Ako budovať vo vzťahu intimitu na piatich úrovniach

0
Ako budovať vo vzťahu intimitu na piatich úrovniach

Intimita umožňuje ľuďom spojiť sa navzájom na mnohých úrovniach. Preto je nevyhnutnou súčasťou zdravých vzťahov. Bez ohľadu na to, ako dlho ste spolu, vždy je dôležité vybudovať si vyššiu úroveň intimity.

Tu je niekoľko jednoduchých a praktických spôsobov, ako posilniť úroveň intimity vo vašom vzťahu:

1. Zlepšite fyzickú intimitu

Pokiaľ ide o sex, súčasťou intimity je cítiť sa dostatočne bezpečne so svojím partnerom, aby ste sa podelili o to, čo sa vám páči alebo nepáči. Uistite sa, že rovnaké informácie žiadate od svojho partnera. Týmto spôsobom môžete vytvoriť bezpečné prostredie, kde sa obaja cítite pohodlne, aby ste sa podelili o svoje najhlbšie myšlienky a túžby.

Pamätajte, že zvýšenie vašej fyzickej intimity neznamená vždy viac sexu. Ak ste príliš unavení na sex alebo rozprávanie, skúste sa túliť na gauči.

Rozhovor so sex koučkou Simonou Mačorovou o zabijakoch sexuálneho zivota

2. Zvýšte emocionálnu intimitu

Ak chcete pestovať emocionálnu intimitu, nájdite si čas na počúvanie a zdieľanie so svojím partnerom každý deň. Zapisujte si tiež špeciálne chvíle alebo veci, ktoré vám pripomínajú vášho partnera, aby ste mu dali vedieť, že na neho myslíte.

Štúdie ukázali, že sebaodhalenie môže v manželstvách vybudovať pocity intimity, čo posilní vaše puto. Veľkou súčasťou intimity je úprimné zdieľanie svojich myšlienok a pocitov a počúvanie svojho partnera, keď robí to isté.

Odložte mobil alebo tablet, aj keď je to len počas jedla alebo keď spolu s manželom sledujete nejaký film. Určite to urobte najmä vtedy, ak sa s vami váš partner rozpráva o svojom dni alebo zážitku.

Ste závislí na mobile? Pozrite si týchto 7 znakov

bozk
unsplash.com

3. Hlboká zážitková intimita

Ak chcete prehĺbiť svoju zážitkovú intimitu, je to skvelý čas na rezerváciu výletu alebo vyskúšanie nového zábavného miesta alebo nejakej aktivity vo vašom meste. Pokúste sa dozvedieť niečo nové o svojom partnerovi.

Naplánujte si výlet na miesto, kde ani jeden z vás nebol. Je zábavné prvýkrát zažiť nové veci. Poskytne vám tiež pocit spoločnej minulosti a zážitkov. Dokonca aj niečo také jednoduché, ako je rande raz za týždeň, môže byť skvelým spôsobom, ako podporiť zvýšenú zážitkovú intimitu vo vašom vzťahu.

Intimita je pocit blízkosti a spojenia v medziľudskom vzťahu

4. Zvýšte intelektuálnu intimitu

Posielajte si navzájom články, aby ste sa mohli spoločne porozprávať o niečom zábavnom a novom. Pomáha to vystavať medzi vami intelektuálnu intimitu a môže vám to poskytnúť veľmi potrebnú duševnú prestávku, ak máte malé deti alebo sa staráte o inú milovanú osobu.

5. Posilnite duchovnú intimitu

Toto môže byť tiež príležitosť pre vás a vášho partnera porozprávať sa o tom, akú úlohu chcete, aby duchovnosť zohrávala vo vašom živote, ak máte rodinu. Diskutujte o svojich hodnotách a presvedčeniach a o úlohe, ktorú si myslíte, že budú hrať vo vašom živote, vzťahu a rodine.

Duchovná intimita nemusí nevyhnutne zahŕňať náboženstvo. Často ide o vaše spoločné hodnoty a schopnosť spojiť sa so skúsenosťami, ktoré považujete za úžasné, či už ide o náboženské praktiky, meditáciu alebo lásku k prírode.

Zdroj: verywellmind.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu