Zomrel Wolfgang Roth, bývalý viceprezident Európskej investičnej banky

10.7.2021 (Webnoviny.sk) – Vo veku 80 rokov zomrel v nemeckom Bonne bývalý viceprezident Európskej investičnej banky (EIB) Wolfgang Roth. Roth bol dlhoročný poslanec Spolkového snemu Nemeckej spolkovej republiky za Sociálnodemokratickú stranu Nemecka (SPD). Bol 56 rokov ženatý so Slovenkou Annou. Vychovali spolu dcéru Natašu. Posledná rozlúčka bude v Bonne 16. júla.

„Kolegovia, ktorí mali tú česť pracovať s ním, pamätajú na jeho hlbokú oddanosť európskej integrácii, jeho vieru v silnú Európu založenú na solidarite a jeho bezhraničnú energiu – energiu, ktorú venoval nielen podnikaniu, ale aj rozvoju EIB zbierky moderného umenia,“ povedal Werner Hoyer, prezident EIB.

Do nemeckého Spolkového snemu bol Roth zvolený za SPD v roku 1976. V rokoch 1981 až 1991 bol podpredsedom poslaneckého klubu SPD. Bol tiež editorom a autorom niekoľkých kníh o ekonómii a politike. Ako vyštudovaný ekonóm získal za svoje úspechy rôzne ocenenia, vrátane Veľkého kríža za zásluhy Spolkovej republiky Nemecko v roku 2004.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Wolfgang Roth, bývalý viceprezident Európskej investičnej banky © SITA Všetky práva vyhradené.