Ako doma zabaviť seba i deti? Skúste maľovanie podľa čísel!

0
Ako doma zabaviť seba i deti? Skúste maľovanie podľa čísel!

Máte doma neposedného šibala, ktorého je ťažké niečím zaujať? Obzvlášť počas sychravých jesenných dní, kedy nám počasie už nedovoľuje tráviť všetok čas vonku, býva zložité deti dostatočne zaujať a vymyslieť aktivitu, pri ktorej sa nebudú nudiť.

Nedovoľte im tráviť ich voľný čas pasívne, pozeraním telky či vysedávaním pred počítačom. Prinášame vám zaujímavú inšpiráciu, ktorú môžete zaradiť na zoznam vašich aktivít – maľovanie podľa čísel. O zábavu bude mať postarané celá vaša rodina.

Vzrušujúca zábava pre celú rodinu

Vyskúšali ste už všetky možné aktivity, no vaša ratolesť odmieta spolupracovať a každá činnosť ju veľmi rýchlo omrzí? Maľovanie podľa čísel sa môže stať záľubou, pri ktorej sa bude stretávať celá rodina.

Vybrať si môžete z viacerých úrovní náročnosti. Pre deti môžete zvoliť ich obľúbenú rozprávkovú postavičku či filmového hrdinu. Vy si môžete vybrať zo širokej palety motívov, od prírody, slávnych osobností až po dekoračné obrazy. Skvelou možnosťou je aj maľovanie podľa čísel podľa vlastnej fotky. Môžete tak zvečniť vašu rodinnú fotografiu či zážitok z dovolenky.

Čo bude vašou úlohou?

Pýtate sa o čo vlastne ide? Spomínate si, ako ste ako malí čmárali po detských omaľovánkach, na ktorých boli predznačené vaše obľúbené postavičky? Princíp je v podstate veľmi podobný.
Hlavná podstata spočíva vo vyfarbovaní predznačených políčok označených číslami. Každé číslo má priradený presný farebný odtieň. Do rúk teda dostanete niečo ako navigačnú mapku s číslami, ktorá vám pomôže vykúzliť úchvatný obraz.

Nielen relax, ale aj rozvoj osobnosti

Okrem kreatívne stráveného voľného času, rozvíjate aj motorické pohyby vášho dieťaťa. Vy, ale aj vaša ratolesť sa tiež učíte plnému sústredeniu a trpezlivosti.
Namotivujte vaše dieťa na vytvorenie vlastného obrazu, ktorý bude zdobiť steny jeho detskej izby. Dokonca sa bude môcť pochváliť, že je to jeho vlastný výtvor.
Želáme Vám veľa zábavy so štetcom v ruke!

žiadne príspevky na zobrazenie