Ako môžeme v čase pandémie a bojovať proti násiliu páchanému na ženách?

0
Ako môžeme v čase pandémie a bojovať proti násiliu páchanému na ženách?

Úloha žien v spoločnosti je nezastupiteľná. Poukázala na to aj prebiehajúca koronakríza, ktorá znásobila každodenné výzvy, ktorým ženy čelia.

Zosúladenie pracovného a rodinného života, neistota na trhu práce a rastúci výskyt násilia páchaného na ženách sú závažné a dlhodobé problémy, ktoré úzko súvisia s otázkou rovnosti medzi ženami a mužmi. V rámci iniciatívy Ženy v podnikaní je Americká obchodná komora aktívnym obhajcom rovnakých príležitostí pre ženy.

Je presvedčená, že spoločnosť a obchodné komunity by sa mali aktívne zaujímať o otázky, ktoré sa dotýkajú všetkých. Jeho cieľom je nájsť riešenia a spojiť aktérov z radov zamestnávateľov, odborníkov a verejných činiteľov.

30. marec 2021 (10.00 – 11:30) sa bude konať Virtuálna diskusia za okrúhlym stolom – Ako môže súkromný a verejný sektor spojiť sily v čase pandémie a bojovať proti násiliu páchanému na ženách?

Organizátor podujatia: Americká obchodná komora v SR
Partneri podujatia: IKEA, Business Leaders Forum

Podujatie privíta hostí na najvyššej úrovni z oblasti štátu a súkromného sektora. Event je otvorený pre verejnosť. Stačí sa zaregistrovať na events@amcham.sk.

Na jednej strane je pracovný život žien a na strane druhej život za dverami ich domácnosti. Cieľom podujatia je otvoriť témy, ktoré počas pandémie COVID-19 začali v súvislosti s postavením žien silno rezonovať a nájsť synergie pre ďalšiu možnú spoluprácu medzi verejným a súkromným sektorom. Konkrétne, podujatie sa zamerá na problém nerovnosti a násilia páchaného na ženách.

V ktorých oblastiach existuje priestor pre medzisektorovú spoluprácu a akú úlohu by mal zohrávať súkromný sektor pri zlepšovaní postavenia žien na Slovensku?

Zoznam hostí:

Zuzana Čaputová, President of the Slovak Republic, TBI

Mounia El Hilali, CEO & CSO IKEA Czech Republic, Hungary and Slovakia

Zuzana Brixová, Ministry of Labor, Social Affairs and Family of the Slovak Republic

Peter Roľný, Ministry of the Interior of the SR, TBC

Barbora Burajová, Coordination and Methodological Center for the Prevention of Violence against Women

Dušana Karlovská, Fenestra

Silvia Porubänová, Slovak National Center for Human Rights

moderátorka: Zuzana Kovačič Hanzelová

Podujatie bude v slovenskom jazyku so zabezpečeným tlmočením do angličtiny a bude mať kvalitný zvukový a obrazový záznam s možnosťou použitia aj v online formátoch.

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu