Žiadna bratská pomoc, polícia a Ústav pamäti národa pripravili informačnú kampaň k okupácii z roku 1968

0
Žiadna bratská pomoc, polícia a Ústav pamäti národa pripravili informačnú kampaň k okupácii z roku 1968

20.8.2022 (Webnoviny.sk) – Policajný zbor (PZ) a Ústav pamäti národa pracujú na informačnej kampani k roku 1968. Preventívno-informačná kampaň má verejnosti priblížiť okupáciu vtedajšej Československej socialistickej republiky (ČSSR).

Fotografie, infografiky, vzdelávacie videá i banery budú publikované na oficiálnych účtoch polície na sociálnych sieťach, a to počas najbližších dní.

Prokremeľská propaganda

Dôvodom je, že od začiatku vojenského konfliktu na Ukrajine zaznamenáva polícia snahy o ovplyvňovanie verejnej mienky zo strany prokremeľskej propagandy a jej aktérov na Slovensku. PZ to uvádza v tlačovej správe.

Do snáh o ovplyvňovanie verejnej mienky možno zaradiť produkovanie dezinformácií, poloprávd i manipulácií a zahlcovanie informačného priestoru neprehľadnými informáciami.

Radí sa tam aj prekrúcanie historických faktov, kam patrí okupácia ČSSR z roku 1968. Tá býva prezentovaná ako bratská pomoc, ktorá ČSSR uchránila pred skazeným západom. Vyskytujú sa i pokusy zvaľovať vinu za okupáciu na ukrajinskú armádu.

Ohrozenie bezpečnosti štátu

Tieto informačné operácie považuje PZ za mimoriadne nebezpečné ohrozenie bezpečnosti štátu, demokracie a občanov Slovenskej republiky.

Z tohto dôvodu je jeho zákonnou povinnosťou vyvinúť opatrenia na elimináciu takýchto aktivít. Efektívnym opatrením je proaktívna komunikácia smerom k verejnosti, a to aj prostredníctvom sociálnych sietí.

O jej efektivite svedčí aj konštantné úsilie externého prostredia o zastavenie činnosti analytického tímu Policajného zboru.

Viac k témam: Dezinformácie, Hoaxy, Okupácia Československa, Propaganda, Ruská propaganda
Zdroj: Webnoviny.sk – Žiadna bratská pomoc, polícia a Ústav pamäti národa pripravili informačnú kampaň k okupácii z roku 1968 © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie