Ako často sa treba milovať? Influencerka Natália upozorňuje na dôležitú vec

0
Ako často sa treba milovať? Influencerka Natália upozorňuje na dôležitú vec
Zdroj: IG/nataliamuchova

Musí to byť pravidelné? Musí to byť aspoň raz do týždňa? Ako často by sme sa mali milovať so svojím partnerom? Na to hľadá tiež odpoveď influencerka a modelka Natália Muchová. Na Instagrame ju sleduje vyše 16 000 ľudí a aktívne sa zaoberá rôznymi témami, ako je feminizmus či rodová rovnosť. Zároveň šíri do sveta aj rôzne zaujímavosti o menštruácii.

Ľudia nie sú stroje

„Ako by mala vyzerať intimita v zdravom vzťahu?“ pýta sa hneď na úvod Natália, ktorá žije v Montreale. „Častokrát počujeme odpovede typu ‚Pohlavný styk minimálne X-krát za týždeň‘. Ľudia však nie sú love machines a merať úspech vzťahu na tomto čísle nie je zdravé. Ani fyzicky ani psychicky,“ odkázala.

V tom má modelku pravdu. Určite poznáte aj vy to obdobie, kedy sa deje všetko naraz, ste pod veľkým tlakom, neviete, kde vám hlava stojí a milovanie s partnerom vám ani nepríde na um. Nemusí sa za tým skrývať žiadna vážna príčina, niekedy to tak len jednoducho je.

Samozrejme, sexuálna túžba po našej polovičke je neoddeliteľná súčasť vzťahu, ale nezáleží iba na nej. Respektíve by nemala byť základným pilierom vzťahu. „Áno, tá animalistická príťažlivosť na začiatku nášho vzťahu bola úžasná, ale tak isto milujem aj hlbokú lásku a priateľstvo, ktoré sa vytvorilo časom. Môj priateľ presne vie čo chcem, keď to chcem. Pohlavný styk nemusí byť len romantický. Môže byť aj praktický a úprimne v našich hektických životoch treba aj to,“ vysvetlila Natália.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @nataliamuchova

Libido sa mení

Chuť na milostné radovánky nemusí byť stále rovnaká. Ako sme už naznačili vyššie, v živote sa vyskytne niekoľko situácií, kedy človek na to skutočne ani nepomyslí. Naše slová potvrdzuje aj influencerka Natália. „Intimita taktiež nie je rovnomernou konštantou. Sú obdobia kedy sme veľmi fyzickí a sú obdobia, kedy sa aj mesiace necítime na pohlavný styk. Neznamená to automaticky, že sme o seba stratili záujem. Len, že naša túžba je ovplyvnená celou radou faktorov a je úplne normálne, že libido človeka nie je stále rovnaké,“ uviedla.

Samozrejme, môže vtedy vzniknúť priestor na pochybnosti, no netreba hneď maľovať „čerta na stenu“. Skutočne sa za nedostatočnou chuťou na pohlavný styk nemusí skrývať žiadny vážny dôvod. Nehľadajte za tým okamžite neveru, neatraktívnosť a pod.

„Nemá to nič spoločného s tým, ako veľmi sa ľúbite. U mňa napr. moju túžbu veľmi ovplyvňuje mentálny stav. Vášeň sa v prvom rade odohráva v mozgu. Nie v genitáliách,“ uviedla Natália svoju skúsenosť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @nataliamuchova

Čo je vlastne intimita?

Influencerka na záver vysvetľuje, že intimitu nemožno vnímať iba ako pohlavný styk. Je to pravda. Veď intímny moment je už len to, keď sa jeden druhému otvoríte a ste schopní hovoriť o svojich citoch či trápeniach. Ide taktiež o veľmi výnimočný a dôležitý moment.

„Intimita môže byť aj čisto emočné spojenie. Intimita je takou, akú ju si sami/samé pre seba zadefinujete.
Pokiaľ všetko prebieha so súhlasom, tak je intimita v zdravom vzťahu hlavne krásne pestrá!“ uzavrela Natália.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @nataliamuchova

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu