5 tipov, ako zvýrazniť svoju ženskosť a obliekať sa príťažlivo

0
5 tipov, ako zvýrazniť svoju ženskosť a obliekať sa príťažlivo

Ženskosť je niečo, čo sa skrýva v každej žene. Je to niečo, na čo môžete byť hrdá a ukazovať to svetu. Ako to ale urobiť? Pozrite sa s nami na tipy, ako zvýrazniť svoju ženskosť a obliekať sa príťažlivo.

Najjednoduchším spôsobom, ako to urobiť, je zamerať sa na výber oblečenia. Zameriame sa ale na výber štýlu, zvýraznenie kriviek, výber doplnkov aj voľbu obuvi a mejkapu. Nájdete inšpiráciu a tipy, ako sa obliekať sexy a žensky a cítiť sa sebavedome a príťažlivo.

Ženskosť a príťažlivosť: prečo sú dôležité?

Téma ženskosti a príťažlivosti je dôležitá hneď z niekoľkých dôvodov. To, ako sa žena oblieka a cíti vo svojom oblečení, môže mať vplyv na celkovú pohodu a sebavedomie. Dobre zvolený štýl a oblečenie môžu dokázať hotové zázraky.

Oblečenie a štýl ovplyvňujú aj to, ako človeka vnímajú a prijímajú ostatní ľudia. Ak sa budete obliekať príťažlivo a sebavedome, môže to viesť k pozitívnym interakciám a zlepšeniu medziľudských vzťahov. Navyše, nie je nič zlé na tom, chcieť sa cítiť dobre a páčiť sa sebe aj ostatným. Ženskosť a
príťažlivosť by mali byť súčasťou jedinečnosti a nie je nič zlé na tom, oslavovať svoje prednosti a snažiť sa ich zdôrazniť. Ako sa teda obliekať žensky a príťažlivo?

https://www.freepik.com/

1. Nájdite svoj štýl

Výber štýlu obliekania je dôležitý práve pre to, aby sa každá žena cítila sebaisto a príťažlivo. Každá žena má svoju jedinečnú osobnosť a postavu, preto je dôležité nájsť štýl, ktorý vyhovuje presne jej a jej predstavám.
Existuje mnoho rôznych štýlov obliekania, ktoré je možné skúšať a dokonca kombinovať.

Ako nájsť ten pravý štýl, ktorý podčiarkne vašu ženskosť a príťažlivosť?

● Skúšajte rôzne štýly a objavujte vaše obľúbené prvky. Sledujte, čo vám pristane a čo nie.
● Vyberajte štýl s ohľadom na vašu postavu. Vyberajte si oblečenie, ktoré podčiarkne vaše prednosti a skryje nedostatky, aby ste sa cítili sebavedome.
● Dbajte na kvalitu a správnu veľkosť oblečenia, ktoré zlepšia celkový dojem.
● Skúšajte nové trendy, experimentujte so štýlmi, aby ste nezostali väzňami jedného štýlu a zbytočne sa neobmedzovali vo výbere oblečenia.

Klasický štýl obliekania

Klasický štýl obliekania zahŕňa najrôznejšie dámske oblečenie, ktoré je väčšinou elegantné a tradičné. Jedná sa o oblečenie, ako sú kostýmy, plisované sukne, dámske blúzky alebo tuniky.
Farby oblečenia sú väčšinou neutrálne – čierna, sivá, biela, modrá alebo krémová. Dôraz je kladený predovšetkým na detaily. Výhodou klasického štýlu je, že aj keď sa vyvíja, zostáva nadčasový a hodí sa na rôzne príležitosti.

Športový štýl

Verte alebo nie, aj športový štýl obliekania môže pôsobiť žensky. Stačí len vedieť, ako si ho správne obliecť. V tomto štýle je dôležité predovšetkým pohodlie. Obliecť si pokojne môžete tepláky, legíny, pružné topy aj športové podprsenky a tenisky. Takýto štýl obliekania dnes už nepatrí iba do posilňovní, hodí sa aj na každodenné nosenie.

https://www.freepik.com/

Boho štýl

Ženský, jemný a uvoľnený – presne taký je Boho štýl obliekania. Tento štýl sa priamo snaží o zdôraznenie ženskosti, a pritom sa usiluje o čo najväčšie pohodlie žien. Typickým oblečením sú voľné, vzdušné šaty. Okrem voľných šiat môžu byť súčasťou tohto štýlu aj vzdušné blúzky, dlhé sukne a voľné nohavice.

Farby bývajú často zemité, výnimkou nie sú kvetinové ani etnické vzory. Dôraz sa kladie na prírodné materiály, ako je bavlna, vlna a ľan a tiež na doplnky. Tento štýl obliekania je vhodný na každodenné nosenie, festivaly a niektoré spoločenské akcie. Ide o pomerne slobodný štýl, ktorý zdôrazňuje prirodzenú krásu a ženskosť.

https://www.freepik.com/

Elegantný štýl

Elegantný štýl obliekania je formálny a sofistikovaný a zdôrazňuje vkus a eleganciu. Farby sú zvyčajne neutrálne, ako čierna, sivá, béžová alebo biela. Oblečenie býva vyrobené z kvalitných materiálov, ako je jemná hodvábna látka, zamat, kašmír, koža a ďalšie. Typické sú jednoduché strihy. Oblečenie potom býva doplnené elegantnými doplnkami.

Business štýl

Business štýl obliekania sa zameriava na profesionálny a formálny vzhľad, aj ten môže pôsobiť žensky a príťažlivo, pokiaľ ho viete nosiť. Nohavicový kostým alebo sukne tmavej farby s bielou košeľou – to sú charakteristické modely pre tento štýl. Dôraz je kladený na jednoduché strihy. Často bývajú súčasťou outfitov topánky na podpätku a jednoduché doplnky.

Punk štýl

Punkový štýl je rebelský a odvážny. Charakteristické sú kožené bundičky a roztrhané džínsy. Dôraz je kladený predovšetkým na pohodlie. Čo sa týka topánok, obľúbené sú členkové topánky na platforme. Farby typické pre punkový štýl sú červená, čierna, biela aj metalické farby, ako strieborná a zlatá.

Ide o štýl, ktorý odráža nezávislosť a je pomerne extravagantný. Niektoré jeho prvky však môžu taktiež podčiarknuť vašu ženskosť a pokiaľ je to niečo, čo je vášmu srdcu blízke, prečo nie?

https://www.freepik.com/

Glamour štýl

Posledný štýl, ktorý vám predstavíme, je glamour štýl, ktorý sa zameriava na luxusný vzhľad a snaží sa zvýrazňovať ženské krivky. Oblečenie je bežne zdobené trblietkami, flitrami alebo kamienkami, aby bol vzhľad  extravagantnejší. Dôraz je kladený aj na luxusné materiály. Outfity bývajú doplnené elegantnými topánkami na podpätku, kabelkami a šperkami.

2. Zvýraznite svoje krivky

Každá žena má iný typ tela a nie je vždy nutné riadiť sa najnovšími módnymi trendmi a pravidlami obliekania. Existuje mnoho typov oblečenia, ktoré si ženy môžu obliecť a zvýrazniť tak svoje krivky.

Všeobecne sa jedná o kúsky, ako sú šaty a sukne s rázporkom, bodycon šaty, tričká a topy, pod ktoré sa hodia samodržiace podprsenky do hlbokých výstrihov, korzety a topy s výstrihom na chrbte a ďalšie.

Zvýraznenie kriviek podľa typu postavy

Každá žena má iné prednosti, ktoré sa snaží dať na obdiv – pre niektorú to sú dlhé štíhle nohy, pre inú prsia, pre tretiu úzky pás a podobne.

Postava typu presýpacie hodiny

Ženy s postavou typu presýpacie hodiny majú výrazný pás aj krivky a vhodné pre nich je oblečenie, ktoré zdôrazňuje kľúčové krivky. Týmto ženám pristanú bodycon šaty, ktoré zvýraznia ich tvar tela. Vhodné je aj oblečenie s výstrihom na chrbte, ktoré zdôrazní krásne línie tohto typu postavy. Je dobré vyberať oblečenie, ktoré dobre sedí.

