Aké sú zvyky inteligentných ľudí? Máte niektorý z nich?

0
Aké sú zvyky inteligentných ľudí? Máte niektorý z nich?
foto: pixabay.com

Úspech nie je daný, ale získaný. Najbrilantnejšie mysle v dejinách ľudstva majú jedno spoločné – a nie je to len ich tvorivosť a inteligencia. Najinteligentnejší ľudia, ktorí prekonávajú očakávania a vytvárajú vo svete zmeny, sa naučili ovládať svoju produktivitu.

Rozobrali sme troch jednotlivcov – Sigmunda Freuda, Benjamina Franklina a Immanuela Kanta. Títo inteligentní muži si naplánovali život podľa svojich pravidiel a jedinečných potrieb. Každý človek je však iný. Rozvrh a denné návyky, ktoré poskytujú vhodný rast pre jedného, nemusia vôbec fungovať pre niekoho iného, s odlišnými zručnosťami, časovými nárokmi a osobnostnými charakteristikami.

Aj keď neexistuje vzorec na dosiahnutie úspechu, štúdium toho, ako tieto výnimočné mysle trávia svoj čas, je skvelý spôsob, ako sa naučiť triky, ktoré vedú k pozitívnym výsledkom. Článok vychádza z toho, ako Freud, priekopník a zakladateľ modernej psychológie, Franklin, vedec, spisovateľ a architekt nezávislosti a Kant, jeden z najväčších filozofov všetkých čias, trávili svoj čas.

Tu je 10 denných zvykov najinteligentnejších ľudí:

1. Zvážte počet hodín spánku

Najinteligentnejší ľudia uznávajú význam spánku pri udržiavaní vysokej úrovne fyzickej a duševnej energie počas dňa. Kant a Franklin spriemerovali v priemere asi sedem hodín spánku za noc, zatiaľ čo Freud, trochu nočná sova, priemerne spal len šesť hodín.

2. Ráno nechajte primeraný čas prechodu

Ranné rutiny vás vzpružia, pretože majú veľký vplyv na váš mentálny stav. Benjamin Franklin si každý deň bral čas na premýšľanie a stanovovanie konkrétnych zámerov, zatiaľ čo Freud radšej jedol raňajky a potom sa ubezpečil, že má primerane udržiavaný vzhľad. Immanuel Kant začal ráno s čajom, meditáciou a fajčením fajky.

Prečítajte si aj článok o tom, ako čeliť negatívnemu self-talku

3. Minimalizujte rozptýlenie – najmä digitálne

Je zaujímavé, že inteligentní ľudia majú minimum rozptyľovania. Aj keď má technológia svoje nevýhody, myslím si, že veľa problémov spočíva v stanovení hraníc samému sebe. Vypnite notifikácie na mobile a venujte konkrétny čas tomu, aby vás nejaký problém naplno zamestnal. Najinteligentnejší ľudia trávia v každom okamihu viac času akoby praktizovali zdanlivo efektívny multitasking.

Foto: pixabay.com

4. Určte konkrétne časy pre svoj hlavný cieľ

Kant strávil každý deň najmenej štyri hodiny písaním a konzultovaním s Josephom Greenom, aby podporil svoju filozofiu. Franklin strávil 8 hodín pokrývaním širokého spektra rôznych záujmov od hudby po jazyk až k vede. Freud, ponorený do svojej práce, strávil každý deň okolo 10 hodín so psychoanalytickými pacientmi.

5. Nájdite optimálnu rovnováhu medzi vstupom a výstupom

Niektorí ľudia potrebujú oveľa viac vstupov ako výstupov, zatiaľ čo iní môžu fungovať lepšie s opačným vyvážením. Benjamin Franklin strávil asi deväť hodín každý deň vykonávaním činnosťou, ktorá mu dávala energiu, a iba osem hodín robením vecí, ktoré mu energiu brali. Freud a Kant radšej trávili 11 až 12 hodín zapojením do výroby a 5 až 6 hodín nabíjaním (nepočítajúc spánok).

6. Vstávajte skoro

Aj keď to nemusí platiť pre určitých umelcov a ľudí s tvorivou orientáciou, všetky tri osobnosti sa tešili, že vstanú skoro ráno. Kant a Franklin začali ráno ráno o 5:00, zatiaľčo Freud začal o 7:00, ale písal až do jednej v noci. Každý jeden deň brali ako príležitosť pre rast.

Zaujíma vás podnikanie? Príďte na našu biznis konferenciu v Bratislave a Poprade

7. Dajte si aj prestávky na dobitie

Každý z troch skúmaných vedcov sa prekvapivo rozhodol naplánovať aj prestávky. Po návšteve pacientov si Freud zvyčajte poskytol čas na odpočinok. Kant a Franklin si užívali čítanie, jedenie a počúvanie hudby, aby sa mohli dobiť.

8. Cvičte denne – aj keď je to iba hodina

Freud a Kant boli veľkými fanúšikmi popoludňajších prechádzok, aby sa občerstvili. Niektoré z týchto pochôdzok bolo pokojných, ale Freuda častokrát videli, ako rýchlo prechádza Viedňou. Franklin mal síce nadváhu, ale miloval prechádzky a plávanie.

9. Maximalizujte svoje najproduktívnejšie hodiny

Každý z týchto troch vedátorov vedel, že ich najproduktívnejšie hodiny boli ráno a popoludní. Každý z nich trávil väčšinu času ráno a popoludní robiac svoju hlavnú vášeň a prácu. Nájdite, čo pre vás funguje, a potom naplno využite tento čas na maximálny výkon.

10. Čo najviac si zjednodušte rozvrh

Poslednou črtou Sigmunda Freuda, Immanuela Kanta a Benjamina Franklina bola ich jednoduchosť. Každý vedel, že v jednoduchosti je rýchlosť a že najinteligentnejší, najproduktívnejší a najinšpirovanejší ľudia sa snažia vo svojom živote znížiť zbytočnú zložitosť.

Čím viac sa dokážete prispôsobiť svojim vnútorným hodinám a praktizovať svoju činnosť práve v správnom čase, tým viac môžete využiť svoju prirodzenú inteligenciu a dosiahnuť úspech.
Zdroj: www.inc.com – Matthew Jones
Zdroj foto: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie