7 tipov na netradičné ubytovanie na Slovensku

Už ste niekedy spali, v indiánskom stane, v jaskyni, v skleníku, včeľom úle? Alebo chcete zažiť Bali, teda aspoň to slovenské? My vám prinášame tipy na ubytovanie, v ktorom zažijete romantiku a dobrodružstvo zároveň.

Kutica

Mini domček s názvom Kutica sa nachádza uprostred ničoho, na Slovenských lazoch v meste Nová Baňa v srdci prírody, ktorú nenarušuje, ale spolunažíva s ňou. V domčeku nájdete posteľ oproti veľkému oknu s tým najkrajším výhľadom na slovenské hory, kuchyňu, kúpeľňu, elektrický kozub a terasu. Kutice sú dokonca tri, takže si môžete vybrať tú, ktorá vás svojim vzhľadom zaujme najviac. Pripravte sa na všetky zvuky prírody, oddych, jedinečný zážitok a nádherné výhľady.

Najnižšia cena za ubytovanie v Kutici je 109€.

Slovenské Bali

Ak bol vždy váš sen ísť na Bali, ale z nejakých dôvodov sa vám ho ešte nepodarilo navštíviť, môžete zažiť aspoň to slovenské Bali v podobe ubytovania v skleníku. Skleník sa nachádza priamo v Bratislave neďaleko od Starého mesta. Ubytovanie je vytvorené v presklenej zimnej záhrade so slnečným štúdiom a exotickou kúpeľňou. Exotický pocit Bali v ubytovaní vytvárajú exotické subtropické rastliny, záhradná sprcha a záhradná vaňa.

Najnižšia cena za ubytovanie je 78€ (ubytovať sa je možné len na minimálne dve noci).

Prečítaj si:Chystáte sa na dovolenku do Chorvátska? Spravte si ešte predtým náš kvíz!

Jaskyňa

Chcete zažiť noc v jaskyne? Aj tento zážitok vám Slovensko ponúka. Ubytovanie v skale sa nachádza v obci Dudince. Noc v jaskyni vám ponúka romantiku pre dvoch a pokojný spánok v absolútnej tme a tichu. Okrem toho je v miestnosti himalájska soľ, ktorá má priaznivé účinky na dýchací systém.

Najnižšia cena za ubytovanie je 70€.

Folklórna chyža

Medzi jedinečné tipy na ubytovanie na Slovensku rozhodne patrí Folklórna chyža v Bojniciach, ktorá sa nachádza priamo pri Bojnickom zámku. Červená a modrá chyža je postavená v tradičnej ľudovej architektúre v akej žili naši predkovia v 19. storočí. Obidve chyže sa nachádzajú na Bojnickom dvore, ktorý ponúka tradičnú slovenskú kuchyňu a pravidelné hudobné koncerty. Dokonca priamo z postele uvidíte na Bojnický Zámok a v noci môžete započuť rev levov z Bojnickej zoo, ktorá je len pár metrov od chyže.  

Najnižšia cena za ubytovanie vo Folklórnej chyži je 58€.

Dom na strome

Domov na strome na Slovensku je už niekoľko, ale my vám spomenieme dva z nich Bystreecka a North House Orava. Domček Bystreecka sa nachádza v obci Bystrička v blízkosti mesta Martin. North House Orava nájdete v obci Veličná, okres Dolný Kubín. Obidva domčeky ponúkajú splnenie detského sna, spať v dome na strome.  Domček na strome je dokonalý spôsob psychohygieny od uponáhľaného moderného sveta. Ani v jednom z týchto domčekov nenájdete elektrinu, internet a vodu. Len ticho, romantiku, dobrodružstvo a nádhernú prírodu.

Najnižšia cena za ubytovanie je 150€.

Típí (teepee)

Indiánsky stan Típí nájdete v obci Hrušov, okres Veľký Krtíš. Típí sa nachádza priamo na farme, ktorá ponúka bazén, jazdenie na koni, prechádzky po lese a ochutnávku tých najlepších vín. V blízkosti stanu je plne vybavená kuchynka a kúpeľňa. Stan je vodeodolný a vetruvzdorný, nemusíte sa tak báť nepriaznivého počasia. Dokonca si tento zážitok môžete užiť aj so svojim domácim zvieratkom.

Najnižšia cena za ubytovanie je 50€.

Včelí hotel

Štiavnické Bane ponúkajú ubytovanie Včelíne. Včelí hotel je dokonalým miestom na oddych, ktorý zažívali naši predkovia počas práce s včelami. Včelí hotel je tradičný včelín, ktorý je upravený na bezpečný pobyt ľudí v ňom. Včelín má tvar včelej bunky, je vyrobený z prírodných materiálov a nachádzajú sa v ňom dve postele. Včelín tiež ponúka  apiterapiu. Apiterapia spočíva v inhalácii úľového vzduchu, ktorý má výborné účinky na dýchací systém. Včelie úle sa nachádzajú aj priamo pod posteľami, sú vysoko zabezpečené takže sa určite nemusíte báť uštipnutia. Ich pohyb má priazniví účinok na telo v podobe uspávania čím si telo dokáže dokonale oddýchnuť. Skúsení včelári odporúčajú ubytovať sa v domčeku na 1 hodinu, pretože je to ideálny čas na účinky apiterapie a oddychu pre telo.

Najnižšia cena za ubytovanie na 1h je 15€.