Smrť Jána a Martiny spôsobila podľa OĽaNO historické prebudenie Slovenska a mnohým otvorila oči

0
Smrť Jána a Martiny spôsobila podľa OĽaNO historické prebudenie Slovenska a mnohým otvorila oči

21.2.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 21. februára 2022, 12:30

21. február 2018 je deň, ktorý zásadne ovplyvnil celú slovenskú spoločnosť. Bolestivo a najhorším možným spôsobom všetkým ukázal, čoho je schopný mafiánsky systém, pevne prepojený s vládnucimi stranami. Dva mladé životy vyhasli rukou mafiána, ktorý si myslel, že vďaka svojim väzbám na Smer-SD môže urobiť čokoľvek a nič sa mu nestane.

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedlo vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pri štvrtom výročí vraždy investigatívneho novinára Ján Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Slovensko zažilo prebudenie

Smrť Jána a Martiny spôsobila podľa OĽaNO historické prebudenie občianskej spoločnosti na Slovensku, ktoré vyvrcholilo vo voľbách v roku 2020.

„Už nikdy nesmie o živote a smrti nevinných ľudí rozhodovať mafia podporovaná politikmi. Náš odkaz od voličov je jasný. Zabezpečiť, aby orgány činné v trestnom konaní mali vždy voľné ruky a mohli konať úplne slobodne v súlade so zákonom, a nie podľa vôle skorumpovaných politikov,“ dodalo hnutie.

Hrozba pre systém

Podľa podpredsedu parlamentu Gábora Grendela (OĽaNO) bol Ján Kuciak hrozbou pre systém. Až jeho smrť otvorila aspoň niektorým členom tohto systému oči, kam to až môže zájsť. Napísal to vo svojom profile na sociálnej sieti pri príležitosti štvrtého výročia vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Viacerí ľudia z článkov Jána Kuciaka sú obvinení, obžalovaní, väzobne stíhaní. Potvrdzuje to, že to bol Pán novinár,“ zdôraznil Grendel.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana Kočnera.

Viac k témam: Vražda Jána Kuciaka, Vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Smrť Jána a Martiny spôsobila podľa OĽaNO historické prebudenie Slovenska a mnohým otvorila oči © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu