Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

BLOG INŠPIRÁCIE OSOBNÝ ROZVOJ TIPY

2 silné ženy, ktorých príbeh vás zahreje na duši

Nora Sulikova
Zdieľať
ružová sukňa, pekná žena, písací stroj, akčné ženy

Výnimočné ženy sú všade okolo nás a predovšetkým v každej z nás. Často, keď príde inšpiratívny ”kopanec”, sa nám darí posúvať naše hranice ďalej. Nakopnúť nás dokážu aj rôzne filmy, ktoré ukazujú a dokazujú, že sa to dá. Že je možné dosahovať nemožné. Pozývam vás inšpirovať sa dvomi menej známymi filmami a ich hrdinkami, ktoré vás pobavia, šokujú a určite nakopnú posunúť sa zase o kus ďalej.

pariz, pisanie, eiffelovka, retro, film

Zdroj: www.imdb.com/title/tt2070776/mediaviewer/rm1193293824

LÁSKA VŠETKÝMI DESIATIMI (vo francúzskom originále: Populaire, 2012, 111 min.)

Originálna zápletka sa odohráva na konci 50-tych rokov vo Francúzsku. Šarmantná, avšak nie celkom šikovná sekretárka Rose má nielen problémy sama so sebou, ale aj s jednoduchými kancelárskymi povinnosťami. Šéf, pre ktorého pracuje na renomovanej pozícii, za ktorú by iné ženy v tom čase čokoľvek dali, je empatický introvert, ktorý v Rose vycíti talent pre v tom čase bežnú, zato však dôležitú činnosť – písanie na stroji. Ako sa tento príbeh rozuzlí si určite nenechajte ujsť, pretože napriek tomu, že to je romantická komédia s množstvom situačného a láskavého humoru, je to zároveň aj naozaj napínavá story, ktorá vás zahreje na duši.

Rozhovor s ďalšou akčnou a inšpiratívnou ženou si môžete prečítať tu.

cesta, tava, zena, odvaha, film

Zdroj: www.imdb.com/title/tt2167266/mediaviewer/rm1137975040

STOPY (v anglickom originále: Tracks, 2013, 112 min.)

Nevšedný príbeh o prekonávaní vlastných hraníc natočený podľa skutočnej udalosti. Mladá Robyn sa v druhej polovici 70-tych rokov rozhodla prekonať svoje osobné limity a prejsť pešo a osamote 2735 km naprieč austrálskou púšťou v sprievode niekoľkých tiav a psa. Táto náročná expedícia bola jedinečná a Robyn ju podnikla z čisto osobných dôvodov. Získala však nečakaný ohlas, pretože sa ju rozhodol podporiť časopis National Geographic, ktorý vyslal jedného zo svojich fotografov, aby jej putovanie zdokumentoval. Ako to celé dopadlo sa dozviete v tomto citlivo natočenom dobrodružnom filme, ktorý vo vás zanechá naozaj hlboké stopy.

Podeľte sa dolu v komentároch o to, či sa vám tieto filmy páčili a či by ste chceli niekedy nabudúce zase tipy na inšpiratívne filmy, ktorých hlavné hrdinky sú silné a výnimočné ženy?

Pokiaľ sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho na Facebooku a Instagrame, aby sa ním mohlo inšpirovať čo najviac ľudí.

Už teraz sa na váš komentár teším ?

Nora

PS: Obidva filmy si môžete pozrieť aj na aerovod.cz

Zdroj ilustračný obrázok: www.imdb.com/title/tt2070776/mediaviewer/rm831692800

Tagy
Nora Sulikova
Nora Sulikova

Pomáha ľuďom zbaviť sa starých emocionálnych záťaží, napojiť sa na intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja. Nora je transformačná koučka, mama úžasného syna, autorka knihy ŠŤASTIE NA DOSAH, Denníka snov, online kurzu RADOSŤ ZO ŽIVOTA, meditácií, workshopov & inšpiratívnych videonávodov, ktoré naživo vysiela v skupine na FB. Pridať sa môžete tu: www.stastienadosah.club. Ďalšiu inšpiráciu nájdete tu: www.stastienadosah.sk

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X