Ako na pekné a zdravé husté vlasy?

2
Ako na pekné a zdravé husté vlasy?
Foto: pixabay.com

Aby boli vlasy silné, krásne a dlhé, potrebujú adekvátnu starostlivosť. Ich rast však závisí a môžete podporiť aj pomocou výživy, kozmetických výrobkov alebo špeciálnych postupov. Nie je to však až tak celkom jednoduché. Vyžaduje si to z vašej strany disciplínu a štipku zodpovednosti.

Pár dobrých rád, ako byť dokonalou a krásnou za každých okolností, máme pre vás aj my. Máme pre vás liek a najlepší recept na správnu hustotu vlasov, no rovnako vám pomôžeme nájsť to najlepšie tempo ich rastu. Nie je predsa nič lepšie, ako vlasy, ktoré nie sú len korunou krásy, ale dokonalým výrazovým prostriedkom.

Čo určuje a ovplyvňuje rast vlasov?

Ak chcete pochopiť podstatu správnej starostlivosti a dozvedieť sa, ako úspešne urýchliť rast vlasov, mali by ste ich detailne analyzovať. Minimálne tie svoje, ktoré vám každé ráno pred zrkadlom spôsobujú najväčšie starosti :-)

Rast našich vlasov ovplyvňuje niekoľko faktorov. Prvým je dedičnosť. Spravidla je to genetika, ktorá určuje, ako dobre a dlho si môžete pestovať vysnívanú hrivu. Ďalším dôležitým bodom, ktorý nebudete môcť kontrolovať a ovplyvniť, je vek. V priebehu rokov vlasy rastú pomalšie, s čím sa  budete musieť vyrovnať a zmieriť. Ale nezúfajte, aj tieto situácie môžete zmeniť a ovplyvniť vo svoj prospech.

Prečítajte si aj poviedku Medzi nami ženami

tvar
Foto: pixabay.com

Venujte pozornosť svojej strave

Vaša strava by mala obsahovať vitamíny B, A a C, vápnik, selén, omega-3 mastné kyseliny a dostatočné množstvo bielkovín, pretože práve z nich v skutočnosti naše vlasy pozostávajú. Preto musí vaše denné menu obsahovať:

  • zelenú zeleninu,
  • mrkvu,
  • strukoviny a vajcia,
  • morské ryby,
  • mliečne výrobky
  • a orechy.

Vyhýbajte sa zime

Ďalším faktorom, ktorý je potrebný pre dobrý rast našich vlasov, je vysoká teplota vzduchu. V jarnom a letnom období rastú naše kučery oveľa rýchlejšie ako v chladnej jeseni a zime, pretože krvný obeh v pokožke hlavy zintenzívňuje teplo.

Nakoľko sa už ale leto skončilo a nie každý si môže dovoliť ho predĺžiť letnou dovolenkou v trópoch, odporúčame vám venovať pozornosť rôznym hrejivým maskám, ktoré môžu zvýšiť prietok krvi na pokožke hlavy veľmi rýchlo a jednoducho.

Vyskúšajte nastreľovanie vlasov

Ak vám nepomáha ani jeden zo spomínaných krokov, nefungujú kozmetické prípravky a nepustí vás ani genetika alebo ochorenie, je tu možnosť vybrať si nastrelovanie vlasov. Nemusí to byť len krajné riešenie vašich problémov, ale aj cesta, ako sa dostať von zo začarovaného kruhu nekonečných pokusov a omylov.

Na záver – pevne veríme, že pri dodržaní niektorých vyššie spomenutých pravidiel sa čoskoro stanete majiteľkou krásnych  vlasov, ktoré budú vám a vášmu okoliu spôsobovať obrovskú radosť.

Foto: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie

2 KOMENTÁRE

  1. Pri tomto krasne pomozu pricesky a netreba ziadne nastrelovanie :) Ja ich mam na klipy ktore si kedykolvek pripnem a odopnem ako je treba a kde je treba :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu