na to masovo. Snažím sa dodať kvalitu s s pocitom, že im dávam 100 percent zo seba.

Zuzana Ondrisová.

Ako si delíš čas medzi prácu a deti?

Snažím sa robiť si plán práce a pracovať hlavne vtedy, keď sú deti v škole. Doma , sa snažím čas tráviť maximálne s nimi a až keď idú spať, sadám opäť za PC. Ak mám napríklad víkendový kurz, snažím sa so sebou brať aj rodinu. Dávam si už pozor na to, aby som sa prácou “neuštvala”.

Čomu okrem tvárovej jogy sa venuješ?

Okrem tvárovej jogy sa venujem rozvoju voľnočasových aktivít pre obyvateľov obce Wolfsthal. Takmer tri roky som v obecnom zastupiteľstve a snažím sa aj vďaka týmto aktivitám prepájať Slovákov a Rakúšanov. Momentálne pripravujem už druhý ročník Rakúsko-slovenského plesu susedov. Je to síce dosť vyčerpávajúce ale stale mi to dáva zmysel.

Daj nám tri rady, ktoré fungujú u teba, pre ženy, ktoré by sa chceli rovnako vydať na cestu za vlastným snom.

  1. Veriť svojmu talentu alebo schopnostiam a vedomostiam. Keď vieme, že máme čo svetu povedať, tak to povedzme. Aj napriek obavám a strachom. Stojí za to, aspoň to skúsiť. Čo keď to vyjde?
  2. Je fajn, ak máme niekoho, kto nám na začiatku poradí, aby sme sa vyhli prekážkam či chybám.
  3. Začať s návodom, ktorý už niekto pred nami zostavil a dotvoriť si ho podľa seba.

V závere si pozrite, aká je dôležitá je masáž tváre a ako ju správne robiť:

 

žiadne príspevky na zobrazenie