Ak budete nosiť tento doplnok, urobí vás to atraktívnejšími, hovorí štúdia

0
Ak budete nosiť tento doplnok, urobí vás to atraktívnejšími, hovorí štúdia
Foto: pixabay.com

Keď budete nosiť túto vec, tak vás to robí atraktívnejšími, ukazujú výskumy. Veda dokázala, že pridaním tohto doplnku vyzerá každý lepšie. Ste zvedaví, čo to je?

S blížiacim sa letom sa zvyšuje nasadenie vakcín a možnosť stretávať sa s ľuďmi viac ako za posledný rok. Skutočnosť, že po dlhej dobe začínate socializovať spôsobila, že si teraz možno viac ako zvyčajne lámete hlavu nad tým, ako dosiahnuť, aby ste vyzerali dobre. Keď už ste zaočkovaní a rozhodli ste sa vychádzať von, mohli by ste tepláky odložiť do skrine. Zaslúžite si niečo oveľa lepšie.

Iste, môžete vyskúšať drastický fitnes program, nový účes, premenu šatníka alebo dokonca niečo extrémnejšie, ako je kozmetický zákrok. Ale všetky si vyžadujú viac času, peňazí a odhodlania, ako má momentálne väčšina z nás. Našťastie výskum ukazuje, že existuje jeden spôsob, ako vylepšiť svoj vzhľad, ktorý je oveľa jednoduchší a funguje pre každého.

Ak sa chcete dozvedieť, čo je najlepšie gesto pri flirtovaní, pozrite si tento článok.

Nosenie slnečných okuliarov dodáva vašej tvári určitú symetriu

Tvár nikoho nie je symetrická, ale veda ukázala, že čím je tvár človeka vyrovnanejšia, tým je považovaná za atraktívnejšiu. A slnečné okuliare jej k tomu môžu dopomôcť. Dokument publikovaný Kráľovskou spoločnosťou v roku 2011 sa zameral na ľudskú tendenciu považovať symetriu za atraktívnu. Odkazuje na experimenty, pri ktorých sa ľuďom zobrazovali obrazy tvárí, ktoré boli retušované, aby pôsobili vyváženejšie.

„Dôkazy o preferenciách symetrie pomocou týchto metód sa neobmedzujú iba na západné populácie alebo dokonca na ľudí,“ zistili vedci a naznačili, že táto príťažlivosť je univerzálna. „U afrických lovcov a zberačov sa zistili preferencie symetrie pomocou upravených tvárí a opice makakov hľadeli dlhšie na symetrické než na asymetrické obrázky tváre.“

Foto: pixabay.com

Vďaka nim tiež budete vyzerať viac vyrysovane

Vanessa Brown, odborná lektorka umenia a dizajnu na Univerzite Nottingham Trent University vo Veľkej Británii, napísala v roku 2015 knihu s názvom Cool Shades: The History and Meaning of Sunglasses (história a význam slnečných okuliarov), ktorá skúma, prečo sa slnečné okuliare stali stelesnením atraktivity.

Tmavý odtieň vašich slnečných okuliarov nielenže zakrýva akékoľvek nedokonalosti alebo rozdiely medzi vašimi očami, ale ako zdôrazňuje Brown, dodáva vašim jemným a mäkkým črtám aj presné a tvrdé línie, vďaka ktorým budete vyzerať výraznejšie.

Prečítajte si: Toto je najlepšie gesto pri flirtovaní, hovorí štúdia

Foto: pixabay.com

Dodajú vám pocit tajomstva

Ľudia považujú očný kontakt za dôležitý ukazovateľ intimity a spojenia. To potvrdila štúdia z roku 2019 publikovaná vo vedeckom časopise Perception. „Udržiavanie silného očného kontaktu je všeobecne považované za dôležitú komunikačnú schopnosť v západných kultúrach,“ uviedol vo vyhlásení hlavný autor štúdie Shane Rogers, PhD.

Zatiaľ čo Rogersov výskum ukázal, že v skutočnosti nevieme odhadnúť, či sa niekto pozerá na naše oči, náš nos alebo ústa. Priamy pohľad na svoju tvár vnímajú ako očný kontakt. Ak si niekto blokuje oči, ostatní ho vnímajú ako menej prepojeného a tajomnejšieho.

Ďalšia štúdia, publikovaná v časopise Journal of Sex & Marital Therapy v roku 2010, zistila, že oboznámenosť je nepriamo úmerná túžbe („vzrušenie z nového“). To naznačuje, že jednoduché nasadenie okuliarov môže umocniť vaše tajomstvo a u iných ľudí vzbudíte vyššiu príťažlivosť.

Foto: pixabay.com

Spúšťajú očarujúce a nebezpečné historické asociácie

Brownovej kniha ukazuje, ako nosenie slnečných okuliarov spájame s nebezpečenstvom, pôvabom a odvážnymi činmi od ich príchodu na scénu v 20. rokoch 20. storočia. Okuliare zakrývali oči závodných pilotov, chrániče očí používali zvárači a letci. „Stíhací piloti boli známi tým, že neposlúchali príkazy, pretože si často mysleli, že to vedia lepšie ako ich nadriadení,“ uviedol Brown v rozhovore pre Cosmopolitan.

Tieto štýly ovplyvňovali módu v 40. rokoch a neskôr. Poukazuje na to, ako sa potom stali poznávacím znamením jazzového veku, filmu noir a jeho femme fatales, beatnikov zo 60-tych rokov a celebrít. A zatiaľ špičkové značky ako Christian Dior posúvali hranice dizajnu. Všetky tieto fakty zostali v našej módnej kultúre a tieto asociácie sa vytvárali podvedome. Keď nosíte slnečné okuliare, okamžite odkazujete na túto históriu, týchto ľudí a tento prístup, vďaka čomu vyzeráte „cool“ a atraktívnejšie.

Foto: pixabay.com

Zdroj: bestlifeonline.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu