Pánske košele, ktoré vašej polovičke v skrini nesmú chýbať

Pánske košele sú symbolom mužnosti, vkusu a elegancie. Vyrábajú sa v rôznych strihoch, farbách a vzoroch. Inú košeľu si páni oblečiete do práce, inú na slávnostnú príležitosť a inú na posedenie s priateľmi. Kedy akú košeľu zvoliť, aby ste boli stále oblečení moderne a tak, ako si daná udalosť vyžaduje?

Na pánskych košeliach k obleku si dajte záležať

Pánska košeľa, ktorú zvolíte vám musí sadnúť ako uliata. Keď je košeľa príliš tesná alebo príliš voľná, ani ten najkvalitnejší materiál a najlepší strih celkový dojem nezachráni. Košeľu, ktorú nosíte do práce a na slávnostné príležitosti zastrčte do nohavíc. Vynikne opasok s prackou a v slušných pánskych nohaviciach so sakom budete pôsobiť uhladenejšie.

Farbu košele zvoľte v tomto prípade bielu, svetlomodrú alebo béžovú. S oblekom a kravatou sa tieto farby kombinujú najjednoduchšie. Gombíky na košeli sú v rovnakej farbe, aby s košeľou pekne splývali. Výnimkou sú manžetové gombíky, ktoré už slúžia ako módny doplnok. Rukávy formálnej pánskej košele majú byť také dlhé, aby manžety prečnievali cca 1 cm, max. 1,5 cm z rukáva saka.

Zdroj: budchlap.sk

Pánska košeľa na neformálne príležitosti

Keď v práci prísny dress code dodržiavať nemusíte, košeľa s džínsami a sakom je ideálnou kombináciou, v ktorej budete vyzerať sušne a nebudete mať pocit, že vás niečo zväzuje. Oblečte si pánsku košeľu voľnejšieho strihu, aby ste sa pohodlne cítili celý deň. Do nohavíc ju nedávajte. Gombík až ku krku pri tomto tipe košieľ zapínať nemusíte. Nechajte 1 – 2 gombíky rozopnuté alebo si pod košeľu oblečte tričko a rozopnite ju úplne. Na takéto neformálne nosenie sú určené najmä slim fit košele, kockované košele, košele s pásikmi alebo košele s nášivkami na lakťoch.

Zdroj: budchlap.sk

Golier nie je na každej košeli rovnaký

Všimli ste si, že goliere sa od seba líšia? Pánske košele s golierom button-down si oblečte, keď chcete vyzerať štýlovo, ale kravatu nepotrebujete. Tento golier najlepšie vynikne vtedy, keď prvé dva vrchné gombíky na košeli rozopnete. To isté platí aj pre pánske košele s dvojitým golierom. Pánske košele s golierom kent noste do práce, ktorá si vyžaduje prísne dodržiavanie dress code a na formálne spoločenské udalosti. Ozdobte ju kravatou zaviazanou uzlom, ktorý sa vám najviac páči.

Zdroj: unsplash.com

Pánske košele s krátkym rukávom. Áno, či nie?

Košele s krátkym rukávom sa neodporúča nosiť na slávnostné príležitosti, ani do práce, ktorá vyžaduje prísny dress code. V letných mesiacoch si ich na neformálne príležitosti obliecť môžete, ale dbajte na to, aby vám dobre sedela a rukáv košele končil približne v polovice bicepsu. Pri košeliach s krátkym rukávom si môžete dopriať viac voľnosti a kombinovať rôzne farby a vzory. Košele by mali byť vyrobené z kvalitných ľahkých materiálov, aby ste sa v nich aj počas najhorúcejších letných dní cítili príjemne.

Zdroj: budchlap.sk

Pánske košele sú prvkom oblečenia, ktorým nikdy nič nepokazíte a asi nikdy nevyjde z módy. Formálna košeľa do spoločnosti, ani košeľa určená na posedenie s priateľmi by vám v skrini nemala chýbať.

Zdroj foto na titulke: unsplash.com