Postava typu jablko

Ženy s postavou typu jablko majú väčšie bruško a poprsie a je vhodné obliekať oblečenie, ktoré odvádza pozornosť od tejto oblasti skôr smerom k pásu a nohám. Ideálne sú sukne s rázporkom a sukne a nohavice s vysokým pásom, aby sa opticky predĺžili nohy. Košele s volánikmi a vreckami pomáhajú tiež odviesť pozornosť.
Vhodné je používať tlmené farby, ako je čierna, tmavozelená alebo modrá. Dôležité je, rovnako ako pri predchádzajúcom type, nájsť oblečenie, ktoré vám padne a krásne zdôrazní vašu postavu. Top predĺžite najmä véčkovým výstrihom.

Postava typu hruška

Pre postavu typu hruška, ktorá je typická širšími bokmi a naopak drobnou hornou časťou tela, sú ideálne sukne a šaty voľnejšieho strihu v oblasti boku a tesnejším strihom v hornej časti, aby sa opticky vyrovnali proporcie tela.
Dobre ženám s touto postavou padnú aj topy a košele s výstrihom, ktoré upútajú pozornosť a lichotivé podprsenky. Odporúča sa aj oblečenie so zdobením v oblasti hrudníka.

https://www.freepik.com/

Inšpirácia pre vás: Tipy, ktoré by ste mali poznať, o nosení erotickej spodnej bielizne.

Postava typu obdĺžnik

Ženy s postavou typu obdĺžnik majú atletickú, rovnú siluetu a menšie krivky. Je preto vhodné obliekať oblečenie, ktoré pomôže vytvoriť ilúziu kriviek. Sú vhodné sukne, šaty aj nohavice, ktoré vytvoria ilúziu zúženia pása. Vhodné je nosiť aj nohavice s vysokým pásom, sukne s volánikmi alebo širokým lemom a šperkami.

3. Dbajte na detaily a doplnky

Zvýrazniť svoju ženskosť môžete aj pomocou detailov a doplnkov. Vždy sa snažte nájsť doplnky, ktoré sa hodia k vášmu outfitu. Môžu nimi byť napríklad šperky a doplnky, ktoré môžu zvodne vylepšiť váš look.

Ďalšími vhodnými doplnkami môžu byť:

● jemná čipkovaná podprsenka, ktoré zvýrazní vašu ženskosť,
● kožené rukavice,
● kabelky,
● šperky do vlasov.

V roku 2023 sú módnymi šperkami napríklad výrazné perly, náušnice výrazných tvarov a veľkostí aj brošne s veľkými kameňmi. Treba však mať na pamäti, že módne trendy nemusia byť vždy to najviac smerodajné. Záleží hlavne na vašom osobnom vkuse.

https://www.freepik.com/

4. Zamerajte sa na obuv

Aj obuv môže pomôcť vylepšiť váš ženský a príťažlivý vzhľad. Ak si chcete zaobstarať obuv, ktorá bude dostatočne ženská, voľbou číslo jedna sú vysoké podpätky, ktoré dokážu predĺžiť vaše nohy. Na druhú stranu chodiť na vysokých podpätkoch nie je pre každú ženu.

Alternatívne môžete zvoliť topánky s nižším podpätkom, ale výrazným dizajnom, ako sú členkové topánky s ozdobami alebo sandálky s jemnými remienkami. Celkovo je dôležité, aby topánky padli dobre a boli pohodlné na nosenie a zároveň sa hodili k celkovému outfitu.

https://www.freepik.com/

5. Pohrajte si se svým makeupom

Čo sa týka líčenia, predovšetkým sa odporúča používať kvalitnú kozmetiku, ktorá bude zlepšovať vzhľad vašej pleti. Vždy vyberajte odtiene, ktoré vám pristanú a dodajú vám sebavedomie.

Príťažlivý mejkap môžete docieliť použitím jemných farieb, napríklad svetlejších a teplých tieňov. Nezabudnite používať riasenku alebo očné linky či nalepovacie riasy, vďaka nim môžete upútať pozornosť smerom k svojim očiam, tie považuje mnoho žien za svoju najväčšiu prednosť.

Zvýrazniť môžete aj svoje pery. Pomôcť vám môžu rúže prírodných odtieňov a matné farby. Výrazný červený rúž je na zvážení a predovšetkým stojí za to zvážiť, ako sa výraznejšie líčenie bude hodiť k celkovému outfitu.

Alena Mrvíková, Špecialista na optimalizáciu webov – Naučte sa, ako nastaviť základné SEO on page faktory na svojom webe

Obrázky: https://www.freepik.com/

žiadne príspevky na zobrazenie