Ako na kvalitnú detskú skriňu? TOTO vám poradíme

0
Ako na kvalitnú detskú skriňu? TOTO vám poradíme

Každé dieťa si do izby zaslúži kvalitnú skriňu. Každý z nás bol niekedy malý. Kto si ešte na tie časy pamätá, tiež možno jednu mal. Slúžiť nemusí výhradne na oblečenie, aj keď jej primárnou úlohou sú odevy. Poslúži aj ako domček pre plyšákov, topánky, hračky a podobne. V skratke všetko to, čo sa tam zmestí.

Bezpečnosť je prvoradá

Táto rada sa netýka len skríň, ale celkovo nábytku pre deti. Venujte chvíľu času pri vyberaní detailov, ktoré by mohli potenciálne spôsobiť zranenie. Všímajte si, či sú rohy ostré alebo zaoblené. Oplatí sa pozrieť si materiál. Vydrží to nárazy od autíčok? Ako na ňom budú vyzerať škrabance? Samozrejmosťou je myslieť aj na to, či dosiahnu na poličky, ktoré budú najčastejšie využívať. Najlepšie a najbezpečnejšie sú práve takéto detské skrine. 

Umožnite priestor na realizáciu

Konečné slovo pri kúpe nábytku budete mať vy, nie vaši najmenší. Preto je len vašou úlohou myslieť na rozvoj kreativity. Môžete mu kúpiť takú, ktorú len rýchlo zariadite, poviete mu kam čo patrí a vybavené. Oveľa lepšie však spravíte, keď kúpite skriňu bohatú na odkladacie priestory. Potom už len necháte, nech si dieťa samé organizuje kde čo chce mať uložené. Navrhnite mu to formou vymyslenej hry.

S čím zaručene netrafíte vedľa

Každý z nás toho má občas toľko, že nevie kam to dať. Potom sa to nakopí a je z toho chaos. Horšie je to už len s neporiadnymi deťmi. Tie to zvyknú nechať všemožne na podlahe. Detská izba by tak mala byť obohatená o ďalšie odkladacie priestory. Čím viac, tým menej neporiadku. Výborný je napríklad nočný stolík, rôzne regály alebo poličky. Zlou kúpou nie je ani písací stôl. Môže sa na ňom kresliť a zároveň mať všetko po ruke v šuplíkoch.

Prečo sa neoplatí kupovať drahý nábytok

Z jednoduchého dôvodu – huncúti. Nikdy neviete, kedy dostanú chuť vziať si farbičky, farby a štetce. Nemusí to byť priamo za úmyslom nakresliť si niečo na nábytok. Tá farba sa tam nejako vždy dostane. Či už neumytými rukami alebo sa niečo vyleje. Veľkú obľubu majú v lepení nálepiek, ktoré potom nejdú dole. Niekedy sa zase preteky angličákov vymknú spod kontroly a narobia škody. Preto odporúčame lacný nábytok do detskej izby.

žiadne príspevky na zobrazenie