30 akčných žien testovalo moderné tyčové vysávače. Nové modely prekonali ich očakávania

0
30 akčných žien testovalo moderné tyčové vysávače. Nové modely prekonali ich očakávania

Domáce práce sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. Ale samozrejmé technológie, ako je skromný vysávač, navždy zmenili upratovanie našich domovov. Čo vám prvé napadne, keď si spomeniete na domáce práce? Pravdepodobne si predstavujete nakladanie práčky, vešanie bielizne, umývanie riadu alebo vysávanie.

Práve vysávače nám v dnešnej dobe veľmi uľahčujú udržiavanie čistoty v našich domovoch. Kým v minulosti si ich mohli dovoliť  len bohaté a urodzené rodiny, dnes sú to už naši bežní pomocníci, ktorí dokážu fungovať aj bez nášho pričinenia.

My sme spolu s 30 akčnými ženami počas obdobia sviatkov testovali nový rad tyčových vysávačov Electrolux 800. Vtedy sa totiž v každej domácnosti upratuje asi najhorlivejšie. Zaujíma vás, aké boli výsledky? Prečítajte si hodnotenie našich testeriek.

Testovali sme nový rad vysávačov Electrolux 800

Model Electrolux 800 Ultimate spája vysoký výkon a jednoduchú manipuláciu. Vysokootáčkový motor ponúka 6-krát vyšší sací výkon, ktorý vydrží až na 35 minút pri jednom nabití. Teleskopickú trubicu možno jednoducho výškovo prispôsobiť tak, aby bolo pre vás vysávanie čo najkomfortnejšie. Hubica PowerPro využíva systém utesnenej, čím vytvára vyššiu rýchlosť vzduchu a účinne tak odstraňuje prach z najužších priestorov. Hubica dokonca povrch podlahy zľahka preleští a jej integrované LED osvetlenie pomôže odhaliť všetok prach, a to aj v tmavých kútoch.

Model Electrolux 800 Wet vďaka mopovacej hubici PowerPro Mop na mokré čistenie efektívne odstráni tekutiny a odolnú špinu na podlahe. Mopovacia hubica je vybavená otáčavými podložkami, ktoré odstránia nečistoty z akejkoľvek tvrdej podlahy a zanechajú za sebou svieži a lesklý povrch. Sú vyrobené z odolných materiálov a možno ich prať v práčke. Súčasťou vysávača je aj nádobka s rozprašovačom, vďaka ktorej sa dá manuálne regulovať množstvo vody, ktoré chcete pri čistení použiť. Nádobka s dá sa pripevniť aj priamo na ručnú jednotku vysávača.

Model Electrolux 800 Hygienic disponuje hubicou BedProPower+ na dôkladné vyčistenie čalúnenia. Kombinácia kefy a gumených prúžkov umožňuje dôkladné vyčistenie postele či pohovky. Preniká hlboko do čalúnenia na odstránenie všetkých druhov častíc.

Čo presvedčilo testerky vyskúšať si tieto modely vysávačov?

Potrebovala som nový vysávač a rozmýšľala som nad tyčovým vysávačom. Ešte som taký nemala, takže testovanie mi pomohlo v rozhodovaní. (Mária)

Nakoľko máme doma len klasický vysávač (nie tyčový) tak ma lákala možnosť vyskúšať si to. Od kamarátok som počula pozitívne recenzie na tieto tyčové vysávače, že sú praktické, skladné, efektívne a tak keď sa naskytla možnosť, neváhala som a zapojila som sa do testovania. (Kristína)

Zaujala ma najmä možnosť dôkladného vyčistenia postelí a čalúnenia a taktiež príležitosť na vyskúšania si takéhoto kvalitného a dizajnovo veľmi pekného prístroja. Zaujímalo ma, či bude citeľný rozdiel medzi bežným vysávačom a týmto modelom. (Lenka)

Každá z vybraných testeriek mala vysávač k dispozícii po dobu niekoľkých dní, počas ktorých si mohla naplno a autenticky otestovať všetky jeho funkcie. Vybrané ženy boli rôzne – mamičky na materskej dovolenke, zaneprázdnené pracujúce ženy v produktívnom veku ako aj dôchodkyne, ktoré si potrebujú upratovanie domácnosti čo najviac zjednodušiť.

Jednoduchá manipulácia urobila naozaj dojem

Vysávač je veľmi dobre navrhnutý, dobre sa drží a výborne vysáva. Má síce svoju váhu, no po pár razoch si na to človek zvykne. Dostal sa všade, kde sme potrebovali. (Martina)

Veľmi dobre sa mi s ním manipulovalo, povysávala som aj podlahu aj gauč. Po sviatkoch sa to patrične hodilo. (Lenka)

Vysávač má jednoduchú manipuláciu. Páčilo sa mi jednoduché a rýchle oddelenie, manipulácia bola ozaj rýchla. Ručná jednotka sa oddelí stlačením jedného tlačidla od nabíjacej stanice. Rovnako som ocenila kombináciu kefy a gumených prúžkov. Vysávač tak prenikne hlboko do matraca a vysaje všetku špinu. A to je presne to, čo ja pri deťoch potrebujem. (Martina)

Akčné testerky na vysávačoch najviac ocenili:

  • praktickosť,
  • silu satia a výkon,
  • kompaktnosť,
  • veľký výber príslušenstva na rôzne povrchy,
  • luxusný dizajn,
  • LED podsvietenie hlavice.

Čo by vyzdvihli alebo naopak zlepšili či zmenili?

Ako plus by som by som vyzdvihla, že vysávanie podlahových krytín tj. plávajúca podlaha a obklad bol mimoriadne šikovný. Na kobercoch už menej a čo mne osobne prekážalo bola skladnosť. Čiže nevedela som kam ho umiestniť, všade zavadzal a aj pri jemnej manipulácii bol nemotorný. (Diana)

Vydvihla by som jednoduchú manipuláciu, zapájanie, jednotlivé časti do seba pekne ľahko zapadali, bol stabilný, negatívum bola trochu vyššia váha, ako sme očakávali a najhoršie hodnotím nízku výdrž batérie. (Mária)

Vyzdvihla by som režim AutoMode, kedy sa prispôsobil sací výkon typu podlahy, respektíve, keď som prechádzala z podlahy na koberček pri gauči, prípadne na hraciu podložku, kde sa hrajú deti, bez problémov pokračoval vo vysávaní. A samozrejme, ako som už spomínala, vyzdvihujem Led osvetlenie. Zmenila by som mopovaciu hubicu PowerPro. Možno na odstránenie kvapalín je to fajn, ale keby s tým chcem umývať všetku podlahu v dome, určite by som ocenila, ak by voda išla priamo z vysávača – namiesto môjho „postrekovania“. (Vierka)

Odporúčali by ženy tento rad vysávačov?

24 z 30 testujúcich by nový rad vysávačov Electrolux 800 odporúčalo ďalej. Presvedčil ich najmä svojou praktickosťou v porovnaní s väčšími „klasickými“ vysávačmi. Dojem urobila aj veľká nádoba na zber nečistôt a vysúvateľná teleskopická tyč, vďaka ktorej sa mohol vysávač dostať aj na ťažšie dostupné miesta.

Niektorým sa naopak zdala nedostačujúca najmä výdrž batérie. Vďaka nastaveniu sacieho výkonu pomocou AutoMode si vysávače dokážu regulovať sací výkon podľa typu povrchu. maximálna výdrž batérie je 35 minút pri najnižšom výkone.

Vysávač Electrolux som mala možnosť na pár dní testovať a musím uznať že je lepší ako som očakávala. Veľmi dobre saje, tyč je vysúvateľná a tým pádom nie je problém povysávať aj strop alebo vzdialené kúty. Baterka vydržala povysávanie celého 3 izbového bytu a zároveň sa dosť rýchlo nabíja, avšak pri auto móde mi príde 35minút nedostatočných. Manipulácia je jednoduchá, čistenie taktiež fajn. Je trochu hlučnejší, avšak pri tej sile satia je to pochopiteľné. (Michaela)

Očaril ich aj dizajn

Mala som možnosť vyskúšať tyčový vysávač značky Electrolux. Jedná sa o výrobok, ktorý sa podaril nielen výkonom, ale aj dizajnom. Tento vysávač už nie je nutné skrývať v skrini. Určite si nájde svoje miesto v nejednej obývačke alebo kuchyni. Oceňujem jeho nízku hlučnosť pri najvyššom výkone a veľké príslušenstvo, čo ocenia hlavne ľudia s vysokými nárokmi pre upratovanie. Určite ho odporúčam hlavne pre rodiny s deťmi, kde používate vysávač aj niekoľko krát denne. Jediným sklamaním je doba vysávania, veľmi krátka pri najvyššom výkone a určite na 1 krát nepovysávate celú miestnosť prípadne byt. (Jana)

Testovanie vysávača Electrolux 800 Hygienic prekonalo moje očakávania pretože doteraz som len počúvala že tyčové vysávače slabo sajú avšak už po prvom vysávaní som bola veľmi spokojná s klasickými stupňami vysávania ako min či auto, lebo som vysala nečistoty po dieťati, prach a klasickú špinu na sucho a najviac ma potešilo že jediným prepnutím som vedela sať v turbo režime a vysať tak aj koberec a chlpy po zvieratách , pričom aj pri veľkom vysávači musím meniť nadstavce … Baterka vydržala na jedno nabitie asi polhodinu čo úplne postačuje na bežné prebehnutie bytu alebo plôch v byte pri dennom upratovaní. Páčilo sa mi tiež ako jednoducho sa vysávač pripne k stojanu – bez zohýnania. (Helena)

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu