7 tipov ako zabaliť darčeky ekologicky

0
7 tipov ako zabaliť darčeky ekologicky
pixabay.com

Na druhý deň ráno po Vianociach môžeme v kontajneroch vidieť haldy vianočných obalov a plastových stúh.

Rozmýšľate niekedy nad tým, že je to škoda? Alebo si niekedy  položíte otázku, ako robia baliaci papier, že je taký lesklý a farebný? Kto ho vyrobil a kde? Môj tip: Ázia.

Väčšina týchto lesklých materiálov sa ani nedá recyklovať – ​​trblietavé a kovové papiere obsahujú plasty, takže musia ísť do koša. Darčekové balenie je pre nás podobnou výzvou ako moderné obliekanie. Chcete, aby vyzeralo sofistikovane, elegantne a pekne, bez toho, aby došlo k akémukoľvek plytvaniu a vplyvu na životné prostredie. To nie je úplne najjednoduchšie.

1. Vyskúšajte obchod so starožitnosťami alebo secondhand!

Do secondhandov chodievajú niektoré ženy pravidelne. Ale boli ste už niekedy v starožitnostiach? Takéto miesta sú skvelé a cenovo dostupné. Nájdete tam udržateľné nápady na zabalenie darčekov. Musíte len vybrať také kúsky, ktoré sa dajú využiť na elegantné balenie. Keď ste tam, hľadajte:

rôzne ozdoby, šatky, šály, kuchynské utierky, brošne, vintage karty a pohľadnice, staré mapy, dózy a konzervy

Vintage karty sú skvelé ako retro kartičky s menom a mapy sú perfektnou voľbou na balenie darčekov. Navyše si môžete vybrať mapu, ktorá má osobitný význam.

pixabay.com

2. Využite veci, ktoré už máte doma

Určite máte doma nejaké veci, ktoré môžete použiť. Napríklad:

vreckovky, stuhy, vrecká a sáčky, škatule, špagáty, dózy, sklenené poháre, škatule od bonboniéry

Ja ich zbieram po celý rok. Skoro všetky takéto veci sa dajú použiť v procese balenia. Keď nakupujete u trvalo udržateľných a ekologických výrobcov vysokokvalitného tovaru, skončíte s niekoľkými nádhernými obalovými materiálmi.

Tip: Na vyhladenie pokrčených stúh použite žehličku na vlasy. Potom použite stuhy tak, ako boli pôvodne určené: na utesnenie obalov uzavretých namiesto plastovej pásky.

pixabay.com

3. Opätovné použitie niektorých materiálov

Ekologický nápad ako zabaliť darček: vrecko na čipsy otočte naruby!

Ak si radi dávate zemiakové lupienky a mrzí vás, že ich obaly nie sú recyklovateľné, existuje riešenie! Ich obal však môžete znova použiť, pretože je vnútri strieborný – ideálny na darčekové balenie.

Ekologický nápad ako zabaliť darček: použite staré noviny alebo si kúpte noviny v cudzom jazyku, aby ste získali zaujímavejší obal.

Noviny sú ďalším skvelým materiálom, ktorý sa často odporúča na balenie. Ak máte doma nejaký farebný módny časopis, môžete ho využiť tiež a darček bude vyzerať nielen moderne, ale aj originálne.

Prečítajte si aj rozhovor s kráľovnou DIY, blogerkouLucididit

pixabay.com

4. Využite opadané vianočné vetvičky alebo šatku

Ekologický nápad zabaliť darček: odrežte vetvičky svojho vianočného stromčeka alebo venca alebo sa opýtajte predajcu, či má nejaké vetvy, ktoré už opadali.

Domáci vaječný likér zdobený motúzom a vetvičkami z borovíc. Zožente si recept na vaječný likér a skúste vytvoriť originálny nápoj. Alebo podporte miestneho, udržateľného a etického výrobcu. A pohľadajte k tomu baliaci papier vyrobený vo vašej oblasti.

pixabay.com

Okrem baliaceho papiera môžete kúpiť elegantnú šatku alebo obal z organického čaju a využiť ich ako alternatívu papiera.

5. Kúpte opakovane použiteľné baliace tašky

Ekologický tip na darčekové obaly: kúpte opakovane použiteľnú darčekovú tašku!

Toto je asi najjednoduchšia možnosť balenia darčekov. Strčte svoj darček dovnútra, zviažte ju a voilá! Krásny darček. Trvalo udržateľná časť spočíva v tom, že sa dá použiť znova a znova niekoľko rokov, kým sa nakoniec rozpadne.

pixabay.com

6. Použite ekologický papier

Ekologický tip na darčekové balenie: kúpte eko papier na balenie darčekov

Medzi všetkými vecami ako novinový papier, šatky a zvyšné stuhy budete potrebovať niečo jednofarebné a neutrálne. Výhodou použitia obyčajného baliaceho papiera je to, že na to, aby ste vytvorili obal, nemusíte ho nalepiť, stačí zviazať stuhou. Lesklý papier má sklon k šmýkaniu, preto si vyžaduje pásku.

Nemusíte úmyselne kupovať hnedý papier, ale keď dostanete nejaký papier alebo papierové tašky, keď robíte nákup potravín, uschovajte ich a uložte ich na darčekové balenie. Na balenie môžete použiť aj motúzy alebo jednoduchú bielu alebo červenú handričku, aby ste ju obtočili.

pixabay.com

7. Vytvorte si vlastný obal

Ak ste typ osoby, ktorá sa chce posunúť v podnikaní, môžete si vytvoriť svoj vlastný ekologický hodvábny papier, nálepky a pásky.

Stačí nahrať svoj vlastný dizajn, dostanete svoj hotový výrobok za 1-2 týždne a vaši priatelia a rodina budú nadšení.

Zdroj: greenyards.com.my, greenandgrowing.org, ecocult.com

žiadne príspevky na zobrazenie