Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

MAGAZÍN PSYCHOLÓGIA VZŤAHY

Toto je najlepšie gesto pri flirtovaní, hovorí štúdia

REDAKCIA
Zdieľať

Flirt nie je čiernobiely. To, čo niektorí ľudia môžu vnímať ako flirt, si iní môžu vyložiť ako nevinné žartovanie. Existuje však niekoľko gest, ktoré zabezpečia, aby objekt vášho záujmu vedel, že s ním flirtujete.

Septembrová štúdia z Kansaskej univerzity zverejnená v časopise Journal of Sex Research zistila, že existuje špecifický výraz tváre, ktorý demonštruje nepopierateľné flirtovanie žien.

Podľa štúdie celé flirtovanie prebieha v tvári

Pri procese štúdie boli ženy – niektoré boli profesionálne herečky a niektoré boli dobrovoľníčky – požiadané, aby napodobnili flirtujúci výraz, ktorý by používali v bare alebo na rande, aby si získali pozornosť od niekoho, kto ich zaujímal.

Štúdia využívala systém kódovania tváre (FACS) na identifikáciu morfológie výrazu tváre, ktorú väčšina mužov, ak nie všetci, identifikovali ako flirtovanie. Tento koketný výraz tváre podľa štúdie zahŕňal „hlavu otočenú na jednu stranu a mierne sklonenú nadol, mierny úsmev a oči otočené dopredu (k naznačenému cieľu)“.

Prečítajte si aj: 7 príbehov o tragickej láske v literatúre, ktoré vám zlomia srdce

Žena flirtuje s mužom pomocou výrazu tváre, zdroj Shutterstock

Neverbálna komunikácia

Túto špecifickú neverbálnu komunikáciu ženy neustále používali na prejav flirtovania a muži ju dôsledne zachytávali. Bol to najjednoduchší spôsob, ako zistili názor ženy bez toho, aby niečo hovorili. „Naše zistenia podporujú úlohu koketného prejavu v komunikácii a pri párení,“ uviedol vo vyhlásení spoluautor štúdie, Omri Gillath, PhD.

„Prvýkrát sme boli nielen schopní izolovať a identifikovať výrazy, ktoré predstavujú flirtovanie, ale dokázali sme odhaliť aj ich funkciu – aktivovať asociácie súvisiace so vzťahmi a sexom.“

Štúdia predstavuje začiatok výskumu v oblasti flirtovania. „Existuje len veľmi málo vedeckých článkov, ktoré systematicky študujú tento známy jav,“ uviedol Gillath. Podľa Gillatha bola táto štúdia prvá, ktorá presne určila konkrétny výraz tváre a vyskúšala jeho účinky.

Tieto výsledky pomáhajú vytvárať plán pre bezradné flirtujúce ženy tým, že im pomáhajú určiť konkrétnejší spôsob ukázania a porozumenia túžby. A aby ste zvýšili svoju príťažlivosť pre potenciálnych partnerov, je to najjednoduchší spôsob, ako sa zatraktívniť, hovorí sa v štúdii.

Zdroj: bestlifeonline.com, foto: Shutterstock

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X