8 vecí, ktoré si užijete aj napriek obmedzeniam

0
8 vecí, ktoré si užijete aj napriek obmedzeniam
Two beautiful young woman in the summer sunny city drinking a cocktail from glass jars. Sitting on grass in park. Two laughing friends relax with lemonade. Selective focus.

Na príchod pandémie nebol nikto z nás pripravený. Toto náročné obdobie so sebou prinieslo množstvo prísnych zákazov a nariadení, ktoré našťastie teraz už také prísne nie sú. Stále však platia určité obmedzenia, ktoré zasahujú do nášho bežného života. Nič však nie je stratené, a preto vám prinášame zoznam vecí, ktoré si v tomto období môžete naplno užiť.

Vylepšite svoju domácnosť

Tí, ktorí nechcú zbytočne riskovať a chvíle voľna chcú stráviť doma, môžu „svoj“ čas využiť produktívne. Napríklad vylepšovaním svojej domácnosti. Teraz je to správne obdobie na všetko, čo tak dlho odkladáte. Upratanie garáže, pretriedenie šatníka, preorganizovanie obývačky či namontovanie nových poličiek.

Spoznávajte Slovensko

More v Chorvátsku či grécke kultúrne pamiatky sa určite oplatí vidieť. Viete však, aký je najkrajší zámok na Slovensku? Videli ste už unikátnu opálovú baňu alebo pravé horské jazero s priezračnou vodou? Často zabúdame, že aj naša krajina má čo ponúknuť nielen turistom, ale aj jej obyvateľom. Máme tu veľa zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť. Preto, keď sa budete rozhodovať pre cestovanie alebo výlet, nemusí to byť iba zahraničie. Zamerajte sa aj na známe a menej známe miesta na Slovensku. Určite nebude ľutovať.

Zuzana Čaputová podpísala zmeny v rozpočte, tie počítajú s vplyvom koronavírusu aj s pôvodne nepokrytými výdavkami

Robte dobrovoľnícku činnosť

Chvíle oddychu môžete stráviť aj užitočne. V rámci dobrovoľníctva sa môžete zamerať na pomoc druhým alebo na zveľaďovanie okolia. Či už si zvolíte venčenie psov z útulku, vysádzanie stromčekov alebo šitie rúšok, váš čas využijete zmysluplne.

Užite si pokoj bez veľkých akcií

Mnohí z nás sa každý rok tešia na veľké podujatia, ako sú jarmoky alebo vinobrania. Takéto udalosti však majú aj svoju odvráteniu stránku, pretože sú sprevádzané hlukom, neporiadkom a tlačenicou. Tento rok sú všetky podujatia nad tisíc účastníkov zrušené, čo poteší hlavne milovníkov pokoja.

Žiadne preplnené múzeá, bary a ostatné miesta

Tlačenica v múzeách, kluboch alebo na iných miestach, kde sa naraz stretáva veľké množstvo ľudí, pre vás nie je lákavou predstavou? Tento rok sa toho báť nemusíte. Na všetkých takýchto miestach platí obmedzený počet návštevníkov a prísne bezpečnostné opatrenia. Ak si chcete vyjsť von s priateľmi a zároveň sa vyhnúť preplneným miestam, môžete staviť aj na bary a kluby. Múzeá, galérie a rôzne výstavy budú tiež pokojnejšie.

Neziskovky dostanú viac ako milión eur, Remišová ich chce podporiť za prácu počas koronakrízy

Zažite športový zápas bez tlačenice

Ani športové štadióny nie sú výnimkou, pokiaľ ide o bezpečnostné opatrenia. Môžu byť naplnené iba do 50 % kapacity, a to znamená, že s bujarými oslavami športových výkonov vašich obľúbených športovcov rátať nemôžete. Zároveň je to však dobrá správa pre tých, ktorí si športový zápas chcú užiť v pokoji a bez nátresku ďalších fanúšikov.

Oddýchnite si na poloprázdnej pláži

Predstava preplnenej pláže je pre vás strašiakom? Dobrou správou je, že tento rok sa niečoho takého báť nemusíte. Nie všetky pláže v známych letoviskách sú preplnené, určite nájdete aj také, ktoré sú poloprázdne. To je pozitívne pre každého, kto si aj na pláži chce užiť trochu súkromia. Ak patríte medzi takýchto dovolenkárov a neodradí vás ani povinnosť dodržiavať bezpečnostné nariadenia a zákazy, dovolenku pri mori si môžete vychutnať.

Strávte viac času s priateľmi

Niekedy si na svoje chvíle voľna človek toho toľko naplánuje, že mu neostane čas na priateľov. Ak ste tento rok odložili dovolenku pri mori a oddychujete doma, je správny čas pozvať k sebe priateľov, s ktorými ste sa už dávno nevideli. Pohodová grilovačka alebo posedenie v menšom okruhu priateľov je presne to, čomu by ste v tomto období mali venovať čas.

Autorka článku: Katarína Zelinková z Netfinancie.sk

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

žiadne príspevky na zobrazenie