9 najlepších logických hier, ktoré udržia vašu myseľ bystrú

0
9 najlepších logických hier, ktoré udržia vašu myseľ bystrú

Od sudoku s perom a papierom a krížoviek až po špecializované aplikácie na trénovanie mozgu, možností pre hranie logických hier je veľa.

Výhody hrania hier na trénovanie mozgu

Ľudia všetkých vekových skupín používajú hry na trénovanie mozgu na zlepšenie duševného fungovania a prevenciu starnutia. Podporuje ich výskum, ktorý ukazuje, že hry na trénovanie mozgu môžu pomôcť zlepšiť úroveň pozornosti, pamäť, čas odozvy, logické zručnosti a ďalšie ukazovatele kognitívnych funkcií, ak sa hrajú dlhodobo.

Ak chcete, aby si mozog pri zábave precvičil, vyskúšajte tieto hry a aktivity, ktoré môžu zlepšiť vaše sústredenie a kondíciu.

1. Sudoku

Sudoku je hra na umiestnenie čísel, ktorá sa spolieha na krátkodobú pamäť. Ak chcete dokončiť sudoku, musíte sa pozerať dopredu a sledovať stopy dôsledkov – ak do tohto políčka vložíte 6, toto musí byť 8 a toto 4 atď. Tento typ plánovania pomáha zlepšiť krátkodobú pamäť a koncentráciu.

Sudoku môžete hrať online, v aplikácii alebo na papieri. Vyhľadajte vo svojich novinách bežné sudoku, kúpte si knihu so zbierkou hádaniek alebo si stiahnite bezplatnú aplikáciu do telefónu alebo tabletu.

Sudoku sú dostupné v rôznych stupňoch obtiažnosti. Keď začínate, hrajte jednoduché hry, kým sa nenaučíte pravidlá. Ak hráte na papieri, použite ceruzku!

unsplash.com

2. Lumosity

Lumosity je jedným z najznámejších programov na trénovanie mozgu a mentálnej kondície. Môžete si zaregistrovať bezplatný účet a hrať tri hry denne alebo si vybrať službu predplatného pre viac ponúk. V každom prípade môžete sledovať svoje výsledky a zlepšenie.

Zábavný tréning mozgu a hry, testy a aktivity od Lumosity sú podporované vedou. Môžete si ich zahrať na webovej stránke alebo si stiahnuť bezplatné aplikácie pre iOS a Android.

3. Krížovky

Krížovky sú klasickým mozgovým trénerom, ktorý zlepšuje nielen verbálny jazyk, ale aj pamäť z mnohých dimenzií vedomostí. Existuje mnoho spôsobov, ako lúštiť krížovky, online aj offline. Ak si kúpite dennú tlač, takmer vždy tam nájdete krížovku. Alebo si vezmite knihu krížoviek špeciálne prispôsobenú vašej úrovni zručností a záujmom.

Mnoho možností na lúštenie krížoviek nájdete aj online alebo prostredníctvom bezplatných či lacných aplikácií.

Kráľovné 64 štvorcov – najlepšie hráčky šachu

unsplash.com

4. Elevate

Aby ste mohli hrať 35 rôznych hier na trénovanie mozgu, budete si musieť stiahnuť appku, ktorá má silne náučný nádych. Je zadarmo a verzie pre iOS aj Android majú desaťtisíce päťhviezdičkových recenzií.

Hry Elevate sú zamerané na čítanie, písanie, hovorenie a matematiku a svoj tréning si môžete prispôsobiť tak, aby ste sa zamerali na oblasť, ktorú uprednostňujete. Rovnako ako u väčšiny ostatných logických hier môžete sledovať svoj pokrok, aby ste videli, ako sa vaše zručnosti zlepšujú.

5. Peak

Peak je ďalšia možnosť len v rámci aplikácie (dostupná pre iOS a Android), ktorá poskytuje logické hry, ktoré vám pomôžu pracovať na sústredení, pamäti, riešení problémov, mentálnej obratnosti a ďalších kognitívnych funkciách. Ak ste súťaživý človek, môže vás motivovať to, ako sa vám darí v porovnaní s ostatnými používateľmi. Aplikácia je zadarmo, ale lacné predplatné odomkne ďalšie funkcie.

6. Happy Neuron

Happy Neuron rozdeľuje svoje hry a aktivity do piatich kritických oblastí mozgu: pamäť, pozornosť, jazyk, výkonné funkcie a priestorové videnie. Podobne ako Lumosity prispôsobuje tréning tak, aby vám sedel, sleduje váš pokrok a hry sú založené na vedeckom výskume.

Ak chcete stránku používať, musíte zaplatiť mesačný poplatok za predplatné a jej zjednodušená verzia aplikácie je k dispozícii iba pre používateľov systému Android. Happy Neuron však ponúka bezplatnú skúšobnú ponuku, takže môžete zistiť, či sa vám táto aplikácia páči.

7. Braingle

Bezplatná webová stránka spoločnosti Braingle, ktorá tvrdí, že má najväčšiu zbierku hlavolamov na svete, poskytuje viac ako 15 000 hádaniek, hier a iných hlavolamov, ako aj online komunitu nadšencov. Môžete si dokonca vytvoriť svoje vlastné hádanky, aby ste svoj mozog skvele precvičili. Braingle má širokú škálu ponúk vrátane optických ilúzií, kódov a šifier a kvízov.

8. Queendom

Queendom má tisíce osobnostných testov a prieskumov. Má tiež rozsiahlu zbierku „logických nástrojov“ – vrátane logických, verbálnych, priestorových a matematických hádaniek; vedomostné kvízy; a testy spôsobilosti – aby ste si precvičili a otestovali svoj mozog. Ak si chcete uložiť výsledky a skóre, budete potrebovať bezplatný účet. Niektoré testy vám bezplatne poskytnú iba výsledky a za úplné report si stránka účtuje poplatok.

9. Wordle

Táto webová logická hra od The New York Times sa stala populárnou začiatkom roku 2022 a teraz má milióny používateľov po celom svete. Predpoklad je jednoduchý: Používatelia dostanú šesť pokusov uhádnuť päťpísmenové slovo. Kombinácia výziev na riešenie problémov a ľahko použiteľného rozhrania Wordle umožňuje uspokojivé duševné cvičenie.

Zdroj: www.verywellmind.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu