Ako a kde nájsť lásku a muža na vzťah?

0
Ako a kde nájsť lásku a muža na vzťah?

Z každej strany dnes počujeme, že byť aktívnou je veľmi dôležité,priam nevyhnutné, pokiaľ chceme niečo získať, alebo dosiahnuť. Platí to isté aj v láske a vo vzťahoch?

Dovolím si tvrdiť, že každá z nás si minimálne raz v živote položila otázku: „Kde a ako nájsť lásku, či muža na vzťah?“ Ja sama som o podobnej téme písala rok dozadu na svojom blogu a stále mám pocit, že ide o aktuálnu tému. Bez vekového rozdielu.

Na lásku nie je recept, ale všetko začína od nás

Hoci v práci a kariére je najlepšie byť dravou, neodbytnou, aktívnou a hlavne cieľavedomou, vo vzťahoch a láske je to inak. Láska sa nedá vytvoriť, namixovať, vydupať, či vykonštruovať nejakou presnou technikou, ktorá by fungovala navždy. Hoci je to pre nás ľudí tá najprirodzenejšia vec, funguje v svojich vlastných termínoch a iróniou je, že najviac práve vtedy, keď ju nečakáme, keď po nej zúfalo netúžime, keď sa na ňu nesústredíme. Jednoducho príde, keď sa jej samej chce. Napriek tomu sa dá tomuto procesu a vzťahom pomôcť.

Avšak nie tým, že pôjdeme na konkrétne miesto a spravíme konkrétne kroky, ale tým, že zapracujeme na najdôležitejšej časti nášho života, ktorou sme práve my. Práve ty. Tvoja vlastná osobnosť, tvoj vlastný život. Pretože všetko začína od nás. Od nikoho iného, iba od nás. Od teba.

Možno teraz krútiš hlavou a povieš si, že to skúšam už roky, ale nefunguje to, toto nie je pre mňa, ja sa mám rada, so mnou je všetko v pohode – avšak ver mi, že ak by si bola naozaj v bode úplnej spokojnosti a vyrovnanosti, tak by si žiadnu lásku, či vzťah intenzívne nehľadala. Pravdepodobne to bude znieť trochu kruto, príliš úprimne, ale je to tak. Boli sme stvorené pre lásku, ale nie ten druh lásky, kedy musíme mať za každú cenu v živote niekoho, inak nebudeme šťastné. Kedy musíme niekoho dokopať do toho bodu, aby nás miloval. Kedy musíme niekoho prosiť na to, aby zostal.

Láska začína v nás

Skutočná a čistá láska začína v nás a potom príde prirodzene aj z vonku v zdravej, neunáhlenej a tiež „nenásilnej“ podobe. V podobe, v ktorej ani jeden z partnerov nebude potrebovať toho druhého, ale bude chcieť byť s tým druhým. Kedy nebudeš mať pocit, že bez druhého nemôžeš existovať, ale budeš vedieť, že existovať môžeš, bude vám lepšie dvom. Lebo chcete. Nemusíte, nepotrebujete, ale chcete. A práve to je ten druh vzťahu a lásky, ktorý vydrží navždy. Bez závislosti, bez zúfalstva, bez hľadania. Ten, ktorý príde sám.

Pozrite si aj prvý blog od Domi o jej vlastnej skúsenosti s rasizmom

laska ruky
Foto: pixabay.com

Preto, ak náhodou hľadáš partnera, alebo si len dlho sama a ten pocit ťa naozaj ničí, je načase, aby si sa upokojila a sústredila na seba a svoj život. Na svoje ciele, na to, čím a akou chceš byť. Začni sa naozaj spoznávať, choď sama do kina, na kávu, na večeru, stretávaj sa s priateľmi a nauč sa radovať zo života. A keď nájdeš svoj zmysel života, zistíš, čo naozaj chceš, začneš sa mať rada a nadobudneš istý druh vnútorného pokoja a zbavíš sa zúfalej potreby byť s niekým, začni chodiť medzi ľudí.

Doma nového muža nestretneš a ani v partii kamarátok či kolegýň.

Treba vyjsť z domu a byť pozitívny

Choď von, zapíš sa na nejaký šport, či aktivitu, kde spoznáš nových ľudí, neodmietaj pozvania na miesta, ktoré si nikdy nenavštívila a daj šancu novým príležitostiam, aktivitám a novým kontaktom. Buď otvorená, nehľadaj a nájdeš. A okrem toho sa nezabudni usmievať. Mrzutá tvár, smútok, nešťastie, či večná „negativita“ ľudí odpudzuje, ale úprimný úsmev, radosť zo života a vďačnosť, naopak, priťahuje.

Začni tým, že budeš vďačná za to všetko, čo už máš a zrazu ti život dá oveľa viac, ako si sama dokážeš predstaviť. Láska si ťa nájde v tej najdokonalejšej podobe. Pretože ona nepozná vek, čas, či iné obmedzenia, ona jednoducho je a príde, keď budeš pripravená ju prijať.

Pozrite si podcast od Dominiky:

 

žiadne príspevky na zobrazenie