Aké výhody má moderný bungalov situovaný na menšom pozemku a na čo si dať pozor?

0
Aké výhody má moderný bungalov situovaný na menšom pozemku a na čo si dať pozor?

Menšie a úzke pozemky už dnes nie sú žiadnou raritou. Mnoho ľudí by takto riešený priestor mohlo vidieť ako problém, no súčasní architekti si dokážu poradiť s akoukoľvek výzvou. Navyše, dovolíme si tvrdiť, že na tvare pozemku záleží omnoho viac ako na jeho výmere. Okrem štvorcových patria medzi najlepšie riešené pozemky aj obdĺžnikové, pozor by ste si však pri jeho kúpe mali dať na rozumné pomery jednotlivých strán. Aké výhody prinášajú menšie moderné bungalovy situované na úzkych pozemkoch?

Výhody moderného bungalovu na menšom pozemku

Najväčšou výhodou menšieho bungalovu je rozhodne jeho cena. V porovnaní s poschodovými domami, prípadne väčšími bungalovmi, tak môžete ušetriť nemalú sumu peňazí. Tá môže byť kľúčová pri rozhodovaní sa, či sa do stavby rodinného domu pustíte alebo nie.

Okrem financií ušetríte aj čas a vaše nohy, pretože sa nebudete musieť naháňať za kosačkou niekoľko hodín každý týždeň. Samozrejme, údržba každého pozemku vás bude stáť nejaký čas aj peniaze, v prípade menších pozemkov ale vynaložíte oveľa menej úsilia.

Ďalšiu výhodu ocenia predovšetkým rodiny s malými deťmi. Ideálne bude, ak budete na ne myslieť už vo fáze vyberania projektu. Kuchyňu si môžete umiestniť napríklad tak, aby ste ich mali stále pod dohľadom. Nemusíte tak každú chvíľu panikáriť, kde sa mohli schovať pri hraní na záhrade. Koniec-koncov, dôvody, prečo sa nebáť bungalovov na úzkom pozemku, si dozaista nájde každý, kto už o tejto praktickej alternatíve niekedy premýšľal.

Zdroj: pxfuel.com

Nerovný povrch na úzkom pozemku nemusí byť katastrofa

Niekedy je najdôležitejším faktorom pri výbere pozemku jeho lokalita. Pri kúpe tak môžete opomenúť napríklad jeho povrch, ktorý človeka neraz potrápi. Ani svahovitý alebo inak atypický povrch pozemku ešte nemusí znamenať, že sa s moderným bungalovom môžete rozlúčiť. 

Riešením pre úzky pozemok situovaný napríklad do svahu môže byť umiestnenie časti domu na oceľovú konštrukciu. Šikovný architekt sa dokáže pohrať s akoukoľvek nerovnosťou tak, aby ste boli spokojné a vyčaroval vám projekt na váš bungalov snov.

Zdroj: maxpixel.net

Na čo si dať pri výbere projektu pozor?

Už viete, že umiestniť bungalovy na úzky pozemok nie je žiaden problém. Pozor by ste si pri výbere projektu mali dať na niekoľko vecí. Medzi prvými by mala byť správna orientácia na svetové strany, aby sa vám nestalo, že kvôli oknám umiestneným na sever bude váš domov celý deň zahalený do tmy. 

Myslite aj na ľahký prístup k domu autom. Neskôr vám to môže ušetriť nepríjemné naťahovanie s ťažkými taškami po týždňovom nákupe. Pri výbere vhodného projektu bungalovu zvážte aj plány do budúcnosti, a teda nechajte si dostatočný priestor aj na dobudovanie terasy, bazénu, záhradného domčeka, prípadne prístrešku na auto.

Zdroj titulného obrázka: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie