Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

AKČNÉ TIPY INŠPIRÁCIE KNIHY MAGAZÍN

Ako sa stať dobrým spisovateľom?

REDAKCIA
Zdieľať
pisanie
Soňa Borušovičová vraví: “Ten pohľad stojí za to. Vidieť do tvárí budúcim autorkám, a možno dokonca spisovateľkám v okamihu, keď sú presne na začiatku, keď spravili ten prvý krok. Prvý krok k tomu, aby objavili svoj talent, svoj tajný prameň.”
Ďalej dodáva: “Ludwig Wittgenstein napísal, že talent je žriedlo, z ktorého prýšti stále nová voda. A ja dodávam, že ak ten prameň objavíte a necháte ho vyvierať, už ho nič nezastaví a prinesie to do vášho života samé dobré veci.”
Soňa vás pozýva na praktický trojhodinový workshop o písaní. Kapacita je obmedzená na 8 osôb.

KEDY A KDE?

14.5.2021 od 17:00 do 20:00

CENA: 20 EUR

Jedným z najdôležitejších krokov, ktoré by ste mali zvládnuť, ak sa chcete lepšie písať, je naučiť sa čítať. Hlavne vlastné texty. Až vtedy zistíte, či ste napísali všetko zrozumiteľne a jasne, či váš čitateľ dostal všetky informácie, ktoré ste mu chceli odovzdať a vaším textom prejde hladko alebo sa ním bude predierať.

  • Čo vlastne robí redaktor?
  • Akým chybám pri písaní sa vyhýbať?
  • Ako sa naučiť čítať s porozumením (a láskou) vlastné texty?
  • Čo čítať, aby sme sa naučili lepšie písať?
  • Som sama sebe najlepšou redaktorkou, a čo ďalej?
Soňa Borušovičová vám vysvetlí všetky tieto otázky, spolu zeditujete vaše napísané texty.

Kto je Soňa Borušovičová?

Písaniu sa venuje už 27 rokov. Vyštudovala filmovú a televíznu dramaturgiu a scenáristiku na FTF VŠMU. Písala scenáre pre deti a mládež aj pre dospelých, príbehy na pokračovanie, aj komiksový príbeh s veľmi sexi názvom, ktorý bol v skutočnosti o myšiach. Dva roky bola kmeňovou autorkou seriálu Ordinácia v ružovej záhrade. Napísala a vydala knihu pre deti Gregor – rozprávka o veľkom putovaní. Ako redaktorka legendárneho internetového magazínu inzine.sk sa naučila, ako komunikovať s autormi a baví ju to dodnes. Redigovala knihy pre vydavateľstvo Slovart. Je dvornou editorkou Maxima E. Matkina, Barbory Kardošovej a Marka Thelena.

V prípade záujmu a poi naplnení kapacity workshopu sa budú pridávať nové termíny. 

Foto na titulke: pixabay.com

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X