Prezidentka sa opäť stala terčom dezoláta: Nechutné, čo jej spravil!

0
Prezidentka sa opäť stala terčom dezoláta: Nechutné, čo jej spravil!

Portál O médiách.com upozornil na šíriacu sa zmanipulovanú fotografiu hlavy štátu. Už na prvý pohľad je vidieť, že niekto upravil prezidentke Zuzane Čaputovej postavu a pridal k tomu aj antisemitský odkaz. Dezinformačná scéna opäť prerazila morálne dno.

Na túto situáciu upozornil tiež Juraj Rizman – partner Zuzany Čaputovej. Aj jeho sa totiž týka zmanipulovaná fotografia a nebál sa ozvať. Ide o koláž, na ktorej sa nachádza Rizman a zdeformovaná postava prezidentky.

Za týmto výtvorom podľa všetkého stojí profil Danny Kollar, ktorý patrí extrémistovi Danielovi Bombicovi. Práve on je „expert“ na podobné obsahy a v minulosti už pomáhal Kulturblogu, strane Mariána Kotlebu a aj Republike.

90-kilová opica

Z toho, čo napísal k zmanipulovanej fotografii, sa priam zdvíha žalúdok. „Nechápem ako tento zlodej z Greenpeacu mohol zradiť svoju rodinu, aby skákal na tejto 90-kilovej izraelskej špekačke,“ píše vo svojom príspevku. Samozrejme nezabudol spomenúť, že celé Slovensko riadi Soros a Mossad a to dokonca prostredníctvom špeciálneho prokuratúra Daniela Lipšica. Je to klasická konšpirátorská táranina.

Rizman reaguje

Ako ďalej dodáva portál, tento obsah sa rozšíril po viacerých sociálnych sieťach a má tisícky zdieľaní. Nehovoriac o tých nenávistných komentároch. Hoci sa fotografia týkala aj Juraja Rizmana, ten sa na svojom profile otvorene zastal Zuzany Čaputovej.

„Klamať, manipulovať fotky a šíriť stupídnu antisemitskú a antiamerickú nenávisť je úbohé…O to viac ak ide o ženu a prezidentku republiky. Nemajú argumenty, tak sa uchylujú k takýmto nechutným podpásovkám,“ napísal Rizman. „Týmto nás ale nezlomia! Práve naopak!“ dodal.

Zdroj: IG/juraj_rizman_sk

Nie je to prvýkrát

Medzi šíriteľov tohto nechutného a dehonestujúceho obsahu patria predovšetkým anonymné profily, ktoré pravidelne šíria dezinformácie a ich postoj je výrazne proruský. Toto však nie je prvý úder dezolátov, s ktorým sa hlava štátu musí vysporiadať. Ešte pred prezidentskými voľbami zverejnil časopis Zem a Vek zmanipulovanú fotografiu tváre Čaputovej. Vtedy jej upravili črty tváre takým spôsobom, aký využívali počas druhej svetovej vojny nacisti vo svojich karikatúrach. Takto sa snažili zosmiešniť a očierniť Židov.

Zdroj: O médiách.com, Juraj Rizman

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu