4 dôvody, prečo by žiarlivosť nemala mať miesto vo vašom vzťahu

0
4 dôvody, prečo by žiarlivosť nemala mať miesto vo vašom vzťahu
Zdroj: Unsplash.com

Existuje mnoho znakov toxického vzťahu, medzi ktoré patrí aj prehnaná žiarlivosť. Tá sa koniec-koncov môže v nejakej miere vyskytnúť aj v zdravom vzťahu. Tu sú štyri dôvody, prečo by ste ju nemali pustiť medzi seba a vašu polovičku. Dokáže napáchať obrovské škody.

Všetko ničí

Žiarlivosť pramení z neistoty človeka. Táto osoba má tendenciu sa s každým porovnávať či už v škole, práci alebo partnerskom vzťahu. Ten dokáže aj zničiť. Preto by ste mali zaručiť, aby žiarlivosť nemala u vás žiadne miesto. Podľa Power of Positivity vie rozbiť aj tie najsilnejšie vzťahy. Možno ste aj vy poznali párik, ktorý navonok pôsobil úplne perfektne, zohrato, no človek nikdy nevie, čo sa deje za tvorenými dverami. Ak práve vtedy vyjde žiarlivosť na povrch, berie so sebou všetko.

Vysáva z vás energiu

Treba myslieť na to, že všetky zlé myšlienky nás ovplyvňujú. Cítime sa kvôli nim slabo, strácame motiváciu a nevenujeme sa potrebným veciam. Rovnako to je pri žiarlivosti. Ak by ste sa mali 24/7 myslieť na to, čo robí váš partner, neustále ho kontrolovať, volať mu, vypisovať mu, zbláznili by ste sa.

Telu okrem toho neprospieva ani, keď je v neustálom strese. Môže sa to vážne odraziť na vašom zdraví, takže dávajte pozor. A navyše, žiarlivosť je zlodejom radosti a šťastia.

Zdroj: Unsplash.com

Nevďačnosť

Následkom žiarlivosti je aj to, že nie ste vďační za to, čo už máte. Možno ste vo vzťahu s úžasným partnerom a práve temné myšlienky vám bránia v tom, aby ste boli spolu šťastní. Na dennom poriadku sú skôr iba výčitky, žiarlivostné scény. Opäť to je dôkazom toho, o čo všetko vás žiarlivosť môže zbytočne oberať.

Buďte radšej vďační za to, čo všetko máte, kto je po vašom boku. To neznamená, aby ste teraz potláčali svoje emócie, ale naučte sa s nimi lepšie pracovať.

Zničí vás to

Vaše okolie vás môže poznať ako večne pozitívnu a veselú osobu, no keď žiarlivosť zaklope na dvere, je z vás niekto celkom iný. Dávajte si pozor, žiarlivosť môže pohltiť celú vašu osobnosť, vysať z vás aj posledný kúsok dobrej energie. Treba sa zamyslieť nad tým, či chcete byť iba chodiaca a navyše nepríjemná kôpka nešťastia alebo s tým niečo spraviť a zabojovať.

Zdroj: Unsplash.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu