Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

BIZNIS FREELANCE MAGAZÍN PR ČLÁNKY

5 ideálnych povolaní pre ženy, ktoré chcú byť freelancerkami

REDAKCIA
Zdieľať
office

Nepáči sa vám kancelárska rutina? Snívate o živote na rajskom ostrove v Paríži, Melbourne alebo Chicagu? Alebo je možno vaším snom cestovať po všetkých kontinentoch? Potom je pre vás práca na voľnej nohe ideálna. Práca, ktorá vás bude baviť a zároveň aj dobre uživí.

Máte slobodu a sami si vyberáte zákazníkov. Rozvíjate svoju kreativitu a schopnosti, ktoré vám zarábajú peniaze. Takto si môžete zarobiť peniaze na materskej dovolenke, popri štúdiu, vybrať si svoj vlastný projekt a pracovať s klientmi z celého sveta. Všetko, čo potrebujete, je počítač, internet a možnosť si občas výhodne prenajať zasadačku.

Ak s tým nemáte žiadny problém, potom si stačí vybrať niektoré z nasledujúcich povolaní, vďaka ktorým sa vám bude dýchať a fungovať v dnešnom náročnom svete oveľa slobodnejšie.

Skúste copywriting

Každá internetová stránka dnes potrebuje kvalitný obsah, ktorý je potrebné pravidelne aktualizovať. A práve v týchto situáciách prichádzajú na záchranu kreatívni textári. Najímanie profesionálnych autorov na diaľku je moderné a veľmi žiadané. Najlepšie ale je, ak ste špecialistom v akejkoľvek oblasti a dokážete správne, jasne a krásne vyjadriť svoje myšlienky.

Služby copywriterov využívajú všetky spoločnosti, jednotlivci a agentúry na SEO-propagáciu stránok. A v momente, keď si vďaka písmenkám vytvoríte na trhu dobré meno, získate prácu kdekoľvek na svete.

Výhodou je, že vás táto práca oslobodzuje, môžete ju robiť z domu, cez moderný coworking a jeho motivačné priestory, alebo sa tomu jednoducho venovať na profesionálnej úrovni v modernej firme, ktorá si vás a vaše originálne myšlienky kúpi.

Coworking Bratislava

Coworking Bratislava

Prekladanie

Tak ako hýbe svetom internet, neodmysliteľnou súčasťou našej existencie je aj komunikácia na ňom. Prepojenosť s celým svetom však znamená prekonať jazykové bariéry. Ak ste v tom profesionálne zdatná, prečo to nevyužiť vo svoj prospech. Mnohé ženy, ktoré ovládajú jazyk na profesionálnej úrovni, sa stanú freelancerkami.

Každá jedna firma dnes obchoduje na medzinárodnej úrovni, čo znamená, že bez znalosti cudzieho (medzinárodne uznávaného) jazyka to nepôjde. Prekladať môžete reč, ale aj texty na internete, a dobre si na tom privyrobiť.

Služby prekladateľov využíva mnoho medzinárodných spoločností, jednotlivcov a prekladateľských agentúr. Okrem toho, môžu vzdialení prekladatelia uskutočňovať po sebe nasledujúce preklady v rozhovoroch a konferenciách uskutočňovaných cez Skype.

Táto schopnosť slobodne komunikovať sa vám zíde aj v zahraničí, počas obdobia jazykovej aj kultúrnej adaptácie.

Prečítajte si aj článok o tom, ako nastaviť optimálne ceny výrobkov a služieb

Vývoj webových stránok

Nemyslite si, že každý jeden obchodník má dnes už svoje stránky. Každý deň vzniká veľa nových organizácií a podnikateľov so samostatne zárobkovo činnými odborníkmi, ktorí potrebujú www stránky. Online zdroje si navyše vyžadujú neustálu údržbu a aktualizáciu, takže pokiaľ tomu rozumiete, môžete si zarobiť aj z domu alebo popri práci.

Služby tvorcov alebo webdizajnérov, ktorí nemajú fyzickú kanceláriu, sú lacnejšie ako podobné služby v agentúrach, pretože nezávislí pracovníci nemusia platiť za nájomné, platy zamestnancom alebo využívať doplnkové služby. Pracovať s takýmito umelcami prostredníctvom internetu je dnes veľmi jednoduché a žiadané.

Pre zákazníka sa tiež ukazuje výhodný priaznivý pomer ceny a kvality, schopnosť komunikovať s dodávateľom tak, ako je to potrebné, minimum papierovania a pevné termíny.

Foto: unsplash.com

Internetová špecialistka

Každá organizácia potrebuje týchto špecialistov, ale nie každý si môže dovoliť udržať takého zamestnanca v kancelárii. Pre malé a stredné podniky je preto oveľa výhodnejšie najať si vzdialeného špecialistu s hodinovým poplatkom alebo s poplatkom za pevnú sumu práce.

Ak nechcete robiť vyslovene IT prácu, môžete sa špecializovať napríklad na grafiku, navrhovanie vizuálov alebo marketing na sociálnych sieťach.

Asistentka na diaľku

Mnohé pracovné pozície sú pre podnikateľov zbytočne drahými nákladmi. Preto sa rozhodujú využívať externých zamestnancov. Odpovedať na korešpondenciu, prijímať a vybavovať hovory, organizovať stretnutia a vypracovať technické úlohy pre podriadených – to všetko zvládnete ako asistentka. Osoba, ktorá sa stáva akousi priepasťou rutinných záležitostí. Môžete pracovať s konkrétnou organizáciou, jednotlivými ľuďmi, na plný úväzok alebo len niekoľko hodín denne. Byť freelancerkami ako tzv. virtuálne asistentky.

Ak sa do svoje práce vložíte naplno a budete jej venovať svoj voľný čas, môžete si pomocou niektorých z vyššie spomenutých a mnohých iných podobných povolaní vybrať to svoje jediné a obľúbené, o ktorom viete, že vám pomôže splniť vaše ciele, sny a túžby.

Foto: pixabay.com

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X