Zimný kabát, ktorý vyzerá štýlovo a ešte aj zahreje

0
Zimný kabát, ktorý vyzerá štýlovo a ešte aj zahreje

Zima už je tu a pomaly nastáva čas na zimné kabáty. Cesta k dokonalému kabátu ale nie je ľahká – kabát musí zahriať, ale aj dobre vyzerať. Pozrite si zopár tipov, ktoré vám pomôžu s jeho výberom.

Dámske zimné bundy aj kabáty sú často orieškom, keďže každá žena chce, aby kabát dobre vyzeral, ale zároveň, aby v ňom nezmrzla. Veľmi dôležité je v tomto prípade sústrediť sa na kvalitu a nebáť sa do zimného kabátu investovať aj vyššiu sumu.

Materiál je základ

Tie najlepšie kabáty sú vyrobené z vlny, kašmíru, mohéru, ale tiež napríklad zo srsti alpaky či ťavy. Zvierací chlp je ideálny z toho dôvodu, že podobne ako chráni zviera pred chladom, vetrom či dažďom, chráni aj nás. Preto sa vyhýbajte kabátom zo syntetických materiálov alebo ich príliš vysokému podielu v zmesi.

Vyberte správny strih

Rovnako ako na materiáli záleží aj na strihu. Nevyberajte si kabát, ktorý je príliš tesný a upnutý, keďže pod kabátom budete mať ešte ďalšie vrstvy a tak by už nebol pohodlný na nosenie. Vhodný je kabát, ktorý vám dobre sadne v ramenách a má dostatok miesta v rukávoch. Na nákup vyrazte v tom, čo budete mať najčastejšie pod kabátom, tak najlepšie vyberiete ideálny kabát.

kosela okuliare
Foto: pixabay.com

Dĺžka pod kolená

Krátke kabáty sú pekné, no na zimu zvoľte kabát dlhý aspoň po kolená, pokojne dlhší. Oceníte to najmä, ak nosíte sukne a šaty, ale k nohaviciam, keďže pod rozparky môže fúkať. Nekupujte ale naslepo a vždy si kabát vyskúšajte. Na nižších postavách nebude každý dlhý kabát vyzerať dobre, dôležité je ho vždy vyskúšať.

Zimná bunda namiesto kabáta

Ak nie ste práve kabátový tip, môžete ho vymeniť za bundu. Tu je dôležité, kde budete bundu nosiť – inú zvoľte do mesta a inú na zimnú túru. Bunda na túru musí spĺňať omnoho viac požiadaviek, než tá do mesta, kde si vystačíte aj s nižším stupňom nepremokavosti. Všetko ostatné potom záleží na tom, čo sa vám páči a či zvolíte trendy puffer alebo parku s kožušinou.

Zdroj obrázku: Victoria Chudinova / Shutterstock.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu