Z Thajska posielala Romana biely prášok, dnes je jej kolagén prevenciou

1
Z Thajska posielala Romana biely prášok, dnes je jej kolagén prevenciou
inca collagen, večná mladosť a kársas, akčné ženy

Keď naše pozvanie na prvý český event v Brne prijala Romana, zakladateľka značky Inca Collagen, nepoznali sme sa osobne, len z fotiek. Začínala kedysi ako sestrička v nemocnici, no tam jej nebolo umožnené plne sa sebarealizovať. Keď sme ju stretli osobne a zažili jej nespútaný stand-up, vďaka ktorému rozosmiala celé publikum, potvrdili sme si, že je na správnom mieste a musí vystupovať častejšie.

Každá žena objaví svoj talent a to, čo chce v živote robiť, v inom veku. Kedy vznikol „aha“ moment u vás? A aké boli vaše prvé kroky k sebarealizácii? 

Vyslovene „aha“ moment nastal po jednej slovenskej párty, kde som si poprosila prášok proti bolesti hlavy od kolegyne a ona zareagovala, že „ja ti to nedám“. Mám ho na pigmentové škvrny a preto ti ho nedám. Nemala vtedy pri sebe prášok, ale kolagén, ktorý sme objavili v Thajsku na dovolenke a odvtedy sme sa tam vrátili opäť ešte trikrát. Kamarátom som z dovolenky začala nosiť namiesto náramkov či magnetiek kolagén. Každému sme ho vozili, každý ho od nás chcel, tak som vozila z dovolenky pre známych biely prášok…

https://www.instagram.com/p/BhyiHhMAxDc/?taken-by=incacollagen

Vzniklo to veľmi spontánne. Všetci odo mňa chceli kolagén, no ja som ho neužívala. Ja som stále robila len tú tvarovú jogu (smiech), stále som sa smiala, a keď to všetci chceli v takom množstve, že som im posielala z Thajska balík, nechala som to precliť a tak som pochopila, že ten balíček môže byť zaujímavý.

Čo bol prvý krok, ktorý vás posunul do realizácie vášho nápadu? 

Moja kamarátka Ivana povedala kúzelnú vetu: A prečo nie. V tom roku sme vyrazili do Thajska tretíkrát. Leteli sme s cieľom zistiť, ako sa to vyrába, kde sa to vyrába a nakoniec sme sa dostali do patovej situácie a zistili sme, že vyrobiť sa to dá, ale dovážať sa to nedá. A tak sme sa rozhodli ho vyrábať. Našli sme si cestu k úplne vlastnému kolagénu a tak sme začali produkovať unikát.

Ste v tom dve kamarátky. 

Áno, sme v tom dve ženy, dve maminky. Jedna je viditeľná (blondína v červených šatách) a druhá je neviditeľná, dopĺňa ma, ona je tá starostlivá maminka a ja som tá prelietavá, potrebujem nad sebou kontrolu. Ona je môj stabilný bod. Je mojou neoddeliteľnou súčasťou. Ona je pre mňa vzor a stabilita. Ja lietam v oblakoch (smiech).

Ste stále rýchlorastúci start up. Ako to máte v podnikaní rozdelené?

Ja ju veľmi ráda obdaruvávam tabuľkami, obratmi, počtami a analýzami. Tie hovoria za všetko. Reklamácií máme nula, ešte sme nedokončili máj a ja už mám v hlave Vianoce. Ja už nás vidím po celom svete, naša krabička je modro-zlatá, presne tak, ako aj celá zemeguľa (smiech).

Kedy ste sa rozhodli ísť na zahraničný trh?

Úplne okamžite. Ona je Slovenka, ja som Češka, na krabičke je český a slovenský text. Keďže sme Slovensko – Česko, jeden čas sme súťažili. Ja som mala menšie mesto a väčší štát, ona opačne, väčšie mesto a menší štát. Česko a Slovensko je pre nás opäť Československo.

Ste krásnym dôkazom toho, že mať biznis partnera a spolupracovať sa dá aj na diaľku.  

Áno, fungujeme na diaľku, no telepaticky sme spolu nonstop (smiech).

Kolagén je momentálne veľkým fenoménom. V čom najviac pomohol vám? V čom je pre vás najlepší?

Pre mňa osobne je veľkým spájadlom. Spája komunity, spája tkanivá, bunky, spája krásne ženy či športovú komunitu. Prepája Česko a Slovensko. A my máme len jeden produkt, jednozložkový, ale komunita je nekonečná. Je jedno, či je to športovec alebo krásna žena. Kolagén je výborný úplne pre každého a v každom veku. Je to tiež úžasný darček pre celú rodinu. Gro toho produktu je, že súvisí s celým človekom, či už ženou alebo mužom, tým pádom spája všetkých ľudí a je to globálne. Globálny fenomén v účinku a fenomén v komunite, lebo zastupuje celú komunitu. Spája tkanivo.

https://www.facebook.com/akcnezeny/photos/a.956902804470420.1073741845.796406777186691/956903391137028/?type=3&theater

Čiže máte klientov aj mužov? :)

Áno, samozrejme, ale prichádzajú k nemu cez svoje múdre ženy. Keď žena svojho muža miluje a chce, aby dlho vydržal, pridá mu nenápadne tri gramy bieleho prášku denne.

Počula som, že existujú rôzne druhy kolagénov. Ktorý je ten váš?

Náš je 100% čistý bioaktívny kolagén. Obsahuje všetky tri typy a je z morských rýb. Vďaka tomu nemusí byť tepelne upravený ako napríklad hovädzí alebo bravčový, čiže my máme tú voľnosť, že sme si mohli vybrať tento druh a tým ostane zachovaná jeho štruktúra. Pri užívaní, keď ho pijeme, si ho telo doplní presne tam, kam treba. Či už podporí nechty, vlasy, pokožku, pigment alebo kolená…

https://www.facebook.com/akcnezeny/photos/a.956902804470420.1073741845.796406777186691/956905601136807/?type=3&theater

Ako funguje najlepšie šírenie povedomia?

Úplne najlepšie funguje cez referenčný marketing. Šikovná žena o tom povie svojmu mužovi a ten zas svojej sestre, mame… Cieľom je ostať zdravý a krásny. A keď to zákazníkom splníme, kupujú ho stále znova a znova (smiech). Inca collagen nie je určený na chorobu či riešenie problému, ale na prevenciu.

Máte nejaké tipy pre ženy, ktoré by chceli začať tvoriť tiež niečo vlastné?

Nebáť sa, vysnívať si, v čom je to prínosom. Musíte vedieť, ako si vystačíte s časom. Uspeje defacto každý biznis, ide o to uvedomiť si, že deň má len 24 hodín a jedno dieťa je malé, druhé väčšie, každé má iné potreby, takže keď začnete plánovať ten produkt alebo službu, treba uvažovať nad tým, či je pre niekoho prínosom, či bude ochotný za ňu zaplatiť a potom už len začať.

Aké sú vaše plány do budúcna?

Máme nejaké prekvapenia. Budú sa vyrábať smoothie, fresh drinky. Oni si pre nás prišli sami, takže uvažujeme nad partnerstvami a keďže kolagén obľubuje aj môj pes a mačka, tak nám k tomu možno ešte napadne do budúcna nejaká závažná hlúposť (smiech). Ideme veľmi rýchlo, takže si nemôžeme dovoliť uvažovať nad plánmi na rok 2025.

https://www.facebook.com/IncaCollagenSlovensko/photos/a.1066364156765429.1073741829.1055996551135523/1342174255851083/?type=3&theater

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár