15 zvykov na sociálnych sieťach, ktoré sú neverou

0
15 zvykov na sociálnych sieťach, ktoré sú neverou
unsplash.com

Mnohí z nás si podvádzanie predstavujú ako zjavné porušenie dôvery, od bozkávania kolegu až po vykrádanie sa sa z domu, aby ste sa so svojím bývalým stretli v hoteli. V digitálnom veku však podvádzanie znamená oveľa viac ako to, či ste alebo nie ste fyzicky verní.

Štúdia odborníkov na rodinné právo Slatera a Gordona odhaľuje, že sociálne siete boli uvádzané ako príčina manželského kolapsu až u jednej tretiny opýtaných rozvádzajúcich sa párov. Sociálne siete vedú totiž k nekonečným príležitostiam na neveru.

Od koketných správ až po posielanie intímnych fotografií, tieto zvyky na sociálnych sieťach sú istou formou podvádzania a určite stojí za to dávať si pozor, ak sa do nich váš partner zapája.

1. Vytváranie falošných profilov na sociálnych sieťach

Ak má niekto falošný profil na Facebooku iba za účelom online trollingu, je to pravdepodobne znak ešte podozrivejšieho správania – podvádzania na Facebooku. Ak má vaša polovička falošný profil na sociálnej sieti, zďaleka nie je za hranicou opýtať sa jej, prečo tam je a na čo presne ho potrebuje.

2. Uverejňovanie koketných fotografií

Ak sa vaše príspevky na sociálnych sieťach zmenili v priebehu niekoľkých týždňov po tom, čo vás začal sledovať niekto, kto vás priťahuje, možno podvádzate na sociálnych sieťach. Zverejňovanie fotiek za účelom pokúšania niekoho iného ako vašej polovičky nie je nevinné.

3. Používanie kódových mien

Ak premenúvate kontakty v telefóne alebo komunikujete s ľuďmi iba pomocou falošných mien, určite máte čo skrývať. Ak ste svojmu partnerovi plne verní, nemali by ste cítiť potrebu tajiť, s kým sa rozprávate.

4. Neustále kontrolujeme niečí status

Áno, aj tí najvernejší partneri sa občas z času na čas pozrú na sociálnej sieti svojho ex. Ak však neustále hľadáte aktualizácie a nové fotografie, zbytočne kradiete čas, ktorý by ste mali venovať svojmu partnerovi týmto podvádzaním na sociálnych sieťach. Ste na klzkej ploche smerom k nevere.

5. Sledovanie ľudí, s ktorými sa chcete spojiť

Sledovať niekoho na Instagrame len preto, že si myslíte, že je sexy, nie je také nevinné, ako to znie. Ak niekoho nepoznáte, ale rozhodnete sa ho followovať len pre jeho vzhľad, priznávate, že ho považujete za príťažlivého a snažíte sa, aby sa si vás všimol, je to za hranicou. V skratke: toto by sa dalo považovať za podvádzanie na Instagrame.

instagram
pixabay.com

6. Komentovanie fotografií a komplimenty

Keď napíšete “Gratulujem!” k fotke bábätka vášho ex, je to v poriadku. Ale komentár: “Kiež by som tam bol s tebou!” na jeho fotku, ako sa opaľuje na pláži? To už nie je také nevinné. Existuje veľa spôsobov, ako oceniť niekoho milého bez toho, aby ste mu dávali komplimenty. Keď však začnete zanechávať nadšené komentáre k fotografiám ľudí, meníte sa z pasívneho na aktívneho účastníka podvádzania na sociálnych sieťach.

7. Posielanie koketných správ cez direct message

Tie koketné správy (dircet message), ktoré posielate vášmu objektu záujmu na Facebooku alebo Instagrame, nie sú bez následkov. Aj keď sa môžno cítite bezpečne za obrazovkou, nepovažovali by ste to za podvádzanie, ak by ste vy svojho partnera prichytili, ako píše niekomu inému, aký je sexy?

8. Zdôveriť sa niekomu inému ako svojmu partnerovi

Intimita siaha ďaleko za hranice fyzického. Váš partner by mal byť človek, ktorému môžete povedať čokoľvek. Ak sa pravidelne zverujete niekomu inému ako svojmu partnerovi a zdieľate veci, ktoré by ste svojej polovičke nepovedali, označte si to v kolónke podvádzanie. 

9. Posielanie fotografií

Pokiaľ nepožiadate blízkeho priateľa, aby vám pomohol rozhodnúť sa medzi outfitmi, posielanie svojich fotiek iným ľuďom na sociálnych sieťach by sa malo vo všeobecnosti považovať v monogamnom vzťahu za zakázané.

10. Používanie sexy emotikonov

To, že nepoužívate explicitný jazyk, neznamená, že neprekračujete hranicu. Emoji môžu pôsobiť rovnako ako reálna fotka: baklažán sem a šiška tam a ste v horúcom flirte.

11. Odstránenie histórie vyhľadávania 

Ak cítite potrebu neustále vymazávať dôkazy o tom, koho ste na sociálnych sieťach vyhľadávali, môžete sa považovať za neverného. Ak si skutočne myslíte, že s tým, čo hľadáte na sociálnych sieťach, nie je žiadny problém, nemal by byť dôvod skrývať to pred partnerom.

12. Neustále posielate správy priateľom

Je ľudskou prirodzenosťou hľadať potvrdenie toho, aký sme. Ak si však neustále posielate správy s priateľmi, ktorí vám radi pripomínajú, aký ste sexy, chytrá alebo vtipná, z hľadiska vernosti sa brodíte do temného územia. A posielať správy svojim ex je ešte horšie!

13. Výmena kontaktných informácií

Ak je váš vzťah s priateľom na sociálnych sieťach skutočne nevinný, nemal by existovať žiadny skutočný dôvod kontaktovať ho prostredníctvom iných médií. Je to prinajmenšom dosť podozrivé správanie, ak si vymieňate napríklad telefónne číslo.

14. Priateľstvo so sexy cudzincami

Sociálne médiá sú predovšetkým o vytváraní nových priateľov a opätovnom spojení so starými. Ak však vy alebo vaša polovička prijímate žiadosti o priateľstvo od ľudí len na základe ich profilových fotografií, môže to byť znak toho, že nie ste úplne verní. Navyše, často môže ísť o podvodníka.

15. Plánovanie stretnutia

Samozrejme, podvádzanie na sociálnych sieťach sa môže rozšíriť aj do skutočného sveta. S výnimkou stretnutia s niekým, koho ste stretli online, aby ste si od neho niečo kúpili, ak sa plánujete stretnúť s niekým, koho ste stretli na sociálnych sieťach, určite sa môžete považovať za neverného.
Zdroj: bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie