Ako navrhnúť interiér, ktorý bude stále moderný a trendy?

0
Ako navrhnúť interiér, ktorý bude stále moderný a trendy?

Pociťujete vo svojom živote neustálu a čoraz väčšiu nervozitu a stres? Možno je príčinou množstvo práce a nekončiaca starostlivosť o rodinu. Negatívnych faktorov je veľa. Upokojiť sa a nájsť si priestor na relaxáciu nie je v dnešnej dobe ale jednoduché, preto ostáva jediným spôsobom zmena interiéru.

Aj týmto spôsobom môžete zabudnúť na problémy, ktoré sa vám spájali so starým nábytkom alebo farbou steny. Už malá zmena v podobe nového konferenčného stolíka pomôže vašej psychike a vyrieši problémy súvisiace so stereotypom.

Vymaľujte nanovo steny

Je to najlepší a najjednoduchší spôsob, ako docieliť zmenu v interiéri bez veľkých rekonštrukcií a zásahov do rozpočtu. A práve teraz je ideálny čas na maľovanie. Farba vám rýchlo zaschne a vy sa môžete tešiť z nového bytu.

Vytvorte prízvukovú stenu

Ak chcete vytvoriť neobvyklú prízvukovú stenu, ktorá bude v miestnosti dominovať, vyberte si originálny obklad, prípadne vliesovú tapetu s krásnym vzorom. Tieto povrchy sa veľmi dobre udržiavajú v čistote a dlho vám poslúžia.

Tip:

Pozrite sa, aké pigmenty sú vo farbe, ktorú ste použili pre ostatné steny. A vyberte svetlý odtieň pre prízvukovú stenu, ktorá sa skladá z rovnakých pigmentov. Potom sa steny dobre spoja.

Vyberte si neutrálny nábytok

Dbajte pritom na jeho farbu a prevedenie. Dôležitá je tiež kvalita materiálu, vďaka ktorému vám originálna obývacia stena bude robiť radosť nejednu sezónu. Myslite aj na povrchové spracovanie, lesklé plochy sú síce krásne a pôsobia luxusne. V rodine s malými deťmi budú ale pre náročnú údržbu  na ťarchu.

Prečítajte si aj článok, ako na homeoffice a ako mať reprezentatívne podnikanie z domu

Nezabudnite na rolety

Jednou z najdôležitejších častí interiéru je práve okno. Otvor, cez ktorý prúdi do miestnosti dôležité prirodzené svetlo a čerstvý vzduch. Aj okno si však vyžaduje svoju úpravu. Veľmi efektným riešením sú práve moderné rolety.

Jednoducho sa inštalujú, sú lacné a nenáročné na použitie. Výhodou je tiež ich široká škála a množstvo materiálov, ktoré z nich robia univerzálny doplnok každého interiéru.

Dôležité je aj správne osvetlenie

Nezastavujte sa však iba pri stropnom svetle – aby bol interiér útulný, pridajte jeho ďalšie zaujímavé scenáre. Bodové, LED alebo mobilné osvetlenie zdôrazní výšku stropov a pomôže vytvoriť v interiéri správnu atmosféru.

Správne svietidlo dodá vášmu domu alebo bytu útulnosť a pomôže lokálne osvetľovať určité časti miestnosti. Napríklad, ak si chcete niečo pred spaním prečítať.

Čím neutrálnejšie odtiene a farby budete voliť, tým dlhšie bude váš priestor na život moderný!

Foto: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie