Za Orbánom stoja desaťtisíce Maďarov. Premiér predostrel ľudu čiernu budúcnosť, ak prehrá voľby

0
Za Orbánom stoja desaťtisíce Maďarov. Premiér predostrel ľudu čiernu budúcnosť, ak prehrá voľby

24.10.2021 (Webnoviny.sk) – Desaťtisíce stúpencov maďarského premiéra Viktora Orbána a jeho pravicovej vlády na sobotňajšej demonštrácii v Budapešti vyjadrili podporu politike populistického lídra.

Orbán v prejave v tmavých farbách vykreslil, čo by mohli Maďari očakávať, ak by prehral v parlamentných voľbách, ktoré sú naplánované na jar budúceho roka. Predpokladá sa, že najbližšie voľby pre neho budú najvážnejšou výzvou odvtedy, ako sa v roku 2010 ujal vlády.

Neustále útoky zo strany EÚ

Orbán vymenoval ekonomické úspechy svojej vlády a predošlú socialistickú vládu obvinil z toho, že krajinu finančne zruinovala.

„Trvalo nám roky, kým sme napravili deštrukciu spôsobenú ľavicou,“ vyhlásil Orbán. Maďarský premiér zároveň kritizoval Európsku úniu a vyhlásil, že Brusel nepretržite útočí na Maďarsko pre jeho ekonomickú a imigračnú politiku.

Z Maďarska chcú demokraciu

Niekoľko tisíc ľudí sa v sobotu zišlo aj na demonštrácii šiestich maďarských opozičných strán. Líder opozície Péter Márki-Zay, nezávislý konzervatívec a starosta juhomaďarského mesta Hódmezővásárhely, ktorý zvíťazil v opozičných primárkach, vyhlásil, že koalíciu chce viesť k odstráneniu korupcie, potláčania médií a zneužívania vládnych inštitúcií.

„Základným cieľom nás všetkých, pravice aj ľavice, je aby Maďarsko bolo demokraciou, aby uplatňovalo vládu zákona v trhovej ekonomike a aby bolo súčasťou Európskej únie,“ povedal Márki-Zay.

Viac k témam: Demonštrácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Za Orbánom stoja desaťtisíce Maďarov. Premiér predostrel ľudu čiernu budúcnosť, ak prehrá voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie