Workshop s kuchárom, ktorý varil pre Red Hot Chili Peppers: Aby mal perfektne šťavnaté mäso, používa túto vec

0
Workshop s kuchárom, ktorý varil pre Red Hot Chili Peppers: Aby mal perfektne šťavnaté mäso, používa túto vec
Zdroj: PRime time

Akčné ženy sa zúčastnili kulinárskeho worskshopu, ktorým nás sprevádzali mimoriadne skúsení kuchári. Jeden z nich dokonca varil pre známu skupinu Red Hot Chili Peppers, ktorá nedávno vystupovala na LOVESTREAM Festivale v Bratislave. Po tejto skúsenosti sme dospeli k jednoznačnému záveru – ak chcete uvariť jedlo plné chutí, siahnite po parnej rúre.

Chutne a zdravo nie je žiadny mýtus

Technológie neustále napredujú, prečo by sa to teda nemalo prejaviť aj v kuchyni? Možno ste už skúšali rôzne metódy, ako spraviť menej mastné jedlo. Čaro parnej rúry spočíva práve v tom, že počas celého pečenia udržuje ideálnu mieru vlhkosti. Tým pádom nemusíte siahať po žiadnych olejoch a tukoch navyše.

Veľkou výhodou pary je, že dokáže udržať prirodzenú farbu jedla, jeho chuť, živiny, vitamíny a minerály. Potvrdzuje sa tak, že kombinácia „chutného a zdravého“ je bezpochyby možná.

Zdroj: PRime time

Šetrí energiu a čas

Viaceré domácnosti fungujú tak, že uvaria jedlo na niekoľko dní. Lenže neskôr to už vôbec nechutí tak ako predtým, najmä keď si ho na novo musíte zohrievať. Vďaka parnej rúre by ste si však ledva všimli nejaký rozdiel. Do pár minút viete ohriať jedlo bez toho, aby sa narušila jeho štruktúra a nebodaj zhoršila chuť.

Ďalším benefitom, ktorý sa od toho odvíja, je, že nemusíte variť každý deň – tým pádom šetrite svoju energiu a taktiež elektrinu.

Ak by ste si chceli dopriať viacchodové menu, to tiež nie je žiadny problém. V parnej rúre môžete naraz piecť mäso a koláč. Nemusíte sa báť toho, že by sa arómy prenášali medzi jedlami. Nehovoriac o tom, že vďaka pare sa to urobí omnoho rýchlejšie.

Zdroj: PRime time

Magická sonda

Parné rúry od Electrolux obsahujú funkciu Steamify. Jej čaro spočíva v tom, že vy len zadáte teplotu pečenia a ona si sama vyráta, koľko jej to potrvá a aké množstvo pary k tomu bude potrebovať. Celý proces môžete kontrolovať prostredníctvom sondy, ktorá meria teplotu priamo vo vnútri jedla. Keď bude jedlo upečené na požadovanú teplotu, upozorní vás na to.

Aby ste si varenie ešte viac spríjemnili, parnú rúru viete ovládať na diaľku cez režim ConnectedCooking. Prostredníctvom mobilu potom môžete meniť teplotu rúry alebo čas.

Hoci parné rúry dokážu toho omnoho viac – napríklad sušiť, zavárať alebo pripraviť domáce jogurty, my sme ich otestovali pri príprave mäsa a chutného dezertu. Toto sa nám podarilo vykúzliť:

Nadýchaný brownie
Zdroj: PRime time
Tatko šťavnatú panenku obalenú v prosciutte ste ešte nemali.
Zdroj: PRime time
Lahodné kačacie mäsko.
Zdroj: PRime time

Článok vznikol v spolupráci s agentúrou PRime time.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu