7 spôsobov ako čeliť hejterom na sociálnych sieťach

0
7 spôsobov ako čeliť hejterom na sociálnych sieťach
Foto: unsplash.com, Josue Valencia

Boli časy, že keď chcel niekto niekomu povedať niečo nepríjemné, musel použiť aspoň telefón. Ale vo väčšine prípadov mu to povedal priamo do očí.

To však bolo ešte predtým, ako začali ľudia žiť na internete a sociálnych sieťach. Nerada to priznávam (pretože už nemám dvadsať:), ale pamätám si to. Chcela by som sa do tej doby vrátiť? Nie. Teším sa, že môžem využívať úžasný svet internetu, eshopov a iných vymožeností!

Ale chcete vedieť, čo mi chýba? Hejteri, ktorí vám musia hľadieť do očí. Poďme si teda rozobrať zopár tipov, ako sa dá riešiť nenávisť na sociálnych sieťach.

Nenávisť na sociálnych sieťach

Vďaka sociálnym sieťam je pre ľudí, o ktorých ani neviete (a pravdepodobne nikdy nespoznáte), tak strašne ľahké byť nepríjemnými. Hovoria o vás veci bez toho, aby o tom premýšľali. A keď klamú, je to ešte horšie!

Prečítajte si aj: Ako zvýšiť zapojenie publika na Instagrame?

Tip č. 1: Iba dve slová: 1-Delete a 2-Block

Je to také jednoduché!

Je rozdiel medzi konštruktívnou kritikou a hrubosťou. Je v poriadku, keby niekto povedal, že sa mu na vašej prezentácii nepáčilo napríklad to, že ste hovorili príliš rýchlo alebo ste rozptyľujúcim spôsobom pohybovali rukami. Určite sa budete cítiť trochu zahanbene, ale poučíte sa a posunie vás to ďalej.

Ale ak niekto povie veci, ktoré vám nepomáhajú, sú nechutné alebo urážlivé, nemusí byť súčasťou vášho sveta. Neexistuje žiadny dôvod, aby ste mu umožnili chvastať sa, ponižovať vás alebo nadávať – máte právo také komentáre odstrániť a zabrániť im v tom, aby vás kontaktoval alebo písal svoje hejty ďalej. Stlačte tlačidlo, kliknite na obrazovku – jednoducho sa s ním rozlúčte a choďte ďalej.

Tip č. 2: Reagujte s láskou

Ak to dokážete, je skvelé, keď odpoviete hoci aj na nepríjemný komentár pekne. Buďme úprimní, nevieme, s akými ťažkosťami sa títo ľudia môžu vyrovnávať. Byť pozitívnym môže mať obrovský vplyv na to, čo si o vás budú myslieť (a o živote všeobecne).

Tip č. 3: Prijmite online bodyguarda

Určite ste už počuli o tom, že je dobré najímať ľudí, aby vám s niečím pomohli. Zaobchádzanie s hejtermi je  jednou z nich. Najmite niekoho, komu dôverujete, aby sledoval vaše sociálne médiá a rozhodoval sa, kedy zareagovať, a kedy povolí kritikom nechať príspevok a kedy ho celkom odstráni. Keď to urobíte sami, ublíži vám to, nahneváte sa alebo začnete premýšľať o sebe spôsobom, ktorý vôbec nebude prínosný. Negatívnu energiu nepotrebujete.

Tip č. 4: Skrytie alebo ignorovanie komentárov

Vaša stránka = vaše pravidlá. Ak niekto napíše komentár, ktorý je nepravdivý alebo je neúctivý, môžete komentár ignorovať alebo skryť. A ešte jedna vec. Môžete si nastaviť svoju firemnú stránku na Facebooku pomocou funkcie moderovania stránky a filtra vulgárnosti, aby ste zabránili tomu, aby sa niektoré slová na vašu stránku vôbec niekedy dostali.

Tip č. 5: Reagujte úprimne

Už ste niekedy povedali niekomu niečo otvorene alebo trochu pasívne agresívne? Uvedomujete si, že niekedy môžu mať kritici pravdu? Keď sa mi to stalo a odpovedala som tak, že som uznala to, čo povedali, a poďakovala som im za to, že poukazovali na niečo, v čom sa môžem zlepšiť, zobrala som im vietor z plachiet. A pravdepodobne už o nich nebudem počuť.

Tip 6: Pamätajte si, že sú za obrazovkou

Naše obrazovky často skresľujú realitu. Pre niektorých ľudí to znamená iba ukázať všetky „dokonalé“ fotografie a momenty. Pre ostatných to znamená hovoriť najhrubšie a najmúdrejšie veci, keď sú skrytý za obrazovkou, aj keď by vám to nikdy nepovedali osobne. Snažte sa, aby ste si kritiku nebrali osobne a nestrácali s ňou ani sekundu.

Tip č. 7: Nezaťažujte sa

Nenávisť je ťažká záťaž a nie je vašou prácou ani zodpovednosťou prenášať ju na inú osobu. Nesťažujte sa na svojich hejterov a nenechajte sa znechutiť tým, že budete prenášať trpkosť aj do svojich postov. Ak vás niekto nenávidí, jednoducho sa odvráťte. Odíďte. Ich nenávisť je ich život. Zamerajte sa na dobro a vytváranie radostného života, úspešného podnikania a na niečo, na čo môžete byť hrdí. Nenávisťou vás nezaťažia.

A hlavne, fandite si a verte si vy sami! Väčšina ľudí, ktorí vás kritizujú, ešte nikdy nič nedokázali…
 
Foto: unsplash.com, Josue Valencia
 
Alexandra Vrábelová

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu