12 vecí, ktoré slobodné ženy chcú, aby ste o nich vedeli

Je pekné vidieť, ako sa po ulici kráčajú páry držiace sa za ruky, usmiate a šťastné. Ich lásku k sebe navzájom takmer cítiť. Žiaria. Je to skutočne krásne. Hneď za nimi kráča slobodná žena a vyzerá byť tiež šťastná. Je usmievavá a žiariaca a v jej kroku je istota a sebavedomie.

Časy, keď bolo vidieť samotnú ženu, smutné, sú dávno preč. Zdá sa, že dnes si ženy užívajú slobodu a sú šťastné, keď sú samy. Ale verí tomu aj jej okolie? Sme v tejto spoločnosti naprogramovaní tak, aby si mysleli, že fungujeme lepšie ako jednotka.

Ak sa rozhliadnete okolo seba, zdá sa, že slobodné ženy sú šťastné minimálne tak, ako ich vydaté kamarátky,

A tu sú dôvody:

1. Nepotrebuje muža

Nepotrebuje partnera a nepotrebuje ani inú významnú osobu. Je významná sama o sebe. Stačí jej to a nepotrebuje, aby ju niekto urobil celistvým. Strávila príliš veľa rokov spoliehaním sa na šťastie kvôli druhým. Celý čas bol pocit šťastia v nej.

2. Necíťťe za ňu smútok

Nie je osamelá. Nepotrebuje ani nechce súcit. Naozaj. Je dobrá sama o sebe. Vôbec jej nie je smutno, ani by ste to vy nemali tak vnímať. Je šťastná. Ak chce spoločnosť, môže si zavolať ktoréhokoľvek priateľa na rande.

Prečítajte si: Napísala som knihu, ktorú by som si sama želala prečítať

3. Už žiadne návrhy na rande naslepo

Nepotrebuje to, je v poriadku. Je si istá, že váš priateľ Tomáš je úžasný a je to skvelý chlap. Nájde si však svojho Tomáša alebo Jana, keď si bude myslieť, že by mohola byť pripravená na spoločnosť.

4. Sloboda je skutočne krásna

Môže slobodne prichádzať a odchádzať, ako sa jej zachce. Je, kedy chce, čo chce, alebo koľko chce. Ide tam, kam chce, nejde, kam nechce. Nikdy sa necítila slobodnejšia ako teraz a je to skutočne veľmi fajn.

5. Ísť sám na večeru alebo do kina nie je trápna vec

Baví ju jej vlastná spoločnosť, ale nie je rada, keď sa ľudia na ňu zvedavo pozerajú. Takže naozaj, je v pohode. Užíva si čas mimo všetkého šialenstva, aby sedela a premýšľala nad dobrým jedlom a nápojom.

6. Partner jej nechýba kvôli tomu, čo si myslíte

Občas jej chýba partner, ale nie je to tak, ako si to ľudia väčšinou predstavujú. Občas jej chýba, aby jej niekto zaujímavý poslal milostné správy alebo napísať sladké veci. Sú to také maličkosti. Nejde o sex alebo fyzickú blízkosť. Maličkosti, ktoré jej dodajú motýlí pocit v brušku.

7. Keď už hovoríme o sexe…

Nemyslí na to každý deň, takže nič hrozné sa jej skutočne nedeje. Nebude sa s Tomášom stretávať len kvôli sexu. Nezmyselný sex je jej nanič.

8. Cestovanie osamote je náročné, ale zábavné

Keď chodila na výlety so svojím predchádzajúcim partnerom, necítila sa príjemne. Stále sa musela prispôsobovať partnerovi. Keď si chcela niečo poyrieť alebo nakúpiť, už ju súril, aby sa pohla ďalej. Cestovanie je oveľa príjemnejšie, keď je sama a môže tráviť čas spoznávaním nových ľudí a ďalších sólo cestujúcich.

Prečítajte si: O sebavedomí alebo ako sa mať lepšie

magdalena, spisovatelka, cestovatelka, istmo
Foto: Noel Rojo

9. Je skutočne šťastná

Je ťažké tomu uveriť, pretože spoločnosť si myslí, že urobiť šťastného človeka môže len partner. Tak to naozaj nie je. Strávila príliš dlho času tým, že sa snažila potešiť niekoho iného. Teraz je čas na jej vlastné šťastie.

10. Veľa vecí je náročných, ale učí sa za pochodu

Rovnako ako to, ako si dať vymeniť pneumatiky do auta, skontrolovať olej, ako vymaľovať byt, ako osadiť sieťky proti hmyzu, alebo vybaviť tienenie okien, a ďalšie drobné veci, ktoré nikdy predtým nevedela robiť. Teraz ich robí. Učí sa za pochodu a je skutočne na seba veľmi hrdá, a na všetky veci, ktoré sa naučila.

11. Cíti veľkú hrdosť

Má toho veľa. Nielen kvôli všetkým veciam, ktoré sa naučila robiť sama, ale aj kvôli tomu, ako veľmi vyrástla a ako čelila strachu a výzvam a prekonal ich.

12. Mať celú posteľ iba pre seba je fantastické

Iste, je fajn sa niekedy s niekým pomaznať, ale je super, keď vie, že perina bude celá moje, rovnako ako stred postele a nikto jej nechrápe do ucha. A pred spaním si môže ešte čítať a zhasnúť svetlo, kedy chce. Každú noc, keď ide do postele, je to skvelé.

Možno jedného dňa možno bude chcieť partnera, ale zatiaľ je vo svojej koži a vo svojej vlastnej spoločnosti šťastná. Zaslúži si to najlepšie. Ak nestretne toho pravého nemá význam sa do niečoho siliť.

Zdroj: www.stevenaitchison.co.uk