Ako si spríjemniť nevyhnutné práce v domácnosti?

0
Ako si spríjemniť nevyhnutné práce v domácnosti?

Kto by nechcel mať doma stále čisto a upratané? Hoci vám pri tom pomôže celý rad moderných pomocníkov, od robotických vysávačov cez gadgety na umývanie okien, niečo si stále musíme „odkrútiť“ sami. Kým niektoré domáce práce ochotne zvládnu aj tí lenivejší, niektoré sú vyslovene nenávidené a robíme ich až vtedy, keď je situácia neúnosná. Neporadíme vám, ako sa im vyhnúť, ale našepkáme vám, ako si ich spríjemniť.

Možno vás prekvapí, že kúpeľňa a záchod zďaleka nepatria medzi najšpinavšie miesta v domácnostiach. V tomto smere ich prekonáva kuchynská doska, pracovný stôl či chodba. Napriek tomu, ak by sme zostavovali rebríček neobľúbených domácich prác, tak upratovanie kúpeľne a toalety by určite obsadilo popredné priečky. Dôvodov je viacero. Vysoká vlhkosť v kúpeľni umožňuje rast plesniam, ktoré sa odstraňujú ťažko. Zabrať dá aj drhnutie kachličiek, zrkadla a ďalších povrchov, na ktorých naozaj vidno každú smietku.

Tým ale ešte nekončíme! Pridajme k tomu čistenie záchodovej dosky, nevyhnutnú údržbu kefy a napokon odstraňovanie vlasov a zvyškov zubnej pasty či sprchového gélu z odtokov v umývadle. Na čistenie kúpeľne a toalety sa navyše často používajú agresívne prostriedky, takže kvalitná pleťová kozmetika by mala byť po týchto úkonoch samozrejmosťou.

Nekonečné pranie, žehlenie a triedenie

Hoci by ste dnes už asi nenašli domácnosť bez automatickej práčky, s bielizňou máme stále kopec starostí. Tie tiež patria do kategórie „neobľúbené“, stačí si len predstaviť, že síce ručne prať nemusíte, no potom treba všetko vyvešať, narovnať, vyžehliť, roztriediť, poskladať a odložiť. Nečudo, že v mnohých domácnostiach sa vyskytujú rôzne kôpky s oblečením, ktoré taktne niektorí taktne prehliadajú, kým poriadkumilovnejších privádzajú do zúfalstva.

Pranie a starostlivosť o bielizeň si môžete spríjemniť, ak použijete parfém na pranie Giovani. Je totiž dokázané, že práve vône majú na veľký vplyv na naše vnímanie, a tak aj menej obľúbené činnosti zvládnete lepšie, keď vás bude sprevádzať príjemná aróma.

Umývanie riadov a kuchynského drezu

O tom, ako nepopulárne je ručné umývanie riadu, svedčí aj popularita umývačiek riadu. Tie už dnes nie sú ničím výnimočným a celkom oprávnene sa považujú za jedného z najväčších pomocníkov v domácnosti. Preplachovaniu riadu v dreze sa však aj tak nevyhnete a ako jedna z najmenej obľúbených činností býva práve drhnutie kuchynského drezu a vyhadzovanie zvyškov potravy z mriežky odtoku. Na tú nepríjemnú konzistenciu zvyškov či zápach jednoducho budete chcieť okamžite zabudnúť!

žiadne príspevky na zobrazenie